Rachot od turba

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
asd111
**
Příspěvky: 248
Registrován: 17 říj 2017, 20:31
Bydliště: Kladno

Re: Rachot od turba

Příspěvek od asd111 »

To,že se někomu pokazilo turbo u nového motoru hned přeci neznamená špatný motor :-) Někdy se prostě nový produkt pokazí,ať je to motor s turbem nebo bez, nebo cokoli jiného.Od toho je tu záruka.
Hyundai i30 Combi 1.4T-GDi 103kW Czech,Opel Astra K 2017 1.4 77kW
Dacia Logan MCV2 0.9Tce 66kW 2015
Dacia Logan MCV 1.5dci 63kW
Nissan Qashqai 1.6 16V 84kW
Opel Astra G combi 1.6 8V 55kW
Suzuki Swift 1.3 50kW
Škoda 120L
Reklama
 

romanb
Příspěvky: 7
Registrován: 29 srp 2017, 20:18

Re: Rachot od turba

Příspěvek od romanb »

Ja sice rachot nepozorujem, ale pozorujem obcasne znizenie tahu, ked dam plny plyn. Zpociatku zacne tahat naplno, ale potom prestane. Kedze viem, coho je ten motor schopny, neda sa to nevsimnut. Zvlastne je, ze sa to ale nedeje v 100% pripadov. O mesiac sa chystam na druhu servisnu prehliadku a dohodol som sa so servisom, ze sa na to pozru. Tak som zvedavy, na co pridu a ze ci sa nestane nahodou to, ze sa to presne v ten den neprejavi:).
Hyundai i30 III kombi 1.4 T-GDI
Uživatelský avatar
asd111
**
Příspěvky: 248
Registrován: 17 říj 2017, 20:31
Bydliště: Kladno

Re: Rachot od turba

Příspěvek od asd111 »

romanb píše:Ja sice rachot nepozorujem, ale pozorujem obcasne znizenie tahu, ked dam plny plyn. Zpociatku zacne tahat naplno, ale potom prestane. Kedze viem, coho je ten motor schopny, neda sa to nevsimnut. Zvlastne je, ze sa to ale nedeje v 100% pripadov. O mesiac sa chystam na druhu servisnu prehliadku a dohodol som sa so servisom, ze sa na to pozru. Tak som zvedavy, na co pridu a ze ci sa nestane nahodou to, ze sa to presne v ten den neprejavi:).
Toho jsem si taky vsiml,stava se mi to taky.Kdyz je to studene,tak turbo dle meho fouka tak na 50%,coz je normalni.U zahrateho auta se to nekdy stava,uz to tu psalo vic lidi a stavalo se mi to i u Dacie 0.9Tce coz byl taky preplnovany benzin.
Hyundai i30 Combi 1.4T-GDi 103kW Czech,Opel Astra K 2017 1.4 77kW
Dacia Logan MCV2 0.9Tce 66kW 2015
Dacia Logan MCV 1.5dci 63kW
Nissan Qashqai 1.6 16V 84kW
Opel Astra G combi 1.6 8V 55kW
Suzuki Swift 1.3 50kW
Škoda 120L
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Rachot od turba

Příspěvek od dibarbora »

Už som to písal v inom vlákne, že toto chovanie vyzerá na sw funkciu. Spôsobené to bude pravdepodobne snahou o dodržanie emisných limitov v rámci prechodových stavov motora. Každú chvíľu čítam náreky novinárov, že čím vyššia euro norma, tým neochotnejší motor. Niektoré automobilky to majú vyladené lepšie, niektoré horšie.
Čo mám odpozorované, keď sa netlači moc na pílu a motoru sa nechá pod plynom čas na rozdýchanie turba tak výpadok výkonu nenastane. Chovanie je také, že ako keby v prípade nedostatočného tlaku turba RJ obmedzí dodávku paliva, ale už ju naplno ani neobnoví, treba ubrať/podradiť a potom je to OK.
Ako alternatíva môžu byť ale aj tieto problémy čo ma napadajú:
- sw úplne neošetrená "vhodná" kombinácia polohy časovania ventilov/regulácie obtoku turba/množstva paliva.
- náznaky detonačného spaľovania, ktoré zachytí senzor klepania a RJ si jednoducho zníži výkon úpravou predstihu.
- alebo sú to skutočne náhodné problémy s reguláciou obtokového ventilu turba
Všetky tieto veci by sa mohli dať odhaliť diagnostikou počas jazdy. Bohužiaľ mám obavy či sa v tej tlupe meničov oleja a meničov všetkého ostatného, ktorí pracujú v :hyu: servisoch, nájde niekto schopný. Mám na mysli človeka, ktorý rozumie ako tieto motory pracujú a hlavne vie pracovať s GDS ako expert užívateľ a nie ako vyčítavač chybových hlášok a mazač servisných intervalov.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Rachot od turba

Příspěvek od 69pavel »

tady by mozna stalo zato to probrat s lidmi kteri se zabyvaji chipovanim, jestli uz maji odladene chipy pro tyto verze motoru.... napr autochip.eu a jine osvedcene firmy ktere se timto zabyvaji a davaji certifikaty do velkyho TP


jinak jak popisujete zavadu tak toto na autech dela vadny solenoid(ovladani nataceni lopatek turba)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Gunmaker
**
Příspěvky: 197
Registrován: 04 bře 2017, 21:36
Bydliště: Zlínsko

Re: Rachot od turba

Příspěvek od Gunmaker »

Jen pro zajímavost, brácha mě říkal, že pořídili do firmy novou i30 v naftě a turbo měnili na záruku asi do týdne...
BYLO:Peugeot 309 1.4i (1992), Renault R5 1.3 (1990), VW Passat 1.9TD (1991), Fabia combi 1.4mpi (2001), SMC Jumbo R5 (2014)
JE:VW Passat B7 2.0TDi (2011), CFmoto 510RX (2015), Hyundai I30cw 1.6GDi (2016), Honda Transalp XL650V (2003)
david3504
Příspěvky: 3
Registrován: 17 srp 2018, 20:07
Bydliště: Bratislava

Re: Rachot od turba

Příspěvek od david3504 »

Pred týždňom som bol v servise, zistili, že hluk spôsobuje zle uložené tiahlo turba, ktoré natáča jeho lopatky...vedia o probléme, zatiaľ to vyriešiť nevedia a čakajú na Hyundai s čím príde a potom to pravdepodobne budú meniť všetkým naraz.
Vedia to vymeniť za nový kus tejto súčiastky, ale je od výroby zle navrhnutý a robil by to časom opäť.
Hyundai i30 Fastback 1,4T-GDi 7-DCT
MartinTBB
Příspěvky: 3
Registrován: 15 zář 2018, 20:01

Re: Rachot od turba

Příspěvek od MartinTBB »

Zdravim všetkých, ako tak čítam asi mam rovnaky problém, teda aj viacero veci ale čo uz. Keď dám plyn do určitej polohy (myslím že tak 20percent na udržanie rýchlosti) tak to tak divne vrci ako keď sa snažíte studený motor nútiť do otáčok.

Ďalšia vec niekedy pri akceleraci na plný plyn od 2000 otáčok auto zrýchľuje, potom vydá taký "pukavy" zvuk v motore a vypne turbo. Potom musím znovu stlačiť plyn aby sa turbo zaplo.

Tretia vec.taka divná - pri cúvaní mi parkovacie senzory občas chytajú ŠPZ tak to pipa nonstop, no a co má.dnes nasralo tak zacali jemné vrzgat plasty pri nerovnostiach na ceste. 3tyzdnovy i30 fastback
MartinTBB
Příspěvky: 3
Registrován: 15 zář 2018, 20:01

Re: Rachot od turba

Příspěvek od MartinTBB »

. Čo mám odpozorované, keď sa netlači moc na pílu a motoru sa nechá pod plynom čas na rozdýchanie turba tak výpadok výkonu nenastane. Chovanie je také, že ako keby v prípade nedostatočného tlaku turba RJ obmedzí dodávku paliva, ale už ju naplno ani neobnoví, treba ubrať/podradiť a potom je to
Presne toto som si aj ja všimol, od 2000 jednoduchý nemôže ísť plyn na plno, tak do 2500 mierne zrýchľovať a potom zatlačiť
=zoom=
*
Příspěvky: 16
Registrován: 04 kvě 2018, 08:13

Re: Rachot od turba

Příspěvek od =zoom= »

Jen se přidám po cca 12k Km rezonance z motoru při specifických jízdních režimech - nízké otáčky při jízdě cca 1800-2500 a při stání na neutrál při ťuknutí do plynu. V servise hned věděli která bije chyba je jak bylo řečeno ve špatné výrobní toleranci táhla co vede od serva k turbu. Dle mě díl když to přeženu za 200kč nicméně v záruce výměna celého turba (z mého to není tak co), ale zde přichází legrace turbo co jim přišlo bylo vadné a házelo olej do sání na což naštěstí hned přišli. Objednalo se další a to zatím vypadá OK. Výsledek nebýt auto v záruce a chtít to řešit tímhle způsobem = oprava bratru za 84k Kč fuj. Takhle jsem jen tyden jezdil s tucsonem :)

S
Casey27
**
Příspěvky: 101
Registrován: 19 pro 2016, 21:02

Re: Rachot od turba

Příspěvek od Casey27 »

Zdravím, dlouho jsem nepsal, ale to je jiná věc.... jen se teď přidávám ke "šťastlivcům" co je potkala tahle radost. Ani mě tak nevadí že se něko pokazí... nebo, že je nějaká výrobní vada, ale spíš už se te%d děsím těch debat a dohadů v servise. Stačilo mně, když sem se byl objednat na st a názory technika mě hned tak nasr, ža to ve st asi neustojím. Nastíním situaci... motor když byl nový, tak byl tichý a turbo slušně táhlo cca od 1900 ot. aktuálně je situace taková, že mám "atmosféru" do cca 2800 ot a pak kopanec a letím.... asi hybrid atmo/turbo :mrgreen: V ot 1800-2800 nemá motor sílu a divně "duní"... prostě to turbo nedává co má (asi ta klapka... táhlo nefunguje jak má) a jede to jak bez turba. Navíc pokud prošlápnu plyn na neutrál tak je to hlučný... divná rezonance a i jako "odfouknutí" při zpát poklesu otáček. Už teď se těším.... technikova slova aniž by si auto poslechl nebo projel a já mu to takhle popsal..... "Já mám taky 1,4 T-GDi a je tam taky mírná prodleva plynu".... já opakuji že to není prodleva, ale to auto netáhne do cca 2800 jak dřív, divně rezonuje atd..... technik: " Každý auto se zajíždí a nájezdem se mění chod motoru".... tvl takže kdyby to někdo z vás něvěděl, tak si koupíte nový auto, motor jede potichu a jak z praku a tím jak se zajíždí a sedá si, tak přestane táhnout, začne dunět atd... Fakt se na tu st těším.... ](*,)

Chasník: SZ... nechci to prát zatím veřejně... třeba v st překvapí.... teprve pokud to v st. bude vlastnost vozidla, tak jim udělám reklamu kde se dá :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Casey27 dne 23 zář 2018, 13:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Rachot od turba

Příspěvek od Chasnik »

Casey: a kam ses do servisu objednával?
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Rachot od turba

Příspěvek od shawt »

Nechci tady nabadat, ale v hodne pripadech pomohlo neco prohnat skrz TV...oni si to pak rozmysli, jak se budou chovat.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Casey27
**
Příspěvky: 101
Registrován: 19 pro 2016, 21:02

Re: Rachot od turba

Příspěvek od Casey27 »

Zdravím ještě jednou.... tak mě napadá... nechci být "pesimista", ale kdo je připraven není překvapen a po zkušenostech nejen mých se servisy :hyu: . Není tady někdo z okolí Kyjov, Slavkov u Brna a pod, kdo má i30 III HB 1,4T-GDi v normálním stavu? Že by mně věnoval chvilku času a já si natočil na jeho a mém voze ty rozdíly o kterých jsem psal... vše je max do 3000ot takže žádná divočina :mrgreen: Prostě jen za stejných podmínek chování obou vozů... zvuk při prošlápnutí plynu na neutrál do cca 3000 a zrychlení a zátah a také zvuk od 1800-do 3000 ot nejlépe v nějakém kopci. HB asi moc není, tak nepohrdnu ani FB nebo WG se stejným motorem. Samo se nějak za pomoc dorovnáme + můžem pokecat o servisech :mrgreen: Prosím nabídku SZ. Díky.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Rachot od turba

Příspěvek od dibarbora »

Takže, dnes som v rámci servisnej prehliadky upozornil prijímacieho technika na kovové drnčanie/cvrlikanie od motora pri prudšom pridaní plynu na voľnobehu. Ukážka na parkovisku to potvrdila. Rezultát po prehliadke, "objednali sme Vám nový aktuátor na reguláciu turba" po dodaní vymenia, čas max 1h. Podľa všetkého to už :hyu: vyriešil a celé turbo sa nemení. Zvolávačka asi nehrozí ale asi to budú sťažujúcim sa meniť priebežne. Uvidím aký bude nakoniec výsledok po oprave.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“