výměna víka od kufru

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mr_dan
*
Příspěvky: 62
Registrován: 11 úno 2018, 20:56

výměna víka od kufru

Příspěvek od mr_dan »

Zdravím,
mám čerstvou zkušenost s opravou vozu a zajímalo by mě, jestli se někomu z Vás přihodilo něco podobného. Přes pár měsíci nám někdo opět nabořil auto na parkovišti ( podruhé za rok), měli jsme lehce odřený zadní nárazník a mírně promáčklé dveře od kufru. V servisu nakonec měnili celé dveře.
Postup byl takový, že se ze starého vyjmulo sklo a nové víko, rozumím li tomu správně, se muselo ze dvou dílů svařit/tmelit, přelakovat a smontovat. Světla apod všechno původní. Výsledek proti předchozím - hůře lícují, kvalita laku horší, sváry taky.
Je tohle běžný postup při opravě? Nebylo by lepší objednat rovnou celé nové dveře, již svařené a lakované z výroby; nebo je důvod čistě ekonomický (pojišťovna si vydupe nejmenší možné krytí)?
i30 kombi 2018 - DCT 1.4 T-GDI style + ultimate fiery red
Reklama
 

jeffe
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 srp 2018, 20:17

Re: výměna víka od kufru

Příspěvek od jeffe »

mr_dan píše:Zdravím,
mám čerstvou zkušenost s opravou vozu a zajímalo by mě, jestli se někomu z Vás přihodilo něco podobného. Přes pár měsíci nám někdo opět nabořil auto na parkovišti ( podruhé za rok), měli jsme lehce odřený zadní nárazník a mírně promáčklé dveře od kufru. V servisu nakonec měnili celé dveře.
Postup byl takový, že se ze starého vyjmulo sklo a nové víko, rozumím li tomu správně, se muselo ze dvou dílů svařit/tmelit, přelakovat a smontovat. Světla apod všechno původní. Výsledek proti předchozím - hůře lícují, kvalita laku horší, sváry taky.
Je tohle běžný postup při opravě? Nebylo by lepší objednat rovnou celé nové dveře, již svařené a lakované z výroby; nebo je důvod čistě ekonomický (pojišťovna si vydupe nejmenší možné krytí)?
Ahoj,
měl jsem něco podobného, malou promáčklinu, ale podle servisu na místě prolisu, kde to nelze vyklepnout.
Takže výměna celých dveří, zřejmě stejným postupem jako u tebe, protože je servis lakoval. Na laku okem nepoznám rozdíl
proti originálu, dveře lícují přesně, ale při zabouchnutí mají proti původním takový plechovější zvuk. Oprava trvala týden,
cena na pojistku cca 50 tis.
----
I30 1,4 GDI kombi Ultimate, White Sand
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Karosérie“