1. Garanční prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cecil67
**
Příspěvky: 348
Registrován: 06 srp 2020, 19:09
Bydliště: Kozlov

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Cecil67 »

Ahoj chlapci, nemůžu nikde najít, zda už jste někdo byl na první garance s motorem 1.5 Dpi. Zajímá mě cena celková a cena litru toho oleje 0w-20.
H i30 combi Comfort 1.5DPI
Reklama
 

dibarbora
*****
Příspěvky: 2086
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od dibarbora »

Zober telefón a po sviatkoch zavolaj, prijímací technik v každom servise by mal ceny vedieť naspamäť... 1,5dpi je pomerne nový motor, doba cestovaniu nepraje, takže skúseností so servisom bude ako šafranu.... nabehať v rámci okresu 15tkm chce trochu času ;-).
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Cecil67
**
Příspěvky: 348
Registrován: 06 srp 2020, 19:09
Bydliště: Kozlov

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Cecil67 »

Já ještě nemám ani 10t. Jen chci první oil měnit krapet dřív. Předběžně ceny mi řekli, ale zdají se mi tak nízké, že tomu nemohu jaksi uverit :D Tak se jen poptávám, jestli se náhodou technici nespletli.... :lol:
H i30 combi Comfort 1.5DPI
Sejejs
Příspěvky: 2
Registrován: 23 bře 2021, 21:33

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Sejejs »

Tak jsem se konečně dostal k tomu sem napsat. V březnu jsem byl na 1. garančce v autorizovaném servisu v Kladně. Musím potvrdit chválu některých přispěvatelů na fóru přede mnou. I30 kombi 74kW, prohlídka cca 3h, vesměs jen výměna oleje + filtr. Celková cena 3958,- Kč, auto v základu umyté. Slušné jednání, za mě spokojenost. Ačkoliv cenu oleje mají minimálně 3x předraženou, to je hold bolest všech autorizovaných servisů.
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Chasnik »

Co to znamená 3x předraženou, jaká tam je cena 1 litru bez DPH? Třeba ségře na podzim u Ceeda v Mukařově naúčtovali 800 Kč! Takže kdyby byla cena do 400 Kč, v rámci současných podmínek by to bylo ještě akceptovatelné...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Sanchez »

Ja mal v tom servise 500 za liter, ale do dieselu.
Tiez nerozumem vyrazu 3x predrazenu. Ak mysli v porovnani s internetom, tak ano.
Takze jedine vymenit mimo autorizak.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Sejejs
Příspěvky: 2
Registrován: 23 bře 2021, 21:33

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Sejejs »

Omlouvám se, jestli bylo mé vyjádření špatně srozumitelné. Cena oleje ze servisu 413,22 bez DPH, tzn. rovných 500 kč/l. No a cena totožného oleje na netu cca 550 kč/4l. Vezmu-li v úvahu, že oni olej nakupují v 200l sudech, předpokládám, že se dostanou na cenu ještě nižší. No a tak mi to přijde napálené dost. Ale zároveň jsem uváděl, že je to bolest všech servisů a značek. A nejsem z těch, co si olej nosí svůj apod. Ve finále jsem psal, že jsem byl spokojenej....
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od kolomaz »

no za záruku musíš zaplatit :-) Přece bys nechtěl záruku zadax ? :-&
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Espero »

Já neměl problém s tím, že by mi nevzali donesený olej stejné značky a označení, to ochotní byli. Problém byl v tom, že v manuálu není nikde ten olej popsaný ani zmíněný a v servisu :hyu: v Říčanech mi úmyslně řekli nesprávné označení oleje, přesněji řečeno ověřoval jsem si jejich sdělení ještě jinde pro jistotu. Byl to stejný servis, který mi odmítl sdělit, že na naftové I 30 jsou 2 svolávací akce, jen mi řekli ať si jdu tam, kde mi dělali servisní roční prohlídku. Tak jsem tam šel.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
dibarbora
*****
Příspěvky: 2086
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od dibarbora »

Pokiaľ viem tak je v každej príručke k vozidlám :hyu: ,čo som mal možnosť vidieť, olej jasne špecifikovaný pre každú motorizáciu... tá špecifikácia pozostáva z dvoch údajov:
1/ výkonnostná norma väčšinou podľa noriem ACEA, k najnovším motorom už podľa amerických noriem API/ILSAC
2/ viskozitou (buď konštantou alebo rozsahom) podľa motora..

značka a obchodný názov oleja = vec irelevantná
To, že tam výrobca podhadzuje reklamu na shell je dobré len na pomýlenie zákazníka a snaha kúpiť taký istý olej sa väčšinou rovná neúspechu. Dôvod je veľmi jednoduchý, obchodné názvy olejov sa menia často rýchlejšie ako stihne automobilka čo i len vytlačiť prvú várku príručiek.

Nemám úplne odsledované akej značke olejov sú verné servisy v CZ ale na SK je to relatívne pestré..... mne v servise už štvrtý rok lievajú Total Quartz Future NFC 9000 (inak olej fabrickými normami smerovaný prioritne na motory ford, jaguar a land rover). Okrem Totalu som bežne postrehol Castrol a Shell...

Čo sa týka nekonečného zavzdušňovania sa a krúteniu hláv nad cenou oleja v autorizáku asi toľko, čo tu už bolo napísané či už ironicky alebo úprimne kolomazom:
1/ Záruka nie je zadarmo a :hyu: nie je charitatívna organizácia, takže
2/ Príjem zo servisu je kalkulovaný tak isto ako príjem z predaja nových áut
3/ Buď bude normohodina za 700 - 800 KČ a olej za 500 - 600KČ alebo bude normohodina za 1500 - 2000KČ a olej môže byť aj za 100-200KČ... na konci faktúry musí skrátka svietiť tá istá suma :!:

Moja skúsenosť je taká, že pri troche snahy sa dá nájsť aj servis s prijateľnejšou cenou za materiál aj za robotu.. len to stojí nejaký čas a prejazdené kilometre, keď človek nemá to šťastie, že býva rovno vedľa lacnejšieho servisu.

Nakoniec ešte jedna poznámka.... každý by si mal spočítať koľko ho auto stojí na palive a iných poplatkoch v rámci servisného intervalu... a túto sumu dať do pomeru s cenou prehliadky v autorizáku... koľko je to vlastne %.....,
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od kolomaz »

nic jsem neironizoval - pokud umíš počítat , číst, pak než koupíš auto, tak se buď seznámíš s provozními náklady a nebo máš tolik peněz, že to neřešíš.
Já neměl nikdy problém s cenou servisu, náhradního dílu a nebo nového auta.
Navíc stále je možnost vyhledat levnější auto, levnější servis
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Pjotr1 »

Rád bych uvedl na pravou míru že "záruka není zadarmo". Garanční prohlídky dělá servis a ten co skásne ať v jakékoli formě (cena práce nebo cena za litr oleje) zůstane jemu. Pokud je v rámci garance např. nutné vyměnit motor, tak to servis přefakturovává na :hyu:
Takže servisy jedou na sebe a :hyu: z toho nic nedají ale naopak záruka jde primárně (hlavně díly) na :hyu:
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Pjotr1 »

jen pro info pro ostatní : byl jsem v Praze v neautorizovaném servisu na 1. garančce. Servisák tvrdí že jeho garančka je uznávaná Hyundaiem pro případnou záruku, divil bych se kdyby říkal něco jiného.
Měnil jen olej a olejový filtr. Do servisky napsal že kontroloval karoserii. Jinak nic dalšího nedělal. Kabinový filtr byl čistý a vzduchový se mění až při druhé garančce.
Cena 3.600,-Kč
To mi přijde hodně, už mě asi na žádné garančce neuvidí.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od remkren »

U mě to tedy teď nebude garančka, ale chci teď vyměnit olej nového motoru po prvním nájezdu 2500 km (neřešte jestli to je nebo není při zajíždění nového motoru potřeba). Objednával jsem se v servisu na příští týden a na dotaz ceny a doby výměny mi napsali: "OK, počítáme s Vámi, do hodiny odjíždíte cena bude pod 2.000,- Kč včetně DPH."
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Espero »

Pjotr1 píše: 15 črc 2021, 10:56 jen pro info pro ostatní : byl jsem v Praze v neautorizovaném servisu na 1. garančce. Servisák tvrdí že jeho garančka je uznávaná Hyundaiem pro případnou záruku, divil bych se kdyby říkal něco jiného.
Měnil jen olej a olejový filtr. Do servisky napsal že kontroloval karoserii. Jinak nic dalšího nedělal. Kabinový filtr byl čistý a vzduchový se mění až při druhé garančce.
Cena 3.600,-Kč
To mi přijde hodně, už mě asi na žádné garančce neuvidí.
Je to normální cena, já taky v neautorizáku platil tolik, většina té částky je za olej. (V autorizáku bys platil asi tak 8. tis.)¨
2. garančka letos v lednu byla v neautorizáku 8 tis. Jednak zvýšení ceny, jednak zdažení dílů (výrobci mají propad kvůli kovidu a tak zdražili místy až na dvojnásobek, protže tržby musí mít přece stejné i když toho prodají polovinu). Takže si nějak zařiď, aby ti :hyu: uznával, že si prohlídku uděláš sám, pak teprve ušetříš, ale při druhé garančce i tak pod 5 tis. nepůjdeš kvůli dílům.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Garanční prohlídky, servis“