ochranná lišta pro zadní dveře (kufr) combi?

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: ochranná lišta pro zadní dveře (kufr) combi?

Příspěvek od Martinsp »

Jenže kamera o které píšeš nebude kamera na parkování.
Ta lišta ti možná promáčknutí schová, ale dveře proti dalšímu nárazu neochrání. A to že je to takový cikánský tuning ani nemluvím.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Reklama
 

zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: ochranná lišta pro zadní dveře (kufr) combi?

Příspěvek od zopper »

No, souhlasím s ostatními. Lišta ti to akorát tak schová. Na bočních dveřích může zabránit díře do laku při prudkém otevření, ale takovéhle promáčknutí, kdy to vlastně zastavuje celé auto, tam to nepomůže. Kameru jsem měl na mysli nějakou takovouto (varianta 3v1). Ale koukám, že se teď dost dělají i čistě kamery s wifi, kde jako obrazovku máš mobil s aplikací. A nebo, kdybys čirou náhodou měl lepšího fyzického Garmina, tak pro to existují oficiálně podporované couvací kamery.

Nějaké další nápady. Nevím, jak realizovatelné jsou ve tvém případě:
  • Přidělat k železům nějaké desky ve výšce, kde to berou pípáky, aby se ozvaly včas.
  • Přilepit k těm železům hromadou pásky něco měkkého (pěnové výplně z krabic?) ve výšce okna pátých dveří, aby ti to bouchlo do okna o 10 cm dřív.
  • Napnout z těch želez k zemi nějaké lanko a navléct na něj pinpongový míček ve výšce, kde ho vidíš skrz páté dveře. Mělo by to být trochu pružné, aby ses toho mohl dotknout autem. (měli jsme v garáži v době, kdy nebyly pípáky).
  • Se sprejem v ruce se projít po parkovišti a nakreslit na zem značky, co ti pomůžou s odhadem.
  • Dodatečné pípáky (se samostatnou elektronikou), které budou pod správným úhlem a překrývat se, aby spolehlivě detekovaly ty železa.
A hlavně se ozvat na radnici a otravovat je, ať to nějak vyřeší trvale.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: ochranná lišta pro zadní dveře (kufr) combi?

Příspěvek od sarin007 »

Za mě jedině kvalitní couvací kamera. Máme v obou autech, Tucsonu i i30 a je to za mě základ výbavy. Už jen proto, že u obchodního domu mám jistotu, že mi tam nevběhne třeba dítě, které ve zpětném zrcátku ani u jednoho auta prostě nelze vidět. Zmíněná ochranná lišta je jen dekorace, která se snadno ohne, takže auto bude vypadat po nárazu stejně jako teď, jen s promáčklou chromovou lištou navíc. A vzhledem k tomu, že to budeš lepit přes promáčklé místo, bude v tom místě lišta ve vzduchu a bude se tam dostávat voda a je otázka, zda se to nebude pak časem odlepovat. A nebo jak tu zmínili, parkovat popředu. Radši ztratit chvilku času než nárazník.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
cestovatelcasem
**
Příspěvky: 138
Registrován: 07 dub 2022, 17:19

Re: ochranná lišta pro zadní dveře (kufr) combi?

Příspěvek od cestovatelcasem »

Díky za nápady. Zatím si dávám víc pozor a radši parkuju úplně na jiném místě... :cry:

Už jsem uvažoval o takovýchhle bizarnostech, ale vzhledem k tomu, že okolo našeho baráku občas chodí smažky a jsou schopní třeba sprejem přestříkat lidem přední světlomety u aut (takže vlastně zničit), si myslím, že by na tom autě tyhle "vycpávky" moc dlouho nevydržely... :o
Přílohy
Hyundai_with_original_door_cover (bobaedream.co.kr).jpg
Hyundai_with_original_door_cover (bobaedream.co.kr).jpg (190.89 KiB) Zobrazeno 431 x
BumperSafe_corner_universal_protection.jpg
BumperSafe_corner_universal_protection.jpg (136.34 KiB) Zobrazeno 431 x
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 360
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: ochranná lišta pro zadní dveře (kufr) combi?

Příspěvek od mozecek »

- zadek z 99% pohlídá zadní kamerka - s ní jezdím prakticky na 1 cm
- boky sferická zrcátka, malé různě tvarovací bazmekty .. kupoval sem na alikovi asi za 60kč spíš pro zajímavost a vyzkoušení než sem chytl odhad na parkovaní k obrubníku abych si nedojebal disky (hledat pod názvem Blind spot mirror - původně mají být pro slepý úhel)
- na předek lze namontovat kameru - viz můj test kde porovnávám výhledy z auta a z kamerky v logu, vzhledem k zaoblenosti předku už není tak dokonalá jako zadní, ale pořád vidíš o dost více (set je stále k dispozici - https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?p=637417)
- a jinak já dal na sloupy v garáži polystyrénový desky asi 3 cm tlustý, napřed se mi sousedi smáli, po té co si postupně všichni dříve či později odřeli auto, už je máme na sloupech skoro všichni .. v létě je to sranda, ale v zimě se při vjezdu skla i zrcátka zamlží a pak to dře - takže na rozích mám ještě reflexní pruh
- a mimo těch zaháknutých karimatek na předchozím příspěvku jsou i decentnější verze ochran .. řekl bych vhodné na přední rohy auta, protože tam ti žádná kamerka či zrcátko nedohlídne a pípání senzorů do extra těsných prostor taky nepomůže - (na alíkovi hledej bumper protection, mají různé barvy i průhledný silikon) viz obrázek níže
ochrana.jpg
ochrana.jpg (37.89 KiB) Zobrazeno 426 x
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Mi.Ha.
**
Příspěvky: 294
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: ochranná lišta pro zadní dveře (kufr) combi?

Příspěvek od Mi.Ha. »

cestovatelcasem píše: 22 srp 2022, 10:38 Ahojte,

díky za názory a nápady :D Většinu z nich jsem už ale zrealizoval, leč nepříliš účinně...

1) tažné zařízení s koulí namontované mám (za 12tis., rachota...), ale kouli zpravidla nasazenou nemám. Jednak proto, aby mi ji někdo na sídlišti neukradl (je docela nová, celonerez), jednak proto, že prý za to dávaj dopraváci pokuty, když člověk zrovna nic netáhne. Nevím, jestli to platí v ČR, anebo jen v zahraničí (Rakousko a tak), ale vzal jsem si to radši k srdci...
2) kameru už montovat nebudu. Nemám s ní dobré zkušenosti... Jestli si nějakou přeci jen do auta pořádám, tak nanejvýš dopředu pro případný nehody, ale to je asi tak všechno,
3) nejtrefnější dotaz byl ten skoro poslední: pravda je, že za normálních okolností bych opravdu měl bourat zadkem do nárazníku (u mé i30 v základní variantě jen plastový černý kryt těsně pod ním/okolo něj), a ne do téhle poměrně vysoko postavené lišty nad SPZ. Jenže problém je, že před naším barákem a u těch krytů popelnic je svažitý pozemek, resp. parkoviště i cesta. Není to sice moc, ale je to dost na to, aby moje i30 kombi při couvání byla lehce nakloněná směrem k popelnicím, tudíž nejbližší hrana kontaktu je právě na téhle liště nad SPZ, ne standardně na nárazníku :( :oops: ](*,)

Máte pravdu, že nejlepší je při couvání se kouknout. Jenže často jezdíme s malym synem (ani ne 1 rok), který dělá furt rotiku a u baráku máme tu silnici s parkovištěm docela rušnou, takže svým případný vystupování a nastupování jen proto, abych věděl, kolik cm ještě za kufrem mám, by pravidelně rozpalovalo doběla ostatní řidiče okolo... :(

Někteří sousedi s Octávkami kombi atd. ro opravdu řeší raději tak, že s autem parkují obráceně. Je to ale při parkování složitější a časově víc zdržující, než můj styl...

Dnes nebo zítra to vyfotím, abyste věděli, o čem konkrétně mluvím. Šťastlivci ti, co parkují komfortně u svých rodinných domů :roll:
C.C.
Ty máš kouli z nerezu? Kdo to dělá, jaká firma?
cestovatelcasem
**
Příspěvky: 138
Registrován: 07 dub 2022, 17:19

Re: ochranná lišta pro zadní dveře (kufr) combi?

Příspěvek od cestovatelcasem »

Mozeček: jojo, o těch gumovo-pryžových proužcích/lištách na ali vím dávno, ale přijdou mně dost krátké/malé. A hlavně jsem nenašel nějaký rovný cca 1,2m dlouhý - prostě dělaj je hlavně pro rohy nárazníků, kontaktní místa dveří atd.

Mi.Ha: no, nejsem sice materiálový expert, ale jako pozink mně to nepřipadá. Navíc je fakt dost těžká. Je to výrobce Galia, typ (asi) GH1006C, max. svislý zatížení na čep 80kg, max. hmotnost přívěsu 1,6t, D-hodnota 8,66kN. Vlastní fotku teď při ruce nemám, jen typový list s osvědčením o montáži na naši i30 PDE, ale měla by to být tahle:
https://autodilyuo.cz/cs/katalog/detail ... c/15149468

Na druhou stranu v tomhle linku uvádí, že to nějakou pozink úpravu má, tak nevím :roll: Taky koukám, že se jeho cena výrazně snížila (já ho měl za cca 11tis. :(
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: ochranná lišta pro zadní dveře (kufr) combi?

Příspěvek od oltcitak »

Galia robi pozinkované ťažné.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Mi.Ha.
**
Příspěvky: 294
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: ochranná lišta pro zadní dveře (kufr) combi?

Příspěvek od Mi.Ha. »

Tak to je zinkovaná. Jsem se divil,že by někdo dělal z nerezu. To že se dělají z kovaného duralu to jo,ale to je vše o jiných kačkách.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Karosérie“