Prezidentské volby 2023

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Zamčeno

Kdo by měl být prezident 2023

Andrej Babiš
13
17%
Petr Pavel
42
56%
Josef Středula
0
Žádná hlasování
Pavel Fischer
1
1%
Marek Hilšer
0
Žádná hlasování
Danuše Nerudová
11
15%
Tomáš Zima
0
Žádná hlasování
Jaroslav Bašta
6
8%
Karel Diviš
2
3%
 
Celkem hlasů: 75

Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Minko »

lumix píše: 26 led 2023, 13:44 Lidi se začali totiž neskutečně urážet, už to není jako kdysi, kdy se dalo říci koho bude kdo volit. Dnes když nevolis podle diktátu, tak jsi hned troll, lůza, prorusky svab, chudý nevzdělaný vesničan, lopata co se měla lépe učit atd..
ja by som skôr povedal, že za to, že je to o tom, môžu práve politici. A vedel by som menovať priamo niekoľkých. Na druhú stranu, kvantum z nich je práve rusofilných riťolezov, len preto, že prišla doba, že je in byť alternatívny, antiamerický a tváriť sa ako som prekukol svet. Samozrejme americké doláre nesmrdia nikomu z nich.

Treba vnímať širšiu spoločenskú situáciu. Napr. Na Slovensku nejakí dezolé zase vypustili vymyslenú infrmáciu o tom, že sa chystá mobilizácia do armády. A čo sa stalo? namiesto toho aby ich ľudia vysmiali, na Okresné úrady došli tisícky dokumentov od ľudí, že sa chcú "vyškrtnúť" z brannej povinnosti. Pritom sa žiadna nechystá. ](*,) ](*,) ](*,)

A značná časť politikov ešte tieto nálady podporuje (o tvrdeniach návštevy prezidenta na 5. avenue, dlažobných kockách v kríkoch a podobne). O rôznych fašistitckých krikľúňoch, osoby citujúce 14 slov Davida Lanea v priamom prenose ani nehovoriac. Problém je že zlyháva štát, toto vôbec nepostihuje. Lebo sa razí teória trestné právo je nástroj ultima racio a tak je tlak vytlačiť všetko čo sa dá do roviny priestupkov. A tie pokuty z nich sú smiešne vysoké. Tiež nezabúdajme na to, že právo politikov na politické vyhlásenia sa vykladá extrémne extenzívne a preto sa neboja ísť za hranicu a za každú cenu polarizovať. Potom stačí dať nádej ľudom dezorientovaným alebo pomýleným, že ja som ten čo Vám rozumiem a politické hlasy sú isté. A mohol by som začať aj o spolitizovaní polície, štátnej správy atď atď. Proste demokracia karpatského typu, do toho proveľkoruská propaganda a sme v prdeli. Vyspelé štáty majú problém vysporiadať sa s hybridnou vojnou zo strany Ruska, nieto ešte tak komplikované krajiny ako sme my.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

Presne tak, hlupi lidi si neumi hledat informace a pak veri vsemu.

Dnes jsem se bavil se sousedkou, babca tak skoro 80, co volby atd. Ona rika ze nejde, protoze blbe chodi, ale ze jeji "znamy" babky voli AB, protoze jim pridal a prej i kdyby jim dal stovku tak ho voli. Nastesti sel kolem druhej soused v mym veku a pak jeste jeden duchodce, ten ale voli pravou rukou, ne levou jak Babisky a shodli jsme se na tom, ze hlavne lidi, co nechteji makat, jen si stezuji a maji natazenou ruku a prevazna vetsina duchodcu voli Burese.

V jedne predvolebni debate zaznela super hlaska, kdyz AB rikal: Me lidi znaji a Pavel na to: No prave :lol:

Doufam ze vic nez polovina nasi republiky ale ma rozum a volit ho nebude, stacilo 10 let co tam bylo ted.
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Minko »

ja to mám v rodine, ako mladý fagan veriaci konšpiráciám som strávil hodiny diskusií s vlastným otcom, ktorý mu ukazoval realitu, a čím viac som si o tom všetkom študoval tým viac ma konšpirátorstvo prešlo. Dnes je otec relativizátor vojny, schvaľovateľ ujačaného fašistického blbečka zo Spišskej Belej a darmo s ním trávim hodiny diskusií predkladám kvantá dôkazov. Neuniesol ťarchu postfaktuálnej éry a začal veriť bludom dostupným vo verejnom priestore. ](*,) Preto sa tu niekedy môže zdať že reagujem až prchko, ale fakt to miestami nedávam, že niekto verí veciam bez overovania základných faktov, resp. na ich overenie využíva stránky ktoré odkazujú takmer vždy výlučne na seba navzájom či vedú k osobám o ktorých osobnej integrite po krátkom googlení mám silné pochybnosti.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1696
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Maras »

Pardon že se vmísím do diskuse, jelikož nejdu volit, jen chci položit otázku. Vlastně několik. Odkud máte právě vy jistotu, že informace, které jste někde četli, nebo přebrané názory a pohledy jiných, okořeněné vlastními zkušenostmi, jsou ty jedině správné a neomylné? A proč si ta jedna strana myslí o té druhé, že jsou pitomci a nerespektuje jejich názor? Zcela nestranně se na to podívejte.
Nechybí tady právě v naší společnosti ona demokracie, kterou se všichni tak strašné moc ohánějí?
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Mexican »

Maras palec hore
mne sa tiez uz pomaly prestava pozdavat to ako sa ludia radikalizuju v nazoroch a najma maju potrebu zosmiesnovat a nasledne presvedcovat az do posledneho dychu protistranu o tej svojej pravde. Minule sa na rodinnom obede dohadali obe strany (volici AB a volici generala), ja som si tam srkal polievku a nestihal som sa divit
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8982
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od idam.i »

Dúfam že aspoň jedlo bolo dobré.Lebo počúvať politické debaty a k tomu jesť slabé jedlo by bol veľký trest. :oops:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

Maras: Asi nemas v rodine duchodce, kteri pouzivaji jejich NEJ socialni sit, coz je e-mail. Memu tatovi chodi denne x mailu a i jeho znami mu posilaji ty informace o tom, ze general zavlece Cr do valky a dalsi dezinformace, tak pak by sis udelal nazor, kdo je tady ten, kdo ma pravdu a kdo jen preposila blbosti, kterym ale mnoho lidi veri.

AB je v politice 10 let a uz jsme si na nej udelali nazor asi vsichni. U Krause vypravel o "hodne stb" a pak to na CT v debate poprel. Pokud toto nekomu nevadi, pak si s nim ja osobne nemam co rict.

Vem si ze by ti takto podobne lhali tve deti, pokud deti mas a asi bys to taky nenechal byt ne?
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1696
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Maras »

milosh: podívej, všichni lidi to myslí v podstatě dobře s touto zemí, jen každý jedná jak umí a dovede a proto se rozhoduje ovlivněn médii a jinými lidmi.
Aniž bych Babišovi fandil, nebo generálovi, tak u AB už víš jaký je a co lze čekat. U generála nevíš, co z něho vyleze do budoucna. Politici velmi často mění své názory bez mrknutí oka. A ted´ si vyber. Za mne ani jeden, nebudu už volit menší zlo. A přeji si, at´vyhraje ten, který bude prospěšnější pro tuto zem a lidi. A nikomu nebudu vnucovat tu svou pravdu, at´si každý rozhodne jak chce, byt´by to byl od přírody omezenec, nebo už lehce dementní důchodce.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Minko »

Maras píše: 27 led 2023, 13:00 Odkud máte právě vy jistotu, že informace, které jste někde četli, nebo přebrané názory a pohledy jiných, okořeněné vlastními zkušenostmi, jsou ty jedině správné a neomylné? A proč si ta jedna strana myslí o té druhé, že jsou pitomci a nerespektuje jejich názor? Zcela nestranně se na to podívejte.
Nechybí tady právě v naší společnosti ona demokracie, kterou se všichni tak strašné moc ohánějí?
Lenze mylis si pojmy demokracia a anarchia. Aj demokracia ma limity, napr. Nepropagpvanie nazorov ktori ju popieraju. Dalej to vsetko nie je o tom ze nazor ale chces popierat vyslefky vedeckeho badania? Chces povedat ze kloktanie Sava neskodi? Ze bol spachany nejaky statny prevrat kockami ktore tam len zabudli roboši? O injekcnych striekackach na kluckach aut ci co to bolo? Mam vo vypočte drístov ktore presli medialnym priestorom a vydavali sa za nazor pokracovat?

Btw. Pavel ma na aktualnu situaciu aspon triezvy pohlad a netrepe 2 na 3 o mieri ktori nie je realny- v tejto vojne na vychode je viac nez jasne kto je agresor a kto poskodeny. Tam nie je v tomto ohlade co diskutovat.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

Do koše
Přílohy
20230127_151308.jpg
20230127_151308.jpg (82.81 KiB) Zobrazeno 319 x
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od lumix »

Spoustu lidi co znám, makají na různých pozicích, živnostník, kadeřnice, právník a volí AB. Makají a nečekají s natazenou rukou, tohle stupidní jednoduché pausalizovani mě fakt sere. Naproti tomu žena známého co už je 20 let v domácnosti (maka jen jeji manžel a ten nevoli) volí PP a to si neziji si na vysoké noze mají obecní byt a 18 let starý Renault Mégane a jsou z města o cca 50.000 obyvatelích.
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Boryš »

milosh píše: 27 led 2023, 14:17 Maras: Asi nemas v rodine duchodce, kteri pouzivaji jejich NEJ socialni sit, coz je e-mail. Memu tatovi chodi denne x mailu a i jeho znami mu posilaji ty informace o tom, ze general zavlece Cr do valky a dalsi dezinformace, tak pak by sis udelal nazor, kdo je tady ten, kdo ma pravdu a kdo jen preposila blbosti, kterym ale mnoho lidi veri.

AB je v politice 10 let a uz jsme si na nej udelali nazor asi vsichni. U Krause vypravel o "hodne stb" a pak to na CT v debate poprel. Pokud toto nekomu nevadi, pak si s nim ja osobne nemam co rict.

Vem si ze by ti takto podobne lhali tve deti, pokud deti mas a asi bys to taky nenechal byt ne?
Já jsem důchodce a o žádné důchodcovské privátní síti nevím. A maily mi chodí tak akorát o tom, že mi někdo chce mermomocí vnutit 2 mio eur, nebo že mám zablokovaný účet v bance. Tak nevím.

Ale lidi co nenávidí důchodce, nadávají jim do podplacených hloupých gerontů, co zaměstnancům nadávají do pitomých lopat, co lidem s jiným názorem na současné dění nadávají do dezolátů tedy nemusím. Na to nemusím mít přístup do nějaké sítě, na to mi stačí články a diskuze na netu. A pokud vím, tak o tom že jsme ve válce se mluví již dávno a není to informace od proruských švábů ale přímo od vládních představitelů.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

To ze e-mail je "socialni sit" je mysleno s nadsazkou, pro mnoho duchodcu to je jediny misto, jak komunikuji "se svetem" a kdyz jim prijde od znameho informace, byt nepravdiva, tak ji logicky budou verit vic, nez kdyby to poslal nekdo neznamy. A diky tomu se risi ty bludy. Nerikam, ze to tak funguje u kazdeho, ale staci se podivat na "smejdy", proc cili hlavne na duchodce, protoze jsou snadno manipulovatelni.

K tomu odsuzovani lidi, pokud mi nekdo da argumenty, pak nemam problem s nim diskutovat. Hodne lidi si ale precte jen titulek na "podivnem" webu a uz vypravi co se bude s nasi zemi dit a preposilaji to dal, pak vznikaji dezinformace.

A at je to k volbam, AB rika jak by chtel sjednodit rozhadanou republiku, ale kdo s tim zacal, s billboardy s nepravdami?
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Birdr »

Tak jsem sem nakoukl a..........neměl jsem to dělat. ](*,)

Jen řeknu, že je 33 let po revoluci a já jsem během té doby dospěl k názoru, že je v podstatě jedno, kdo je u moci, protože je jen prodloužená ruka určité lobistické skupiny.
Je úplně zbytečné se kvůli tomu do krve hádat. Těm politikům jsme všichni ukradeni. Ty zajímáme jen před volbami.

A proto nemám žádné výčitky svědomí, že se další zbytečné volby nezúčastním.

Tak rozumně a slunce v duši všem.
IMG-20230116-WA0030.jpg
IMG-20230116-WA0030.jpg (117 KiB) Zobrazeno 274 x
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Boryš »

milosh píše: 27 led 2023, 18:34 To ze e-mail je "socialni sit" je mysleno s nadsazkou, pro mnoho duchodcu to je jediny misto, jak komunikuji "se svetem" a kdyz jim prijde od znameho informace, byt nepravdiva, tak ji logicky budou verit vic, nez kdyby to poslal nekdo neznamy. A diky tomu se risi ty bludy. Nerikam, ze to tak funguje u kazdeho, ale staci se podivat na "smejdy", proc cili hlavne na duchodce, protoze jsou snadno manipulovatelni.

K tomu odsuzovani lidi, pokud mi nekdo da argumenty, pak nemam problem s nim diskutovat. Hodne lidi si ale precte jen titulek na "podivnem" webu a uz vypravi co se bude s nasi zemi dit a preposilaji to dal, pak vznikaji dezinformace.

A at je to k volbam, AB rika jak by chtel sjednodit rozhadanou republiku, ale kdo s tim zacal, s billboardy s nepravdami?
Kdo začal s argumenty o jediných demokratech v tomto státě a kdy? Kdo a kdy začal s argumenty o tom že jsme ve válce? Kdo hned měl jasné argumenty jak to je s raketami, co Ukrajincům uletěly do Polska? Kdo hned měl jasné argumenty o tom že všichni ti co demonstrovali proti vysokým cenám jsou proruské živly? No já to vím, ale mnozí asi ne...
Zamčeno

Zpět na „Pokec“