Zátka v palivové nádrži

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
sao.paulo
*
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2021, 13:31

Zátka v palivové nádrži

Příspěvek od sao.paulo »

Ahoj, před chvílí se mi při tankování stala taková věc .. Když jsem lil do nádrže VIF z plastové lahvičky (původně v ní byl Benadit BA 01, 125ml), tak mi z pod víčka spadla do nádrže těsnící zátka. Chtěl bych se zeptat, jestli v nádrži je nějaký filtr, co ji zachytí, než nadělá nějaké škody. Počítám, že se časem
asi rozpadne a projde po kouskách .. Mám to řešit (nechat vysát nádrž ..), nebo to nechat být?Ta zátka má průmět tak 2-3cm, a tloušťku 1-2mm.
Je z nějakého polyuretanu nebo něco na ten způsob.

Děkuju.
i30 kombi, 1.5DPi Smart, kufr XXL, 2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Zátka v palivové nádrži

Příspěvek od stefanpilat »

Dokud to bude v jednom kuse plavat na hladině, tak se možná ani nic dít nebude, protože se to přes palivový filtr nikam nedostane. Když se to ale po letech začne drolit a rozpadat, mohlo by to snížit jeho průchodnost. Já bych teda vědomí, že mám něco takového v nádrži, nesnesl a rozhodně bych si ji nechal vyčistit.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zátka v palivové nádrži

Příspěvek od Richard555 »

Hmm, není napsáno z jakého materiálu to těsnění - zátka je, nejspíš nějaký měkký plast či guma odolný palivům. I když jsem se do nádrže celý život nikdy u žádného auta nepodíval, bývá u čerpadla na sání mřížka aby nenasálo nějaké kousky a mechanicky se nepoškodilo..... pak následuje filtr paliva.
Já osobně bych se na vše vykašlal a v klidu na toto zapoměl a jezdil :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
sao.paulo
*
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2021, 13:31

Re: Zátka v palivové nádrži

Příspěvek od sao.paulo »

Tak mi to nedalo a ráno jsem zavolat do trutnovského Hyundaie. Bylo mi řečeno, že pokud by se to dostalo do nádrže, tak se nic neděje, protože nádrž má sací sítko. Tam to bude maximálně plavat. Ale pokud to zůstalo v potrubí, kde je ta zpětná klapka a tam to někde asi visí, tak by to mohl být problém. Mohlo by se stát, že bych jednoho dne nenatankoval. Ale tím, že jsem už jednou natankoval, tak asi došlo k tomu, že tlak paliva to protáhnul tou zpětnou klapkou do nádrže.
Až k nim pojedu na garančku, tak se na to mrknou. Buď to nějak vyháčkujou ven, nebo to budou muset celý rozebrat. Mají endoskop s kamerou, tak tím nejdřív zkouknou to nalejvací hrdlo, a nejhůž by se to pak celý demontovalo.
Jinak mi pán říkal, že tam jednou měli zákazníka, kterému v nádrži našli hadr. Nic to neudělalo. Nikdo nevěděl, jak se tam dostal, ale ani hadr nic neucpal.
i30 kombi, 1.5DPi Smart, kufr XXL, 2021
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zátka v palivové nádrži

Příspěvek od Richard555 »

A řekli ti co ta sranda bude stát? Počítej cenu v nižších tisících - moderní je dnes počítat v nižších miliardách to snad nehrozí.... měl bych určitě lepší využití peněz, než platit šťourání v nádrži ve značkovém servisu :hyu: Předpokládám že se začne diagnostikou - mimochodem neví někdo OBD kod P????? spadlé těsnění do nádrže ??? :lol:
Jak jsem psal v klidu bych na ten incident zapomněl a jezdil v pohodě dál :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“