Ochranny pas nad celne sklo

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Ochranny pas nad celne sklo

Příspěvek od rychlyzadok »

Ahojte,
zacal som zas vymyslat, aku vychytavku si objednat :D
Na kolegovom golfe som si vsimol, ze mu "krasne kvitne" strecha v oblasti hned za celnym sklom. Evidentne odleti kamienok a je to v haji.
Tak som zacal uvazovat, ci by sa tam nedal dat pas, folia, guma, ktora by tu ostru hranu-prepad medzi sklom a strechou vyplnila. Najlepsie, aby to vyzeralo aj trochu decentne.
Nasiel som takuto vychytavku na ebay https://www.ebay.com/itm/2M-Black-Rubbe ... 0752.m1982
Mate to niekto na aute? Vyzera to tragicky, alebo to je v pohode? Najradsej by som bol, aby sa to lepilo len na sklo a nie na strechu, takze este nieco pohladam. Diky za komentare.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Reklama
 

lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Ochranny pas nad celne sklo

Příspěvek od lumix »

Já to svého času řešil, po takovém jednom kamínků, nalepením obyčejné černé izolacky na tu vrchní hranu karoserie nad sklo. Osvědčilo se to.
Wortex
*
Příspěvky: 23
Registrován: 24 kvě 2018, 17:19

Re: Ochranny pas nad celne sklo

Příspěvek od Wortex »

Ahoj, ja len potvrdzujem. Idem meniť čelné sklo lebo mi tam presne na to jediné nechránené miesto priletel spod kolies kameň.
Za mňa je to uplný amaterizmus že je to nechránené.

Filip
Hyundai i30 III Family
Ford Mondeo MkII 1.8
Toyota Corolla 1.4 CVVT
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Ochranny pas nad celne sklo

Příspěvek od rychlyzadok »

lumix píše: 28 úno 2020, 19:31 Já to svého času řešil, po takovém jednom kamínků, nalepením obyčejné černé izolacky na tu vrchní hranu karoserie nad sklo. Osvědčilo se to.
Vedel by si mi to prosím nafotiť? Neviem si to predstaviť. Ako široké to je, ako to vyzerá. :-k ja som dnes volal na cenu fólie na A stĺpiky a pas na strechu. Cca 100€ aj s prácou je podľa mňa slušná cena. Fólia vysokej kvality. Tak premýšľam, ci do toho ísť, alebo nie. Úplne by mi stačila aj taka páska 1cm na tu hranu, len vyberám aká a ako to tam nalepiť, aby som nepoškodil niečo. O prachy mi nejde, skôr chorobne neverím ľuďom a auto nenechavam rad bez dozoru. Navyše nechcem, aby sa čosi rozoberalo. Takže zvažujem DIY riešenia a polep. V hre je tekutá fólia od foliatecu, páska na ochranu hrán dverí od firmy Lampa a ak to nebude zle, tak aj izolepa :mrgreen: :mrgreen:
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Ochranny pas nad celne sklo

Příspěvek od petzl62 »

Když to tak čtu... a po zkušenostech z minulého :hyu: , musím prohlásit, že ta panorama není zase až tak špatná věc..., vlastní zkušenost :-k
A k věci, myslím, že ta guma z odkazu výše, vůbec nemusí být špatná varianta. :wink:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Ochranny pas nad celne sklo

Příspěvek od rychlyzadok »

Ake sú to skúsenosti? A prečo práve panoráma? :-k ved ta hrana nad sklom je rovnaká všade ci nie? :-k
Pravdu podediac sa mi ta guma nepáči :lol: stále špekulujem. Nechám si na to víkend a keď tak pôjdem na polep :-k urobím si research.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Ochranny pas nad celne sklo

Příspěvek od petzl62 »

No na minulém :hyu: jsem opravoval hranu neustále a pak už jsem se na to vys... U panoramy je ta hrana skleněná,nebo nevím co to je, ale plech to určitě není takže pohoda :D/
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Ochranny pas nad celne sklo

Příspěvek od rychlyzadok »

Tak po dlhom badani som sa rozhodol pre polyuretánovu fóliu.
Hlavne klady vidím v dĺžke ochrany karosérie a odbornej inštalácii. Cca 3000 na 3 až 5 rokov je malá čiastka. Na hrane nad sklom som si našiel už 2 malé škrabance :roll: - snáď nič vážne, no pred inštaláciou sa poradím. Ďalšou výhodou polyuretánovych fólií je nepriepustnost vzduchu a samozrejme vody. Ku korózii treba 2 veci. Vlhkosť a kyslík. Logicky teda eliminovanim aspoň jedného faktoru, by mala byť karoseria viac chránená proti vzniku korózie.
Rozhodoval som sa najmä medzi fóliou a Plastidipom.
Pri Plastidipe sa mi páčilo, že sa jedná o DIY riešenie za asi 700 korún, 2 spreje - clear a glossifier. Nevýhodou je, že povrch je aj tak matnejsi, chytá špinu keďže je gumový (a ze na tej hrane je kopec špiny) a vydrží pri najlepšom rok. Pri správnej aplikácií sa dá použiť podobne ako fólia. Teda mal by odolať rovnako. Bojím sa ale, že tak malý pas, navyše s ostrým orezom, po 1 zasahu wapkou zíde dole ako nič.
Secteno podtrzeno, polyuretánová fólia je momentálne asi najlepšia ochrana laku na trhu. O jej neskoršie odlepenie sa nebojím, nakoľko plánujem lepiť u renomovanej firmy. Cena cca 3k za pás na strechu a A stĺpiky je viac ako v poriadku. A aj keď po 2 rokoch, je lepšie neskôr ako vôbec a potom si nadávať, že mi na streche začali rast kvietky :)
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Karosérie“