Zvuk od podvozku...

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Dewxik
**
Příspěvky: 104
Registrován: 21 črc 2017, 18:40

Zvuk od podvozku...

Příspěvek od Dewxik »

Nevím zda se to taky někomu stává, ale při přejetí jen některého druhu výmolu, ne pořád! Zaslechnu od podvozku krátké kovové zavrzání. Jen se staženým okénkem, jinak to slyšet není.

Pak mi lehce vadí když říznu zatáčku, přenáší se hluk kol do kastle, sice jsem četl že Hankooky jsou hlučnější, ale je to takové divné. V jiných autech to není až tak znát...
Reklama
 

funscreen
*
Příspěvky: 61
Registrován: 30 lis 2017, 12:37

Re: Zvuk od podvozku...

Příspěvek od funscreen »

To vrzání mám taky.. :D A nevím, co to je.. :D
Hyundai i30 III kombi 1,0 T-GDi 120, Trikolor + Komfort (11/2017)
Uživatelský avatar
JardaF
Příspěvky: 2
Registrován: 16 čer 2018, 20:26

Re: Zvuk od podvozku...

Příspěvek od JardaF »

Zdravím, mám to samé. Při přejetí hlubší nerovnosti od levého předního kola, tak cinkne nebo nevím jak to popsat. Dělá to asi tak tři měsíce. Mám najeto skoro 11tis. Nedělá to při každé nerovnosti ale po cestě kde jezdím často vím kde to cinkne. Měl jsem čas tak jsem ho vzal do servisu, ten přijímací technik to chtěl projet. Řekl jsem mu ať stáhne okno ať to slyší.... a na potvoru to auto necinklo ani jednou... chudák auto tam trápil na retarderech a nic. Připadal jsem si jak kokot... Ale zas to do těch kanálu a nerovností tahal pod plynem, říkal jsem mu že je to nejvíc slyšet tak okolo 50kmh a normální jízdou. Tak jsem zas odjel domů a nic jsem nevyřešil a típek tam ještě nechal nějaké desky, které mu tam musím hodit, takže 2x nasraný...
i30 17 WG T-GDI 140 Best of Czech Go, Micron Grey
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk od podvozku...

Příspěvek od JoKo »

uz sa to tu preberalo ;) https://hyundaiclub.net/viewtopic.php?f ... 67#p552167

silentblok motora (na strane prevodovky).

aky mate tok vyroby? :)
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
JardaF
Příspěvky: 2
Registrován: 16 čer 2018, 20:26

Re: Zvuk od podvozku...

Příspěvek od JardaF »

Děkuji za radu, ten zvuk na to sedí... Škoda že tam není rozepsané co to na tom dělalo... Nejradši bych si to opravil sám, pokud to je nějaká blbost. Už vidím v tom servisu jak říkají...zas nějaký internetový chytrolín... Mám poslední generaci 2018 a taky mě to dělá od přezutí na zimáky, jak psal i on. Ten příspěvek jsem četl ale víc se tam probíralo vrzání a klepání interiéru, což je i další můj problém... ale to tak netrápí jak ta náprava. Ještě jednou díky!
i30 17 WG T-GDI 140 Best of Czech Go, Micron Grey
yjen
Příspěvky: 1
Registrován: 13 črc 2019, 15:38

Re: Zvuk od podvozku...

Příspěvek od yjen »

Ahoj všem, mám od novoty podobný problém, pískání jde slyšet pouze od levého předního kola pouze při rychlosti nad 140km/h. Myslel jsem, že je to spodní krytka v podběhu, ale ne, byla zacvaknutá dobře. Za měsíc mám garanční prohlídku tak se poptám, ale tohle se tady neřešilo, jen podobné. Máte to někdo taky? Děkuji moc.
Hyundai i30 Fastback 2018 1.4 T-GDI 140 HP
PavlikS
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2019, 12:22

Re: Zvuk od podvozku...

Příspěvek od PavlikS »

Zdravím, tak jsem byl v pátek servisu Autoczech Opava a kromě jiných požadavků jsem také zmínil podivné vrzání, které se projevuje jen při rychlosti asi 30-50 km/hod při zatočení do ostřejší pravé zatáčky na nerovném povrchu. Zní to jako když se zhoupnu na staré rozvrzané kancelářské židli. Závadu vyhodnotili jako špinavé přední brzdy a manžety. Brzdy za 500 vyčistili. Druhý den jsem jel přes úsek, kde se to projevuje a vrzání trvá. Takže nevyřešeno. Co to může být?
Hyundai i30III HB, 1.4T-GDi, DCT, Ultimate, White Sand 4/17
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Podvozek a řízení“