citliva spojka i30 1.4tgdi

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
maxor
Příspěvky: 6
Registrován: 13 bře 2018, 11:35

citliva spojka i30 1.4tgdi

Příspěvek od maxor »

Ahoj.
Rad by som poznal vas nazor na spojku i30, 1.4tgdi kombi, 2017. Mam najazdenych len nieco malo cez 2000km na tomto aute, ale na tu citlivost a zaber spojky si musim stale zykat. Obcas sa stava ze ked ten zaber nevychytam, tak to chcipne. Neviem ci je to u tohoto auta vlastnost, ale nepride mi to uplne normalne. Aj reakcia na plyn pri rozbehu sa mi zda pomalsia, hlavne ked potrebujem rychlo zareagovat pri rozbehu.
Diky za odpovede.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: citliva spojka i30 1.4tgdi

Příspěvek od Tudy »

Už se to tu probíralo mockrát, ano, je to vlastnost, zřejmě je to spojeno s tím, že v nízkých otáčkách ještě nezabírá turbo, při rozjezdech to může být nepříjemné. U mě výrazně pomohl update SW řídící jednotky po náštěvě :hyu: servisu.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
maxor
Příspěvky: 6
Registrován: 13 bře 2018, 11:35

Re: citliva spojka i30 1.4tgdi

Příspěvek od maxor »

Minuly vikend som bol v hyundai servise ohladne vymeny pneumatik, tak som sa na to pytal ohladne update sw riadiacej jednotky. Tak mi vravi ze ktorej riadiacej jednotky, pretoze je ich tam niekolko. Spominal ze to skor robia v pripade problemov, alebo prave pri garancnej prehliadke. Pri tej prilezitosti mi tam nahral len sw prednej kamery (ktory tam riesi nejaky bug v detekcii nejakej prekazky).
buddha666
*
Příspěvky: 37
Registrován: 10 úno 2016, 10:15

Re: citliva spojka i30 1.4tgdi

Příspěvek od buddha666 »

maxor píše:Ahoj.
Rad by som poznal vas nazor na spojku i30, 1.4tgdi kombi, 2017. Mam najazdenych len nieco malo cez 2000km na tomto aute, ale na tu citlivost a zaber spojky si musim stale zykat. Obcas sa stava ze ked ten zaber nevychytam, tak to chcipne. Neviem ci je to u tohoto auta vlastnost, ale nepride mi to uplne normalne. Aj reakcia na plyn pri rozbehu sa mi zda pomalsia, hlavne ked potrebujem rychlo zareagovat pri rozbehu.
Diky za odpovede.
To ani snad nebude tak turbo lagem jako odezvou na plynovy pedal obecne. Zazivam to take. Clovek zmackne plyn ale je tam velka prodleva nez vylitnou otacky a pokud zacne poustet spojku opravdu brzy tak se deje presne toto. Pokud potrebuju fakt rychle vylitnout tak si motor pred-tocim. samozrejme to bude taky castecne nizsim objemem ale na druhou stranu treba novejsi litr v Kone toto nedela nebo sme to nepozoroval. Spise to tu neni tak vyladene.
I30 kombi 1.4T-GDI M6 Style-technology, white sand
I30 kombi 1.6GDI M6 Tricolor - comfort, ara blue
Uživatelský avatar
michal84
**
Příspěvky: 298
Registrován: 15 srp 2018, 08:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: citliva spojka i30 1.4tgdi

Příspěvek od michal84 »

K tomu sa podpisujem, mam najazdene este len nieco cez 1000km ale este som si na rozbiehanie nezvykol. On ten vykon hodne spadne, rychly rozbeh je celkom problem.
Raz som sa musel rozbehnut do hodne prudkeho kopca a podarilo sami to az na treti pokus. Aj ked som to vytocil tak po pusteni spojky vykon ziadny a otacky prudko dole, vobec to nechcelo potiahnut tak som to nakoniec vytocil este viac ...ale niekto neskuseny by sa mozno ani nerozbehol.
Hyundai i30 kombi, 1.4 T-GDi 2018
Volvo V70, 2.4 benzin + LPG, MY05
................. minulost .................
Volvo V40, 1.8 benzin + LPG 1998 / Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi 2005 / Škoda Superb II 2.0 TDi 2011 / Peugeot 306 SW 2.0 HDi 2001
Shimiee22
Příspěvky: 5
Registrován: 05 črc 2020, 12:19

Re: citliva spojka i30 1.4tgdi

Příspěvek od Shimiee22 »

Ahojte,

chcel by som sa spýtať, či je tá prehnaná citlivosť problémom aj pri najnovšie vyrobených modeloch resp. ako o akú úpravu softvéru mám žiadať (čo spomínal Tudy)?

Zvažujem kúpu nového i30 s týmto motorom a manuálom a na testovacej jazde som bohužiaľ jazdil generačne s jedným z úplne prvých 1,4 T-GDi, ktorý tam vôbec mali na služobné a predvádzacie účely a to radenie bolo fakt otrasné. Testoval som paralelne aj Kiu Ceed s touto istou motorizáciou a tam som tú citlivosť až tak nepociťoval (neviem, či spojky / nastavenie už majú každý po svojom).

O mňa ani tak nejde (časom si asi zvyknem), ale chcem, aby sa s tým autom učila aj manželka a nechcem zrovna začínajúceho tenistu brať na Wimbledon :) - bavíme sa samozrejme pokiaľ táto vlastnosť spojky stále pretrváva aj u najnovších vozidiel.

Ďakujem.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“