1.4 t-gdi DCT vibrácie

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

1.4 t-gdi DCT vibrácie

Příspěvek od pozorovatel »

Zdravím, už som to tu kade-tade písal ale chcel by som založiť novú tému ohľadom tohto problému. Možno ho niekto mal alebo som jediný s týmto problémom každopádne ak prídem na to čo to spôsobuje tak sem zverejním odpoveď.

Ide o to, ak naštartujem na studeno, štart prebehne bez problémov, nechám motor chvíľku vrčať a po zaradení D a následnom pohybe vpred celým autom zatrasie. Je to strašne zvláštne, tie vibrácie sú rýchle s krátkymi intervalmi, proste ako keby to kopírovalo pohyb piestov. Keď to takto zatrasie pri rozbehu tak občas podobné trasenie, ale mierne, cítim aj pri dobrzďovaní k semaforu, napríklad. Ale sranda je v tom, že sa to nedeje stále. Preto asi môžem vylúčiť nejakú mechanickú vadu. Predvčerom to neskutočne zatriaslo a včera to išlo ukážkovo, bez najmenšieho problému.

Bol som kvôli tomu 2x v autorizáku a tam si nevedeli predstaviť nič iné ako dvojspojku. Prvý krát mi aktualizovali sw v prevodovke a nakalibrovali spojky na diagnostike. Potom mi auto s úsmevom odovzdali, že je po probléme. Dva dni to jazdilo v pohode a na tretí znovu to isté. Tak som tam išiel znova, vymenili spojky, a pár dní na to ten istý problém. Ja si nie som istý či to robí prevodovka alebo motor. A so servisom je to tiež tak, auto si tam nechajú a závada sa zrovna nemusí preukázať.
Chcem tam ísť zajtra tretí raz ale netešia ma tieto behačky, tí ľudia v autorizákoch vyzerajú, že toho nevedia o moc viac než ja..
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
Reklama
 

dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: 1.4 t-gdi DCT vibrácie

Příspěvek od dibarbora »

Toto je tak špecifický problém, že nadávať na mechanika, že vie toľko čo ty nie je na mieste. Ak niečo z pohľadu napr. diagnostiky neukazuje vyslovene na konkrétny problém (nemyslím tým chybové kódy), tak sa ide len metódou pokus omyl. Ešte Ti nemenili zotrvačník z pohľadu prevodovky... ale pokojne môže byť problém aj v manažmente motora.. dodávka paliva, zapaľovanie....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
sud
**
Příspěvky: 215
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: 1.4 t-gdi DCT vibrácie

Příspěvek od sud »

a za tepla, resp. ked je uz zahriaty motor, funguje to OK?
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: 1.4 t-gdi DCT vibrácie

Příspěvek od pozorovatel »

Ten človek, čo to so mnou dva krát riešil nebol určite technik ale človek, ktorý rieši reklamácie. On si len zapisoval to čo som mu povedal a on to podal ďalej. Prvý krát, keď som s ním hovoril tak tam bol aj servisák a on hovoril, že to určite budú spojky. Môže byť chyba v zotrvačníku, keď to auto jazdí tri dni dobre a potom to jeden dňa zatrasie?
Za tepla je už všetko v pohode. Ono aj keď to zatrasie, tak občas to zatrasie len pri prvotnom rozjazde, občas to ešte trasie v prvých dvoch km, keď brzdím a auto už skoro stojí a občas to netrasie vôbec. Začalo to už dávnejšie ale hlavne vtedy keď auto deň - dva stálo, pri pohybe z parkovacieho miesta to zatriaslo. Vtedy som to pripisoval ručnej brzde, akože platničky sa prilepili ku kotúčom a pôsobí to ako odpor. Ale pred pár mesiacmi to začalo robiť častejšie tak som skúsil parkovať bez ručnej a triaslo to tak či tak.
Môže to robiť mechatronik?
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: 1.4 t-gdi DCT vibrácie

Příspěvek od petzl62 »

Kolik máš najeto km? Styl jízd? Byly už měněny zapalovací svíčky?
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: 1.4 t-gdi DCT vibrácie

Příspěvek od pozorovatel »

Okolo 40k, nejazdím na spotrebu ale športový režim využívam len občas. Sviečky ešte neboli menené, tie by mali byť tuším až pri ďalšej servisnej prehliadke.
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: 1.4 t-gdi DCT vibrácie

Příspěvek od dibarbora »

Sviečky sa menia podľa plánu pri 75tkm… alebo 5 rokov…
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: 1.4 t-gdi DCT vibrácie

Příspěvek od petzl62 »

Já měnil u 1,4 T-GDi, mám dojem v 60, po 2 letech a byl nejvyšší čas. Každopádně bych zkusil vyměnit a použij pokud možno originál :hyu: , vyrábí je Yura-USA, alternativy Bosch nedoporučuju. Do nových 1,5T-GDi vyrábí svíčky Japonci- NGK- možná by šly použít, ale jistý si nejsem i když rozměrově bych řekl, že jsou stejné:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=750
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“