Vrzání přední nápravy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
funscreen
*
Příspěvky: 61
Registrován: 30 lis 2017, 12:37

Vrzání přední nápravy

Příspěvek od funscreen »

Ahoj kluci, nestalo se někomu z Vás, když jede přes nerovnosti a nedej bože vjede do díry, že mu pískne, nebo zavrže přední náprava?
Natuším, jestli tlumič, nebo uložení, nebo tak něco.. Ale není to nic příjemného :D :D
Hyundai i30 III kombi 1,0 T-GDi 120, Trikolor + Komfort (11/2017)
Reklama
 

Uživatelský avatar
T-stačí
**
Příspěvky: 173
Registrován: 25 úno 2017, 18:31
Bydliště: Moravské slovácko

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od T-stačí »

hmmm, tak vidím že problémy s pazvuky od přední nápravy pokračují i v nové generaci.... 8-[
Někdo nás má asi u zadku....
___Hyundai i30 kombi 1,6 MPI 88kw Czech Edition r.v.2016___
funscreen
*
Příspěvky: 61
Registrován: 30 lis 2017, 12:37

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od funscreen »

No jasně.. Projedu díru na silnici a zavrže to. Buď pružina, nebo tlumič, nebo náprava, nebo nevím.. :D Jasně, asi nás mají u pr.....
co s tím? Mám oxidovat v servisu?
Hyundai i30 III kombi 1,0 T-GDi 120, Trikolor + Komfort (11/2017)
Dewxik
**
Příspěvky: 104
Registrován: 21 črc 2017, 18:40

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od Dewxik »

Něco takového slyším v létě při projetí příčné nerovnosti, jako lehké kovové zavrzání. Ale slyším to jen při staženém okénku a ne vždy. Budu řešit při první garančce v květnu.
funscreen
*
Příspěvky: 61
Registrován: 30 lis 2017, 12:37

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od funscreen »

Včera jsem s tím byl v Hyundai.. Musel jet až na stavební příčný práh, aby to slyšeli.. Děla to takové jako by pisknuti, nebo zavrzani.. Obě strany přední nápravy.. To je fakt neskutečný.. Nicméně, říkali, ze to je přebytečný vzduch z tlumičů atd.. Říkám, ze není. Včera jsem úmysl auto v mycce wapem a prostřikl i podbehy a brzdy atd.. Odjizdim a hle! Je klid.. Takže kluci - měl jsem totožný problem u minulého auta - Peugeot 406, 2,0 HDi - dělají to vymackane, nebo zpuchrele gumy (silentbloky) na nějakém z ramenou nápravy, nebo u tyče stabilizátoru.. Když se to namoci, nebo nastrikne silikonovým olejem, ustane to. Je to smutný. Mám najeto 5250km a musím řešit tuhle sragoru. Ještě si na to musím přijít sám.. Jsem zvědav, zda v servisu zdarma zarucne vymění..
Hyundai i30 III kombi 1,0 T-GDi 120, Trikolor + Komfort (11/2017)
Casey27
**
Příspěvky: 101
Registrován: 19 pro 2016, 21:02

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od Casey27 »

Zdravím, nebudu zakládat nové téma ikdyž se jedná o jinou "závadu". Až do včera jsem se těšil jak mám dobrý kus, že vše funguje jak má. Auto cca 4 dny stálo jak jsou teď ty mrazy. Nastartování v pohodě a po cestě se mi zdálo jakoby to řízení divně reagovalo.... prostě ta odevza byla nějaká sekavá nebo jak to popsat. Občas šlo tíž..... jako by přidrhávalo ... bylo to jiné než dřív. Po cca 10km jsem zastavil... nechal motor běžet (jen vypnul rádio ať slyším) a při otáčení volantem je slyšet vrzání jak prkna na staré lodi ](*,) . Nese se to asi od nápravy palubkou.... jestli čepy, stabylizátor nebo co já vím, co by tam mohlo v mrazech vrzat. Bohužel to nepřestalo ani po najetí 40km. Budu řešit reklamací... aspoň kontrolou řízení, pokud se oteplí a přestane to. Jen jestli se s tím někdo nesetkal i u svého vozu.
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od copper5252 »

jen doplnim že tyhel pazvuky dělá většinou uložení pružiny na lužku tlumiče stačí občas promazat vodě odolnou vazelínou nebo sprejem
pokud to dělá zadní naprava stačí uložení napravy promazat mazivem které je vhodné na gumy
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
hyundaj
Příspěvky: 7
Registrován: 23 bře 2018, 14:37

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od hyundaj »

Zdravim, premazat? dobry tip ale ako? kam? sorry za hlupe otazky, laik.

mam stejny problem, pri zatacani do pravej strany 90 stupnov vrze lava strana...

pri druhej garancke a dalsej nic nezistili, vraj treba nechat auto na tyzden...hm

vcera 6. garancka po 90 000 km. hlaseny stejny problem, s tym ze tentokrat navrhli vymenu tlmica...aha.. ale tlmic mi vymenia len do 50 000 km v ramci zaruky. inak za 6 000 kc... hahaha. vsetko stejny servis.

problem ale pretrvava uz od zaciatku. Vas nazor na taketo jednanie? tlmic vymena len do 50 000?? niekde uvedene v zaruke??
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od dibarbora »

Prečítaj si záručné podmienky pozornejšie a pochopíš.. okrem vymenovaných typických rýchlo opotrebiteľných dielov tam nájdeš slovné spojenie " a iné". Jednoducho uplatňovanie záruky nad rámec zákona bude vždy individuálne. Každý servis má neverejný dokument vydaný importérom kde sú uvedené napr podvozkové diely a ich "životnosť" na záruku... . Čakať, že u auta v tejto cenovej kategórii bude 5r záruka 100% neobmedzená je nereálne. Konkurencia (napr. z MB) má na to iné (spoplatnené) nástroje - servisné kontrakty...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
spookysleeper
Příspěvky: 8
Registrován: 22 pro 2017, 10:47

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od spookysleeper »

Caute. Taktiez sa mi to prejavuje od kedy auto bolo nove a sa to uz pomali tri roky nezhorsuje. Som to reklamoval 3 krat tusim. Vymenene bolo ulozisko tlmica na jednej strane. Nepomohlo to. Prejavuje sa to v predu ked zatacam v pravo a su tam nerovnosti. Je to pocut aj z pravej ako aj lavej strany. Da sa poriesit?
beeluis
*
Příspěvky: 10
Registrován: 21 dub 2018, 20:40

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od beeluis »

hyundaj píše: 20 čer 2020, 10:17 Zdravim, premazat? dobry tip ale ako? kam? sorry za hlupe otazky, laik.

mam stejny problem, pri zatacani do pravej strany 90 stupnov vrze lava strana...

pri druhej garancke a dalsej nic nezistili, vraj treba nechat auto na tyzden...hm

vcera 6. garancka po 90 000 km. hlaseny stejny problem, s tym ze tentokrat navrhli vymenu tlmica...aha.. ale tlmic mi vymenia len do 50 000 km v ramci zaruky. inak za 6 000 kc... hahaha. vsetko stejny servis.

problem ale pretrvava uz od zaciatku. Vas nazor na taketo jednanie? tlmic vymena len do 50 000?? niekde uvedene v zaruke??
Měl jsem podobný problém a jednalo se o silentblok převodovky. Vyměněno na záruku v Hyundai Centrum Praha.
i30 Hatchback - 1.4 T-GDI 7°DCT Style + Ultimate (Ara Blue)
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Podvozek a řízení“