Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od Martinsp »

Jenže přesně takhle lidí pořizují tepelná čerpadla. Pokud k tomu není připravené topení, tak se z něj stane elektrokotel. Třeba kolega ho dal místo plynu aby neplatil 40000. Teď sice platí za topení 30, ale zapomněl že teplo ho stálo přes 250 a tu životnost to nemá. Nicméně je spokojený že má nižší zálohy. Někdy ani školy nepomůžou.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Reklama
 

Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od Boryš »

Podpora pro bohaté. Ti chudší nechť stáhnou ventily, omezí jezdění auty, kupují jen to nejnutnější jídlo atp. A hlavně ať drží hubu a krok, nebo budou za proruské noky atp.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od lumix »

Martinsp píše: 30 bře 2022, 14:28 Proboha pokud není na topeni a topím s ní tak kolik asi % může ušetřit? Pokud jak píšeš platíš 50000 + topení, tak je asi něco špatně. Bazén i saunu mám také a s topením 160m2 mám nyní za fix 21000 a pokud by nebyl tak 29000 za komplet elektriku. Při 50000 je samozřejmě návratnost jinde. Dát to za 50% na virtualku je u nás tak krásný sen. U nás ta virtuálka funguje jinak. Ta FVE co máš by tu dnes stála sakra přes 500000 a dotace 205, takže doplatek možná k 350- 400 000. V tom případě bych byl při návratu peněz v důchodu zároveň s elektrárnou.
Přesně, taky bych ji potřeboval hlavně v zime. Přes léto zvládnu platit i 10,- za kw, ale ta zima, tam to bude chtít TČ. Jinak možná svépomocí FVE 2-3kwp s baterii, to by mi stačilo na duben říjen.
Uživatelský avatar
Srandista
**
Příspěvky: 241
Registrován: 22 led 2022, 20:16
Bydliště: Brno

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od Srandista »

Boryš píše: 30 bře 2022, 19:16 Podpora pro bohaté. Ti chudší nechť stáhnou ventily, omezí jezdění auty, kupují jen to nejnutnější jídlo atp. A hlavně ať drží hubu a krok, nebo budou za proruské noky atp.
Načo viac pracovať? Život bude určite lepší, keď budem len pindať na fóre (a nad pol litrom v miestnom pajzli) na tých, ktorí viac pracujú, a tak si môžu viac dovoliť...
Hyundai i30 1.5 T-GDI iMT Family Smart 2022, 117kW/253Nm, Engine Red - od 12.4.2022
Toyota Corolla 1.8 VVTL-i MT T-Sport 2003, 141kW/180Nm, Red
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od lumix »

No pracovat, spis je zajímavé jak lehce co nejvíce vydělat, ale víc pracovat, to asi neee.
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od petzl62 »

Srandista píše: 30 bře 2022, 19:46
Boryš píše: 30 bře 2022, 19:16 Podpora pro bohaté. Ti chudší nechť stáhnou ventily, omezí jezdění auty, kupují jen to nejnutnější jídlo atp. A hlavně ať drží hubu a krok, nebo budou za proruské noky atp.
Načo viac pracovať? Život bude určite lepší, keď budem len pindať na fóre (a nad pol litrom v miestnom pajzli) na tých, ktorí viac pracujú, a tak si môžu viac dovoliť...
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
devotional
**
Příspěvky: 225
Registrován: 01 úno 2022, 18:07

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od devotional »

lumix píše: 30 bře 2022, 20:15 No pracovat, spis je zajímavé jak lehce co nejvíce vydělat, ale víc pracovat, to asi neee.
tak nejak si myslím, že ten Boryšov výkrik do tmy bol na mna..tak za mna len poviem, že som do Čiech dorazil s 25kg kufrom v 1999, priamo zo studii v Londýne, kde som zbalil Češku a rozhodli sa usadit v Čechách, kde to mám velmi rád.
celú dobu som zamestnanec a celu dobu tu riadne odvádzam dane a nikdy som v ničom nerobil "na seba"
asi ano je to aj o štastí, ale lumix ak by som viac nepracoval, tažko by mi vo firme pridavali plat len za pekné oči

je to ale zbytočná debata a dost ma to mrzí, že ak sa niekto snaží, neprešlapuje na jednom mieste, zveladuje svoj dom, snaží sa minimalizovat náklady na energie je hned označený za boháča a mal by mat asi aj zlý pocit, že tie zarobené peniaze nerozdáva pred uradom práce.

ak možme, zostanme u FVE a vymenujme si rady, postrehy a názory
BMW i3 120 2019
BMW 320D 2015
Ford Focus 2.0i 2007
RR Silver Wraith II 1977
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od Martinsp »

Tak co pro koho znamená bohatý. Řekl bych že nikdo kdo tu přispívá bohatý není. Dnes totiž milion není moc peněz. Možná tak na normální auto. Asi každý zná někoho bohatého který je i normální. Já mám zrovna jednoho takového normálního kamaráda, který si z toho dělá srandu a říká vy pitomci co chodíte každý den na 8 nebo 10 hodin do práce nikdy bohatý nebudete a nedej bože jestli takto chodí do práce i vaše stará. Vy buďte vždycky jen chudáci. Bohatý do práce moc nechodí a nebo jen na chvilku když je chuť.
Takže i toto je názor na to kdo je bohatý a jestli má víc pracovat. Já třeba jako chudák do práce chodím a stačí mi to. My totiž když s ním jsem na jídlo tak on toho sní jen jako já, ale jak on říká- já můžu snídat kaviár.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od lumix »

Nekdy to proste nejde, narazis na limity, taky jsem se v práci snažil dostat co nejdál, ale následující stres a práce 12 hodin denne mi za to nějak nestojí. Pokud si nedokážu vydělat slusne za řekneme 8 hodin prace tak je něco spatne. Do místa kde ziju jsem přijel autobusem s kufrem a asi 20.000,-, máme dům bez hypo, na nove auto to taky občas vyšlo, nějaké to cestování taky, nějaké ty investice jsou, nepovažuji se za povaleče a mudrovat do hospody nechodím, radeji se venuji údržbě domu a zahrady, starý RR nemám 😉 a nezávidím, ale BMW jsem dal do kupy abych to jednou postavil na veteranske značky, jestli pánbůh a EU dá. Jo a FVE by se hodila, jak jsem psal pro mě tak výkon 2-3 kvp na tech 7-8 měsíců v roce, kdyby to mělo návratnost 10 let.
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od Boryš »

Ten můj výkřik do tmy nebyl na nikoho osobně. Ale již mě serou ty dotace na FVE, na elektroauta pro firmy, na golfová hřiště, na lyžařské areály, předražené cyklostezky a plno jiných tzv. projektů, na Čapí hnízda všeho druhu (hotely, wellness areály...), atd.atd.atd., když stát je furt zadluženější. Jo a taky kecy že je všude peněz jak želez, stačí dělat a nesedět po hospodách.

A když někdo umí vydělat, proč by měl ještě dostávat dotace, když rozpočet stojí za prd???

A pak ještě Pekarová prohlásí že stát tu není od toho aby pomáhal lidem. No asi má pravdu, že ti co umějí vydělat nejsou lidi a proto jim stát pomůže.

A to co píšu není o mně ale o principu. Ale když se tím někdo cítí ublížený, za to já nemohu, to je jeho problém.
Naposledy upravil(a) Boryš dne 31 bře 2022, 11:12, celkem upraveno 1 x.
devotional
**
Příspěvky: 225
Registrován: 01 úno 2022, 18:07

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od devotional »

zase na druhu stranu, tí čo vedia zarobit čisté peniaze, tak do toho rozpočtu aj najviac dávaju..mna napr osobne už začíná unavovat prílíšná socializacia spoločnosti (aj ked je to asi nevyhnutelny vývoj) len to speje k tomu, že tomu komu sa nechce robit, chce sa mat min. slušne
každý brečí jak sa ma zle, ale ak firma potrebuje najst dobreho zamestnanca tak už sa to začíná rovnat ako výhra v športke

ak pominiem všetky tie možné a nemožné dávky a príspevky, tak napr taká kotlíková dotácia, je presne pre tych chudobných ked možu dosiahnut až 95% dotácie
BMW i3 120 2019
BMW 320D 2015
Ford Focus 2.0i 2007
RR Silver Wraith II 1977
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od Boryš »

Tím kdo vyžírá na socializaci myslíš i důchodce, kteří celý život do systému dávali nemalé peníze? Ale jo, sebrat důchodcům, jsou rozežraní a roztáčejí inflaci. A dát těm co mají vysoké čisté příjmy.

A ano, jsem důchodce, ale stejný názor jsem měl i dříve, kdy jsem odváděl (bylo mi strženo) kolem 45 % na všech daních z příjmu + samozřejmě DPH ze všeho co jsme koupili.
devotional
**
Příspěvky: 225
Registrován: 01 úno 2022, 18:07

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od devotional »

čo mi to vkládaš do úst?
zase na druhu stranu, ak dostanem taky duchod ako sučastný duchodce v poměru příjem/náklady, tak budem vysmiaty.
spoločnost stárne a každy sa chce mat len lepšie. Nenapadlo ta, že tolko kolko sa pridá na všetkých soc. dávkach o tolko vlastne ta cena penazí klesne?
napr presne tu FVE chcem hlavne pre časy, ked už tolko zarabat nebudem

Moji starí rodičia pokial dokázali chodit, tak si vypestovali čo mohli, chovali prasa, predali raz ročne býka, pretože ze ten zlatý dochodok si tak dovolili zaplatit max nájom a nespomínam si, žeby brečeli tak, ako brečíte teraz vy.
ano ludia boli všeobecne chudobnejší a nemali si toho čo tak závidiet, tak ako dnes. toto bude ais kamen urazu
BMW i3 120 2019
BMW 320D 2015
Ford Focus 2.0i 2007
RR Silver Wraith II 1977
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak zrovna dotace na FVE, kotlíkové dotace, elektroauta atd. nejdou vůbec za státním rozpočtem ČR, ten je pouze průtokový ohřívač peněz na to určených z příslušného celoevropského fondu EU. Jiná je otázka, kde se v tomto fondu peníze berou - tečou tam totiž z prodeje emisních povolenek. Velmi zjednodušeně řečeno.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
devotional
**
Příspěvky: 225
Registrován: 01 úno 2022, 18:07

Re: Fotovoltaika i jiné alternativní zdroje elektřiny

Příspěvek od devotional »

to som tu fakt jediný kto ma FVE? uvažujete vobec o tom niekto vážne?
vyzerá, že tento rok sme bez plynu...
BMW i3 120 2019
BMW 320D 2015
Ford Focus 2.0i 2007
RR Silver Wraith II 1977
Odpovědět

Zpět na „Pokec“