Vrzání spojkového pedálu

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
sao.paulo
*
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2021, 13:31

Vrzání spojkového pedálu

Příspěvek od sao.paulo »

Ahoj, je tomu už pár týdnů, co jsem si všiml, že se mi od pedálu spojky ozývá vrzání. Pokud není horko a sucho, tak to není nic hroznýho (zvlášť při zapnutému rádiu), ale jakmile je vyhřáté auto, tak je to hodně nepříjemný. Včera jsem to na 1.garančce zpřipomínkoval. Bylo mi řečeno, že při prohlídce nic neslyšeli, ale ten ten kloub, co tam je, zkusili promazat. Bohužel beze změny. Včera nebylo takové teplo, tak to vrzalo míň. Přikládám video, co jsem uložil na úschovně. Pán mi říkal, že se s vrzáním setkal jednou u Tusconu a i po promazání to vrzalo dál. Za 2 týdny odjíždím k moři. Mám být v klidu a až pak to řešit v jiném servisu, nebo to může být něco vážnějšího?
Nájezd mám cca. 13000km.
Děkuji.

Tady to video:

https://www.uschovna.cz/zasilka/ZCN5VSI ... 2LNPVEPCDH
i30 kombi, 1.5DPi Smart, kufr XXL, 2021
Reklama
 

ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Vrzání spojkového pedálu

Příspěvek od ivprokop »

https://youtube.com/shorts/XD9sEE50o7Y?feature=share

Pokud mátě něco podobného, tak dneska jsem přijel po 2 návštěvě servisu. Poprvé jen mázli, dneska otočili pérko a je celé od vazelíny a pomohlo to jen trošku, vrzání tam stále je, ale tak z 50%a jak otočili pružinu u spojky tak přecvakne když se spojka vrací. Psal jsem mail na servis, uvidím co s tím chtějí dělat.
Takže bohužel moc nepomohu, teď mám tak podobný zvuk jako vy. :/ podle mě to je jen teplem, pokud vás to neštve jako zvuk, jinou neplechu to neudělá. Když se to “opraví” třeba za 3 týdny. :))
Auto mám 10 měsíců, najeto 13000, začalo to dělat při prvních vedrech při 12000km
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Rades
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 lis 2006, 08:12
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání spojkového pedálu

Příspěvek od Rades »

Zdravím, už je to sice starší téma, ale mám to u svého auta taky (i30,1.5DPI,kombík, kupováno 04/2022)..Dnes jsem by v Hyundai a servisák mi řekl, že to je celkem běžné. Nabídl výměnu pedálu, ale s tím, že to bude pravděpodobně dělat znova (méně nebo i více) a že je to spíš vlastnost, než závada...Doslova řekl, co byste chtěl od plastového Hyundaie :) Na námitku, že 20letá Fábia to nedělá řekl, že ano, že to byly ještě kvalitní materiály, kovové součástky atd..Takže s výměnou váhám (může to být totiž i horší:) a zatím jsme se domluvili, že to rozeberou a promažou..
Hyundai i30, 1,5 DPI, SW, Comfort.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Vrzání spojkového pedálu

Příspěvek od i30mpact »

Dělá mi to taky, podle zvuku nějaká pružina.

Mazali mi to už 2x. Ale ve vedru to dělá pořád.
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Vrzání spojkového pedálu

Příspěvek od TheFirstman »

Měl jsem to na i20 v autorizovaném servisu v pruběhu záruky mi to nikdy nevyřešili. Po záruce jsem jezdil na servis k jednomu pánovi. Ten mě vždy sedícího v autě vytáhl heverem nahoru a já šlapal na spojkový pedál a on podle zvuku hledal a následně prostříkal WDčkem. Pak jsem měl vždy opakovaně na 2 roky pokoj než mi to zase promazal.
No jen jsem doufal, že mě to na i30 už nepotká a teď to tady čtu :-(
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Rades
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 lis 2006, 08:12
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání spojkového pedálu

Příspěvek od Rades »

No, tady to je vyloženě záležitost konstrukce pedálu uvnitř auta..Jsou použity materiály, které se prostě moc nesnesou. Po včerejším rozebrání a promazání jejich speciální vazelínou je teď klid..ale tipuju, že jen dočasně. Podle zkušeností technika je to opravdu celkem častá věc, někomu to vrže víc, někomu míň...Výměna v záruce není problém, jen je sázka do loterie, jestli výměna bude mít lepší výsledek, než původní pedál :)
Hyundai i30, 1,5 DPI, SW, Comfort.
Mouse80
**
Příspěvky: 218
Registrován: 27 črc 2021, 17:44

Re: Vrzání spojkového pedálu

Příspěvek od Mouse80 »

Taky mi to začlo vrzat. Je to slyšet jen bez radia. Začlo to až ted po 44000 km. Naštěstí to pri zapnutém radiu na hlasitost 9 už neslyším. V listopadu mam 2 garančku , tak mam další věc do deníčku 🙈. Začiná se to kupit. Vrže mi ještě ruční brzda, po tech vedrech se mi na sloupcích skrabatěla ta černa folie. Vrže mi neco ve sloupcích u čelního skla nebo někde v místech kde se dotýkají přední dveře palubky. Tipuju, že vše to bude vlastnost, jako to piskani a škvrkani radia co jsem reklamoval na 1 garančce
Hyundai i30 1,5 DPi HB start plus, bílá (25.11.2021)
škoda Fabia 1,4 mpi 44kw, 2002
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“