Syčení od klimatizace

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
sao.paulo
*
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2021, 13:31

Syčení od klimatizace

Příspěvek od sao.paulo »

Ahoj, už několik týdnů se mi při zapnuté klimatizaci ozývá zepředu něco jako syčení. Když vypnu klimu, tak to přestane. Slyšet je to tak do rychlosti 60/70km/h, pak už to neregistruju (asi to přehluší motor).
V práci jsem se na to ptal chlaďaře a ten mi řekl, že by to mohlo tím, že je v okruhu míň chladiva, než je potřeba, a pak to dýl nebo pořád tlakuje.
Ale že to u nového auta (červen 2021) nepředpokládá ..
Klima zatím chladí.

Neřešil už někdo něco takového?

Děkuju.
i30 kombi, 1.5DPi Smart, kufr XXL, 2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Syčení od klimatizace

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Párkrát už se to tu řešilo, hned po zahájení prodeje i30 PDE na začátku roku 2017. Tenhle kompresor prostě pohvizduje :roll: . Dělal mi to postupně na všech 6, co mi prošly rukama. Ale na funkci to vliv nemá :mrgreen: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 766
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Syčení od klimatizace

Příspěvek od i30mpact »

Je to syčení nebo pískání? Já když mám zapnutou klimatizaci a buď vyřadím na neutrál nebo jedu ustálenou nízkou rychlostí, tak slyším jemné pískání, které kopíruje aktuální otáčky motoru. Ve vyšší rychlosti to slyšet není, motor je hlasitější. Zní to trochu jako elektromotor.

Auto je 1.5DPi, má dva roky. Myslím, že od nova to nedělalo, nebo jsem si toho nevšimnul.
mirisko
Příspěvky: 8
Registrován: 01 bře 2009, 23:00

Re: Syčení od klimatizace

Příspěvek od mirisko »

Mne syčala klíma na i30 2009 a stále sa to stupňovalo... po cca 4mesiacoch už ju ani nezopla el.magnetická spojka...vyfučala úplne, vymenili mi chladič klímatizácie a je pokoj... ale ty máš nové auto, nemalo by to syčať...
i30 1.5 T-GDI 2023, PLAY
i30 1.4 CVVT 2009 Comfort, stále mám...nepredám...:-)
Sprite
**
Příspěvky: 246
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Syčení od klimatizace

Příspěvek od Sprite »

Já to řešil na předešlém autě (ne Hyundai), kdy vždy po vypnutí klimatizace cca 10 sec se ozývalo syčení, bublání, apod.

Zjištěno málo chladiva (o cca polovinu). Po doplnění ticho :wink:
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“