zimná clona chladiča

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dokidoki
*
Příspěvky: 99
Registrován: 20 lis 2020, 19:45
Bydliště: KOŠICE

zimná clona chladiča

Příspěvek od dokidoki »

Pánové uvažujete nad zimnou clonou chladiča, používate to niekto na krátke jazdy po meste? Na i30 2021 som na nete nič nenašiel. Netuším či to ešte len príde na trh, alebo je maska chladiča tvarovo tak komplikovaná, že to ani na trh nepríde.
i30 HB 1.5 DPI - Comfort + CP - Amazon Grey, 2021-
Fabia Sedan I, 1.4 MPI 50 kw, 2001-2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: zimná clona chladiča

Příspěvek od milosh »

To se snad pouzivalo naposledy v devadesatkach ne?
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: zimná clona chladiča

Příspěvek od dibarbora »

Vzhľadom k veľmi sofistikovanému termomanžmentu nových motorov je použitie prekrytia zbytočné. Skôr by som mal strach, že to bude kontrproduktívne.Nové motory smartstteam už nemajú termostat ale elmag ventily ovládajúce niekoľko okruhový systém..
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: zimná clona chladiča

Příspěvek od Pjotr1 »

prosím nekamenujte mně, ale já to používám, od trvalých teplot pod +10°C. Mám odzkoušeno na couračky po městě i rychlejší jízdu po dálnici to motoru nečiní žádný problém. Kontroloval jsem teplotu vody v aplikaci Torque. Možná že to nějak výrazně nepomůže zrychlit ohřátí (to je dost těžké otestovat) ale určitě to ničemu neuškodí a hlavně zabrání to nasolení chladičů (voda, klima, turbo) a tím snad prodlouží jejich životnost.
Já mám vystřižený kus sluneční clony (mirelon + alu fólie). Funkčně dobrý, ale esteticky to nevypadá dobře, chci na tom ještě zapracovat (vymyslet něco hezčího).
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: zimná clona chladiča

Příspěvek od i30mpact »

Používal jsem to na předchozím autě, hodně to urychlovalo ohřev motoru a při zastavení motor tak rychle nevychladnul, na krátké cesty po městě super. Na druhou stranu, mám podezření, že v zimě to dost lákalo kočky a podobnou havět k tomu, aby lezly dovnitř a spaly v motorovém prostoru - dost často jsem na plastovém krytu motoru nacházel otisky ťapek.
Uživatelský avatar
momoa
Příspěvky: 2
Registrován: 11 bře 2022, 18:53

Re: zimná clona chladiča

Příspěvek od momoa »

dokidoki píše: 15 říj 2021, 12:08 Pánové uvažujete nad zimnou clonou chladiča, používate to niekto na krátke jazdy po meste? Na i30 2021 som na nete nič nenašiel. Netuším či to ešte len príde na trh, alebo je maska chladiča tvarovo tak komplikovaná, že to ani na trh nepríde.
Tiež som pozeral na tú clonu ale nič som nemašiel :cry: čo je škoda na zimu je to super 👌
Uživatelský avatar
Scharf
**
Příspěvky: 125
Registrován: 06 říj 2021, 19:08

Re: zimná clona chladiča

Příspěvek od Scharf »

clonu jsem měl na předchozím autě - Fiat Tipo 2017 - měl jsem jí jednu zimu a rozdíl jsem nezaznamenal. Ohřev motoru mi přišel stejný, za mě vyhozené peníze.
Norbík - Fastback N-Line - 1,5 T-GDi, MT, Polar white
www.instagram.com/fastback_norbik
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Karosérie“