Jemné nepravidelne klepanie

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Jemné nepravidelne klepanie

Příspěvek od rychlyzadok »

Ahojte,
Neviem, ci som taký detailista, ale pri nastartovanom motore na neutrálne, keď stojím pri aute, počujem nepravidelne veľmi jemné klepanie z motora. Prv som si myslel, že je to možno nejaká kladka, pretože mi to tak znelo. Pri počúvaní to ale ide skôr z opačnej strany motora, od prevodovky. Keď je motor studený tak to teraz v zime nejde počuť, pretože si drží vyššie otáčky chvíľu. Je to počuť na zohriatom motore. Motor jemne vrci a do toho nepravidelne jemne klepanie. Nepríde mi to úplne okej. Za necelý mesiac idem na garancnu, no bojím sa, že to zas nik okrem mňa pocut nebude.
Nepozoruje niekto niečo podobné? Nebude to len nejaký plast alebo súčiastka co klepe?

Je to veľmi podobné tomuto zvuku aj keď u mňa jemnejšie. Zvuk a frekvencia ale odpovedá.
https://youtu.be/UGdb0P0QbC8
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Reklama
 

Shebo
*
Příspěvky: 14
Registrován: 14 úno 2018, 14:23
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: Jemné nepravidelne klepanie

Příspěvek od Shebo »

Ahoj, v poslednom čase to tiež pozorujem (počujem). Ale nie vždy pri každom naštartovaní. Už niekoľko dní sa to snažím nahrať ale motor zrovna ide ticho a nič nepočuť ani pri zohriatom motore. Ak to bude pretrvávať chcem po novom roku zavolať do servisu a uvidím aké bude ich vyjadrenie. Každopádne daj vedieť čo zistíš v servise.
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Jemné nepravidelne klepanie

Příspěvek od rychlyzadok »

Ahoj, diky za odpoved. Skodoradostne ma potesilo, ze v tom nie som sam (sorry :D)... Ten zvuk pocuvam uz nejaky den a po pravde ozaj neviem odkial ide... pocujem ho z bokov auta, pred maskou, zo spodu. Ci je kapota otvorena, ci zatvorena... V polke januara som objednany na garancnu, tak som zvedavy, ci sa na mna budu pozerat jak na mimona, alebo to ozaj nie je prirodzene. Pocut to ale az po uplnom zohriati (vacsinou chodim tak 3h v kuse) a len ked auto stoji na neutrale. Uz si zacinam mysliet, ze to ozaj nejaky plast, alebo suciastka rezonuje, ale no.... uvidim.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“