Konzervacny vosk v spreji na zimu

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Konzervacny vosk v spreji na zimu

Příspěvek od rychlyzadok »

Ahojte,
okrem toho, ze auto na zimu chystam dokaldnym umytim, dekontaminaciou a sealantom, som poslednu dobu uvazoval o ochrane prahov, hran dveri, spodku a hrany kapoty, atd...
Ako tieto najviac namahane casti chranite?
Objednal som si vosk v spreji - Den Braven Tectane, ktory mam (zatial) v plane naniest prahy, spolu s tzv. pinch weldom (railom kde sa zdviha auto) a dalsie vyssie uvedene miesta na aute... Samozrejme po dokladnom umyti.
Co myslite? Je to uzitocne, zbytocne, alebo dokonca kontraproduktivne?
Nebudem mat na castiach karoserie po naneseni len lepkavu hmotu, ktora bude nabalovat necistoty a sposobi viac skody ako osohu pri odstranovani?
Vdaka za kazde postrehy a rady.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Reklama
 

dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Konzervacny vosk v spreji na zimu

Příspěvek od dibarbora »

Vyskúšaj to kamsi (nie na auto) v exterieri nastriekať, do akej formy to uschne, ak to zodtane lepkave, tak to bude fakt len bordel chytať, budeš mať problém potom s čistením. Ja som kúpil konzervačný vosk, aby oddelil hliník disku od železa na náboji. Dosadaciu plochu som nastriekal dôkladne... koróziu na dosadacej ploche som zastavil ale disk som mal celý zahádzaný od vosku. Vosk sa pri každom oteplení roztopil...

Namiesto patlania spodku, by som v zime využil každé oteplenie na poriadne opláchnutie auta wapkou.. podľa mňa účinejšie riešenie..
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Konzervacny vosk v spreji na zimu

Příspěvek od lumix »

Já parlament spodek voskem a zatím po dvou zimach krása. Šrouby i matky nemluvě o ostatních částech podvozku vpodstatě netknute. U předchozí i30 I to bylo horší.
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Konzervacny vosk v spreji na zimu

Příspěvek od rychlyzadok »

Tak som to skúsil a je to pecka. Najlepšie je to samozrejme nanášať keď plocha úplne vyschne. Prahy som bohužiaľ nestihol, pretože neboli dostatočne suché z úplne spodnej strany a je tam zlý prístup... Chce to auto umyť zo spodu a nechať deň na mieste oschnut.
Ale... po 2 rokoch som našiel prvú povrchovú hrdzu zo spodu kapoty pri zámku. Odstránené a naneseny vosk.
Takže vystriekane spodné hrany dverí, predná hrana kapoty a vnútorné zadné lemy.
Myslím si, ze za 150 korún je to super vec.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Karosérie“