poistné matice

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: poistné matice

Příspěvek od Martinsp »

Litr je přes 40 euro.
Pokud dnes vykoupí ve šrotu disky a zjistí se to, tak je v tom pán z výkupu až po uši. Bohužel osobně znám i ty co vezmou vše a za hotové.
Osobně dělat věci jako kupovat pojistné matice a třeba takové potahy mám už pár let za sebou, ale každý má jiné priority.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 360
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: poistné matice

Příspěvek od mozecek »

ještě koukám na ty SICUSTAR .. a kdyby se vlepily do nějaké trubky, která by byla stejně dlouhá a tloušťka trubky by vyplnila prostor mezi maticí a diskem tak by to bylo skoro neprůstřlené i tím extractorem - nebylo by kam ho narazit :-k 8)
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Jondre
**
Příspěvky: 117
Registrován: 03 říj 2020, 16:23

Re: poistné matice

Příspěvek od Jondre »

Zítra mrknu, co přesně to mám, ať to tu nestřílím od boku a dám vědět.
A jinak za mě si myslím, že poměr cena/úroveň zabezpečení je dobrý. Kolem vnitřního tvarového osazení je volně uložený (pevně neuchopitelný) "prstýnek", nemyslím si, že by na tyto matky šla narazit nějaká trubka.. ale jako vždy a všude platí, že pokud se někdo rozhodne někoho !opravdu! okrást, tak si způsob najde vždy, ať je zabezpečení sebelepší. A radši budu mít na kolech byť ty nejlevnější zabezpečovací matice než žádné resp. obyčejné šestihrany. Ty odšroubuju s trochou nadsázky i kombinačkama. :wink:
Hyundai i30 kombi 1.5 DPI, Smart
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: poistné matice

Příspěvek od Odjinud »

Ja jsem na :hyu: daval stare pojistne matice z forda, stejne bych za ne pri prodeji nic nedostal.

Myslim, ze kazda matice se da prekonat, ovsem ta namaha musi byt pro zlodeje umerna cene kol. Velky drahy kola se zlodeji vyplati krast i pri zajisteni poj. maticema, relativne levny kola jako bezny 16ky :hyu: uz (snad) ne. A smazka nebo cigos aby se srala se zvedanim auta a bojem s matici, to radsi ukradnou to jizdni kolo atd. A nebo si vyberou jine auto.

Cili beru to jako takove spis odstraseni, co se jen bojim, ze jedou zlomim bud ten orech nebo nejakou tu matku a holt to bude do servisu na odvrtani. Proto nekupovat vylozene levne matice, ale treba McGard (mam tuhle znacku) a nedotahovat je uplne na krev. i30 ma 5 matic, tak jedna min utazena neni problem. A pokud se kola meni letni / zimni, tj. za 2x rok sundavaji, tak nezareznou. Jinak uz taky pekne reznou (na povrchu), ale origo :hyu: matky rezly uz druhou sezonu.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: poistné matice

Příspěvek od zopper »

Každému soudruhovi dle jeho gusta.

Zalomení toho zámku na klíči při zarezlém šroubu považuji za větší riziko, než že někdo, komu stojí za to otravovat se s heverem a nářadím, nebude vědět, jak tu pojistnou matici obejít. Kolik smažek, co s sebou táhnou po ulici hever a křížový klíč, jste už viděli? :lol: Zato zareznout umí i pravidelně přezouvaná kola a když se na té matici zlomí i klíč z výbavy, tak bych tomu ořechu se zámkem moc nevěřil.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
Jondre
**
Příspěvky: 117
Registrován: 03 říj 2020, 16:23

Re: poistné matice

Příspěvek od Jondre »

Tak opravdu mám Sicublock, přikládám včetně parametrů na i30 :wink:
Přílohy
20230329_190632.jpg
20230329_190632.jpg (22.77 KiB) Zobrazeno 787 x
20230329_190105.jpg
20230329_190105.jpg (15.92 KiB) Zobrazeno 787 x
Hyundai i30 kombi 1.5 DPI, Smart
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: poistné matice

Příspěvek od sarin007 »

zopper píše: 29 bře 2023, 12:37 Každému soudruhovi dle jeho gusta.

Zalomení toho zámku na klíči při zarezlém šroubu považuji za větší riziko, než že někdo, komu stojí za to otravovat se s heverem a nářadím, nebude vědět, jak tu pojistnou matici obejít. Kolik smažek, co s sebou táhnou po ulici hever a křížový klíč, jste už viděli? :lol: Zato zareznout umí i pravidelně přezouvaná kola a když se na té matici zlomí i klíč z výbavy, tak bych tomu ořechu se zámkem moc nevěřil.
No nevim, pojistný šrouby už používam více než 10 let a nikdy se mi nestalo, že bych měl problém s povolením. Chce to ty šrouby při přerouvání taky máznout. A jak už tu někdo psal, i já to beru spíš jako odstrašující efekt proti takovým těm náhodným zlodějíčkům, kteří než by se měli zabývat matkou, kterou nepovolí, zkusí jiný auto v ulici. Ono někdy pomůže i blbá samolepka o alarmu. Proč by měla smažka riskovat alarm, když za mnou v ulici stojí dalších x aut bez nálepky. Neříkam, že je to jasně daný, ale pořád říkám, že čímkoli zloději stížíš odcizení, tím líp. Dům taky zamykám, i když vím, že se do něj zloděj dostane, když bude chtít. Ale proč tomu jít naproti.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 360
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: poistné matice

Příspěvek od mozecek »

sarin007 píše: 30 bře 2023, 11:52
zopper píše: 29 bře 2023, 12:37 Každému soudruhovi dle jeho gusta.

Zalomení toho zámku na klíči při zarezlém šroubu považuji za větší riziko, než že někdo, komu stojí za to otravovat se s heverem a nářadím, nebude vědět, jak tu pojistnou matici obejít. Kolik smažek, co s sebou táhnou po ulici hever a křížový klíč, jste už viděli? :lol: Zato zareznout umí i pravidelně přezouvaná kola a když se na té matici zlomí i klíč z výbavy, tak bych tomu ořechu se zámkem moc nevěřil.
No nevim, pojistný šrouby už používam více než 10 let a nikdy se mi nestalo, že bych měl problém s povolením. Chce to ty šrouby při přerouvání taky máznout. A jak už tu někdo psal, i já to beru spíš jako odstrašující efekt proti takovým těm náhodným zlodějíčkům, kteří než by se měli zabývat matkou, kterou nepovolí, zkusí jiný auto v ulici. Ono někdy pomůže i blbá samolepka o alarmu. Proč by měla smažka riskovat alarm, když za mnou v ulici stojí dalších x aut bez nálepky. Neříkam, že je to jasně daný, ale pořád říkám, že čímkoli zloději stížíš odcizení, tím líp. Dům taky zamykám, i když vím, že se do něj zloděj dostane, když bude chtít. Ale proč tomu jít naproti.
nálepky Construct sem si udělal .. aršík na vyžádání poskytnu :) stačí jen zajít do lepšího copycentra co umí dělat samolepky ze strany potisku a hotovo :D chtěli asi 150kč za A4 takže máte i pro kámoše .. a aby to nevypadalo tak blbě tak fake zámek se dá udělat fixou na starou baterku CR2032 - z mínus strany obarvit na černo kraje a udělat čárku uprostřed :)
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: poistné matice

Příspěvek od Odjinud »

Ja jsem si construct poctive nechal u AD hned namontovat a rekl jsem, ze chci bokem nalepku; tak ma plastickou na kufru a jeste 2 nenalepene na skla a i klicenku na klice od auta, heč :-)

A je fakt, ze kdyz parkuju nekde u lesa, tal ho obcas i zamknu... asi tak 3-4x rocne :-)
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 360
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: poistné matice

Příspěvek od mozecek »

sakra nápad :) nedělá náhodou z vás někdo 3D tisk ;-) stejně jako mám fake nálepky na Construct tak obdobně by mohly fungovat nějaké plastové krytky na původní šrouby v designu těch pojistných matic .. stačí že na oko bude vidět že tam je 1 matka jiná a zloděj si vybere jiné .. a kdo už je rozhodntý ty kola získat i přes tu pojistnou matici tak už asi ví jak na to a pak už je fuk jestli je tam něco jako pojitná matice je nebo je to jen krytka
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
krakatit
*
Příspěvky: 32
Registrován: 17 úno 2022, 18:20
Bydliště: Evropa

Re: poistné matice

Příspěvek od krakatit »

Pěkný aktuální test pojistných matic - ty nejdražší za 90$ jsou fakt odolné a asi není šance je normálně sundat (jen něco na ně navařit :-)

https://www.youtube.com/watch?v=dNYIgoah4dk
i30 1.5 DPi kombi Comfort
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 360
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: poistné matice

Příspěvek od mozecek »

tohle video mě dostalo ... prvnich 5 minut lze přeskočit, ale pak zkusí sundat kolo s bezpečnostní matkou McGard týž typ co origo Hyundai tím, že brutálně dotáhne zbylé šrouby a zbylá bezpečnostní matice pak jde volně sundat rukou :roll: ](*,) .. a jediné řešení je dávat 2 pojistné matice na jedno kolo [-o<

https://youtu.be/s45dEHutwzI?t=327
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: poistné matice

Příspěvek od Pjotr1 »

tomu videu nevěřím. Ten řízek to tam dotahuje minimálně o 1/4 otáčky. To by u mně strhnul závit a tím pádem by to méně drželo a tím pádem by pojistná matice držela o to víc. Navíc finta je založená na principu, že ten disk víc přimáčknu na kotouč tím odlehčím pojistné matici. Můj disk (a nevěřím že by takový mohl existovat) prostě víc zmáčknou/přimáčknout nejde. Pokud by byl disk volný tak by to bylo znát při jízdě. A za další, šrouby by se neměly mazat a aspoň trochu dotažený suchý závit rukou nepovolím.
Prostě nevěřím.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
kockagejsa
*
Příspěvky: 12
Registrován: 26 bře 2023, 20:11

Re: poistné matice

Příspěvek od kockagejsa »

Jondre píše: 29 bře 2023, 19:17 Tak opravdu mám Sicublock, přikládám včetně parametrů na i30 :wink:
Ahoj, půjdou tyto matice na originál elektrony i30 combi 1.5 DPI 2023? Díky
Hyundai i30 WG 1.5 DPi 81 Kw Smart
Uživatelský avatar
Jondre
**
Příspěvky: 117
Registrován: 03 říj 2020, 16:23

Re: poistné matice

Příspěvek od Jondre »

Ano, půjdou. Střídám je mezi sezónami v létě na neorigo elektrony a v zimě na origo elektrony :hyu: :wink:
Hyundai i30 kombi 1.5 DPI, Smart
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Podvozek a řízení“