vypína motor počas jazdy

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

wiks
Příspěvky: 5
Registrován: 19 bře 2018, 09:33

vypína motor počas jazdy

Příspěvek od wiks »

potrebujem pomoc. už dva krát sa mi stalo, že cestou do roboty mi vyplo auto počas jazdy. Mám nový hyundai i30 1,4 s turbom. Prvykrát som si myslela že je to mojou ženskou šikovnosťou ale dnes zas a nemám pocit, že by som niečo vyviedla. Keď som opätovne naštartovala do roboty som už v pohode došla. Nevie dakto aspoň približne čo to môže byť? Nechce sa mi kvoli nejakej mojej dementnosti trepať do autorizovaného servisu ale keď to bude nevyhnutné....
Reklama
 

Uživatelský avatar
Beerman
*
Příspěvky: 25
Registrován: 11 pro 2017, 07:47

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od Beerman »

Treba trošku viac informácií kedy presne to výpína, za akých okolností, ...

Hneď prvé čo ma napadá je STOP-Štart systém :), ale ak to je naozaj za jazdy a nie keď zastavíš vozidlo (napr. križovatka), tak to netuším čo by to mohlo byť, treba skočiť rozhodne do servisu :)
Hyundai i30 combi, 2017, 6st man., Moon rock, Style
Škoda fabia 1.2 HTP
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Taky bych vsadit na Start-stop. U DCT převodovky si umím představit zhasnutí motoru ještě před úplným zastavením :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
wiks
Příspěvky: 5
Registrován: 19 bře 2018, 09:33

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od wiks »

Idem si pekne dole kopcom zaradené a keď už sa blížím ku zákrute pribrzdím idem podradiť a bum konec... rozsvieti sa baterka a ta olejnička či čo to je a ja si pekne idem ďalej vypnuta :D ano som žena ale nie až taká blbá... vypínam štart/stop stále keď naštartujem lebo ma to neskutočne vytáča a svoje auto mám fakt rada...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Pak se za sebe omlouvám, že jsem Tě obvinil z nevypínání Start-stopu.

Děje se to vždy za stejných okolností, tedy dokážeš to vyvolat? Pokud ano, šup do servisu a ukázat, normální to rozhodně není!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
wiks
Příspěvky: 5
Registrován: 19 bře 2018, 09:33

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od wiks »

budem sa na to musieť pozrieť či sa mi to podarí aj chcene.... lebo jak sa poznám prídem tam a budú na mňa pozerať ako na idiota že tomu autu nič nie je, ja ho vezmem domov a zas sa to bude diať. Ale ďakujem Vám za ochotu :)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tomu se říká "efekt zubař". Většinu lidí přestane zub bolet, když vejdou do čekárny u zubaře. Auto může blbnout na ultimo, ale jak se přiblíží k servisu, je bez závad. Kdysi dávno jsme měli zákazníka s Lantrou, auto škubalo tek, že dokázalo "prohodit" posádku čelním sklem, ale jakmile se přiblížilo k servisu, předlo jak kočka. Nakonec jsme na to přišli, ale trvalo to 2 měsíce a 4 pokusy. Pán byl naštěstí rozumný a dokonce mu přišlo chování jeho auta vtipné :lol: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
wiks
Příspěvky: 5
Registrován: 19 bře 2018, 09:33

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od wiks »

presne ako vravíš...mne sa to už tiež stalo s kadečím ... Milé od pána, že to teda bral tak v pohode, ja som ráno hrešila jak pohan. Ale to skôr prikladám za vinu pondelku. Kiež by to chcelo samo prestať robiť. Človek si kúpi nové auto s vierou, že keď na starom stále niečo svietilo alebo búchalo tak pri novom sa to nestane.. a h*vno h*vno zlatá rybka :(
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od idam.i »

Wicks nehnevaj sa na kolegov,že podozrievali Š/S.Niektorý z nich boli aj predajcovia a určite by ti vedeli porozprávať neuveriteľné príbehy.
V každom prípade určite do servisu.Verím,že taký zážitok vie človeka pekne nas..ť. :oops:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Myslíš třeba situaci, kdy pán objednal auto. Když auto fyzicky dorazilo, přijel se na něj podívat s manželkou. Stáli jsme na dvoře u zamčeného auta, než nám přinesou klíče. A paní povídá: "Má to tvrdé sedačky :( .". Pán se ptá: "Jak to víš?" a dáma odvětila: "To vidím!". A já se musel jít projít :lol: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od petzl62 »

Kam si se šel projít se raději neptám.Dle sebe soudím na WC :lol: :lol:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Jen malá procházka po place zády k nim, zakousnutý do spodního rtu a s třesoucími se rameny :lol: . Nikdy si nesmíš myslet, že už jsi všechno se zákazníky zažil - pokaždé se najde "nějaká nová šleha"!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od Richard555 »

Pánové a dámy,
byl jsem i prodejce aut, ale podělím se s Vámi o starší historku z doby kdy jsem dělal číšníka. Obsluhoval jsem jednu svatbu a tam byl jeden přespříliš chytrý pán. Nabízel jsem víno a ten pán prohlásil, aby to nechali na něm, že je odborník. Za totáče moc vín nebylo ani mnoho vinařských oblastí, v podstatě dostupné bylo víno z Moravy- Mikulov, Valtice a nebo z Velkých Žernosek (u Litoměřic). Tedy nabízel jsem k pstruhovi bílý Rýnský ryzlink buď z Valtic nebo ze Žernosek. Odpověď toho "znalce" byla ,že samozřejmě to moravské z Velkých Žernosek. Držel jsem hubu, přines víno a pánovi jsem dal ochutnat ke schválení... Nevím kde to viděl asi v televizi a válel to v hubě a pak prohlásil: V pořádku nalejte všem, opravdu jsou tam cítit ty jižní svahy Pálavských vrchů ](*,) ](*,)
Taky jsem se šel projít a požádal jsem kolegy aby to dodělali za mě :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Jseš dobrej, já bych odejít nedokázal, já bych spadl pod stůl :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: vypína motor počas jazdy

Příspěvek od Richard555 »

Kurnik ani jsem si neuvědomil jak drsně a genderově nevyváženě jsem vás oslovil - dejte mi prosím vědět, které z 12 pohlaví chcete pro příště používat - pokud jsem někoho tím urazil -omlouvám se :mrgreen: ](*,)
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“