Zadrhavanie a klepanie motora

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zadrhavanie a klepanie motora

Příspěvek od idam.i »

Takto to riešili u Opla 1,4 T.Zlepšilo sa to no úplné riešenie to nie je.
Nájsť dnes vydarený turbo benzín nie je ľahké.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Zadrhavanie a klepanie motora

Příspěvek od slabostka »

No okrem barličky vo forme softu RJ či zmeny receptu oleja nič iné nemajú na riešenie. Vyrobia státisíce motorov, zistí sa problém a čo urobia? Tichučko budú čakať a riešiť tých najhlasnejších majiteľov. Tí zvyšní preserú záruku a ostane im Čierny Peter v ruke. Po čase sa rozchýri aký má motor problém a aj ako jazdenka stratí cenu.
Takže reklamovať reklamovať .... určite by som si nechal vždy premerať aj kompresné tlaky - a na papier...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
stirling
*
Příspěvky: 60
Registrován: 17 srp 2018, 12:20

Re: Zadrhavanie a klepanie motora

Příspěvek od stirling »

Kluci díky za rady, ale já samozřejmě nic zkoušet nemůžu když to řeším na záruku. To by byla první věc na co začnou upozorňovat. Já to řešil s právníkem a tohle není prdel prostě vše musíš mít podpořeno posudkem. Takže ja půjdu zase reklamovat a pak hned soudní znalec, když to nezmizí úplně.
V tomto případě už ta firma není za toho hodného co vám vymění volant na záruku, prostě půjdou tvrdě za svým cílem. Viz u mě, nejdříve, že zjistí možnosti a dají vědět a když jsem se teda ozval tak bez lítosti, že ať komunikuji jen s jejich právním zástupcem.
Jak tu zaznělo jezděte reklamovat vše si schovávejte v písemné podobě a hlavně si to nechte vždy zapsat a příště znova, je to otravné a nepříjemné, ale bez toho vám zůstane ten černý Petr.
Průšvih vždy musí zaplatit zákazník a ten motor ten bude stát raketu. To jednoduché malé turbo co rachtá jak prase stojí snad 55 k + prace. Celý blok motoru to si ani netroufám odhadnout.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zadrhavanie a klepanie motora

Příspěvek od idam.i »

Už tu bol jeden,čo vrátil auto.Treba to pohľadať v historii.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Zadrhavanie a klepanie motora

Příspěvek od pekoz »

JJ taky jsem řešil závadu - únik vody z motoru 1,6/16 Peugeot/Citroen. Konstrukční vada motoru TU5JP4 prvních serií. Někomu tekla voda do oleje, někomu ven z motoru. Byl jsem ten druhý lepší případ. Rok 2002.
Celkem dlouhý dopis na vedení..... [-X A to tam ani neměli nějakého svého VV.
Nová hlava je stála na 64 Kkc.- bez nastrojení.
Sice to ani potom nebylo na 100%, ale zlepšilo se to dost. Užili jsme si potom spolu 280 000 km bez toho že by ještě ta hlava byla někdy dole.
Asi to stojí zato se ozvat.
Napsal bych na vedení. Možná je tam ještě VV duch straší.
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Uživatelský avatar
stirling
*
Příspěvky: 60
Registrován: 17 srp 2018, 12:20

Re: Zadrhavanie a klepanie motora

Příspěvek od stirling »

Už sem moc nechodím, protože mě to víceleté dohadování se servisem unavuje a tím pádem člověk nemá z auta žádnou radost. Dá se říct, že to dokázali a jsem z toho zlomenej, defakto mě donutili k tomu, že musím auto prodat. Když to prodám teď tak budu mít aspoň klidné spaní, že další majitel má ještě 2 roky záruku. Auto má tři roky a něco kolem 42 000. Ale v mém případě si říkám, že ojetina by byla lepší volba. Co už měnili nebo budou měnit (klapka, turbo, sloupek rizeni, turbo, vyfuk) Když si přestavíte ty dohady před každou výměnou a pak samotnou výměnu, do toho rozsvícená diagnostika atd. Prostě peklo výhoda nového auta nula a člověk si řekne aspoň, že záruka, ale záruka = musíš být sakra odolný, protože tě to bude sát spousty času a nervů a je jedno jestli jednáš se servisem, dovozcem, prodejcem či jeho právníkem. Noty jsou jasný pro všechny a všichni tahají za jeden provaz.
Za celou tu anabázi se mě nepodařilo to kovové cvaknutí (lspi) nasimulovat při předváděcí jízdě a na tom mě vařili všichni, je nutné to předvést, video nic nedokazuje atd. Na vysvětlování, že to nedělá vždy a nabídku ať zapůjčí diagnostiku/technika na dlouhou jízdu nic.
Prostě se to musí nasimulovat při předváděcí jízdě, jiné řešení není. Tak včera po těch letech se mě to podařilo nasimulovat s technikem na palubě, ale hádejte co se stalo? Nic už při vystupování prohlásil, že to je určitě něco jiného a také to tak zapsal do reklamace, že jim se to později už neprojevilo takže smůla motor ok.... neovlivňuje funkci nazdar.
Takže jen pro lidi co si dělají hlavu jak něco nasimulovat tak věřte tomu, že je to stejně k ničemu. Oni uznají jen to co je přijatelné pro :hyu: s ostatním co chtějí tutlat si s vámi vytřou podlahu i když to předvedete.
Aktuální video (vemte si, že je to natočené za jízdy jen na tel přes zavřená okénka a přesto je to na videu slyšet - asi dvakrát jsem to slyšel při rozjezdu se staženýma oknama je to docela fakt slušná pecka). https://www.youtube.com/watch?v=h06hPc8sXMA
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zadrhavanie a klepanie motora

Příspěvek od idam.i »

No počuť to je riadne. :(
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
sud
**
Příspěvky: 214
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: Zadrhavanie a klepanie motora

Příspěvek od sud »

urcite neprijemna skusenost, ale mna by zaujimalo aky olej mate v aute, co tankujete, ci pouzivate aditiva, ake trasy jazdite, ako zatazujete auto (hmotnost), preco jazdite pod 2000otacok atd..

aby sme sa vsetci s 1,4 t-gdi z toho poucili
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Zadrhavanie a klepanie motora

Příspěvek od Sanchez »

stirling píše: 21 dub 2021, 09:52 Auto má tři roky a něco kolem 42 000.
Prostě se to musí nasimulovat při předváděcí jízdě, jiné řešení není. Tak včera po těch letech se mě to podařilo nasimulovat s technikem na palubě...
Takže jen pro lidi co si dělají hlavu jak něco nasimulovat tak věřte tomu, že je to stejně k ničemu. Oni uznají jen to co je přijatelné pro :hyu: s ostatním co chtějí tutlat si s vámi vytřou podlahu i když to předvedete.
O par dni idem "simulovat" svoj problem, zasekavanie radenia z 2 do 3. Podklady pre pravnika mam, zbieram vyjadrenia, dalej to bude cez znalca atd. Auto ma 2,5 roka a 35 tisic km.
Tvoj zazitok je neprijemny a finalne riesenie ma neprekvapuje. Nerobim si iluzie, ze konkurencia ma lepsi pristup.
Ak sa ma niekto opyta, ake auto si nikdy nekupim, tak je to Hyundai.
Bohuzial. Stastni ludia, co maju auto v poriadku.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
stirling
*
Příspěvky: 60
Registrován: 17 srp 2018, 12:20

Re: Zadrhavanie a klepanie motora

Příspěvek od stirling »

sud píše: 21 dub 2021, 11:20 ...aby sme sa vsetci s 1,4 t-gdi z toho poucili
Z ničeho se poučovat nemusíš, ale rychle k tvému dotazu: Začalo to dělat pár měsíců od koupě jen do toho bylo ještě zamíchané to turbo jak propadal tah, tak jako běžný uživatel jsem si neuvědomil, že jsou to dvě věci. To se nestane tankováním či snad špatným používáním, prostě vyfasuješ nepovedený kus. netankuju noname, naopak premiovy benzin nepomohl,oje dle fa(naposled je to sh55040265 5w30 a5), trasa v poho střídání, běžné rodinné auto - zátěž spíše menší, nejčastěji to dělá při 2000-2500 otáčkách
Sanchez píše: 21 dub 2021, 12:23 O par dni idem "simulovat" svoj problem, zasekavanie radenia z 2 do 3. Podklady pre pravnika mam, zbieram vyjadrenia, dalej to bude cez znalca atd. Auto ma 2,5 roka a 35 tisic km.
Tvoj zazitok je neprijemny a finalne riesenie ma neprekvapuje. Nerobim si iluzie, ze konkurencia ma lepsi pristup.
Ak sa ma niekto opyta, ake auto si nikdy nekupim, tak je to Hyundai.
Bohuzial. Stastni ludia, co maju auto v poriadku.
Držím palce, já to samo také konzultoval s právníkem, ale ve finále nám z toho vypadlo, že by to byl jen čas a hlavně peníze navíc, už jsem se rozhodl, že se s nima soudit nebudu, možná se zeptám na čoi jestli mají nějakou páku. Vehementně chtěli nasimulování a když se to povedlo tak to stejně shodili ze stolu s tím, že jim se to zase nepovedlo. To je fakt výsměch.
Ano, u konkurence to bude podobné (i když až takhle jsem to zažil až teď) - ti pánové co dělají bubu v servisech jim u citlivějších lidí šetří spousty peněz na opravách, moje žena to třeba prožila jednou a řekla, že by tam už nevkročila. Za všechny opravy v rámci záruky jsem zaplatil řádnou frustrací, :hyu: rozhodně nedá nic zadarmo...
Tady se také někdo nechal zastrašit/zblbnout tenkrát jak se propadal tah a rozhlašoval tady, že je to vlastnost, protože přísná eko norma či tak něco... ](*,)
Uživatelský avatar
marian85
*
Příspěvky: 68
Registrován: 04 úno 2021, 19:26
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Zadrhavanie a klepanie motora

Příspěvek od marian85 »

A ktorý to je servis?
KIA CEED III(CD) Spin; 1.0T-GDI Smartstream 74kW
Palivo: EuroOil N95+VIF
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“