Pískání brzd

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Chamaco
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 bře 2018, 19:41

Re: Pískání brzd

Příspěvek od Chamaco »

Ahojte,

pripájam sa k téme o pískaní bŕzd. Mne to začalo robiť ešte minulý rok, potom to na chvíľu prestalo. A koncom roka to začalo zase. Ale mne to robí skôr potom, ako sa viacej brzdí, alebo keď sa zohrejú brzdy. Či keď sa ide kľukatými cestami a pribrzďujem častejšie. A potom to aj ostane, píska to ešte hodnú chvíľu aj bez toho, aby sa brzdilo. Robí to na oboch stranách. No viac na pravej strane. Vo videu je vidno ako to píska - [https://photos.app.goo.gl/bQJenDmMfyqpFLxF6]

Keďže idem na STK tak som to pred 2 týždňami radšej začal riešiť. Vymenil som komplet kotúče, aj doštičky. Dal som ich rovnakej značky, aby som predišiel problémom. Sú Brembo. Komplet všetko sa očistilo a prebrúsilo od hrdze a špiny. No napriek tomu nepomohlo. Vymenil som vodiace púzdra brzdového strmeňa, nepomohlo ani to.

Bol som s tým v servise, kde si to sami aj išli vyskúšať, aby to počuli ako píska. Chceli to vyskúšať, že to dajú na reklamáciu, ale doteraz nič. Rozmýšľam nad výmenou komplet celého brzdového strmeňa, ale je to väčšia investícia a mám obavy, že to nepomôže. Podarilo sa vám odstrániť pískanie bŕzd, ak áno ako? A či vám to pískalo podobne ako mne.

Vďaka za rady.
Hyundai i30 kombi 2018, 1.4 T-GDI 103kW, 7°DCT, Family, Moon rock, Full LED
Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSi 63kW (chip na 92kw)
Škoda Fábia kombi 1.9 TDi, 74kW
Toyota Corolla 1.3 XLi, 65kW
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Podvozek a řízení“