Interiérové LED osvětlení.

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Dewxik
**
Příspěvky: 104
Registrován: 21 črc 2017, 18:40

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Dewxik »

Kurnik chlapi, jak se vám podařilo otevřít osvětlení nad hlavou řidiče? Když vyndám dvě packy nejdál od držáku brýlí, nejde plastík vytočit ven. Podle manuálu se má páčit od spodu, ale tam překáží právě ty packy?! Nechci to zlámat...Návod ze začátku tohoto vlákna mi nic neřekl...

Světlo v kufru u krátké verze drží jak přibité, také se mi nezadařilo ho vyndat...
Reklama
 

Uživatelský avatar
hafush
**
Příspěvky: 272
Registrován: 25 srp 2017, 22:51

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od hafush »

Můj návod na začátku vlákna funguje. Páčí se tak, že v vnější strany stiskneš, jako kdyby jsi rozsvěcoval a následně páčíš z vnitřní strany od držáku brýlí. Cílem je, aby to stále drželo na těch velkých západkách zvenku , ale vyskočilo to z těch 2 válečků, které drží kolébku v vnitřní strany. Až pak se to jednoduše vysune z těch velkých západek co jsou na vnější straně.
Hyundai i30 kombi 3.gen 1,0 T-GDI Trikolor+Komfort Ara Blue (09/2017) Arouš
Dewxik
**
Příspěvky: 104
Registrován: 21 črc 2017, 18:40

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Dewxik »

Aha, takže u těch velkých kolíků není průhledný plastík obtočený okolo, ale je to jen nacvaklé účko na kolíku? No vyzkouším to páčit jak říkáš, manuál k autu se asi doslova poslouchat nedá :shock: Díky...
Uživatelský avatar
hafush
**
Příspěvky: 272
Registrován: 25 srp 2017, 22:51

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od hafush »

Ano, je to přesně tak, je tam sklíčko nacvaklé pouze jako účko. Návod ti v tomhle opravdu nepomůže protože tam myslím že zrovna v této části je opět chyba a je použit manuál z Tucsona
Hyundai i30 kombi 3.gen 1,0 T-GDI Trikolor+Komfort Ara Blue (09/2017) Arouš
Casey27
**
Příspěvky: 101
Registrován: 19 pro 2016, 21:02

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Casey27 »

Dewxik píše: Světlo v kufru u krátké verze drží jak přibité, také se mi nezadařilo ho vyndat...
Ahoj. Světlo v kufru u krátké jde vyndat celkem v pohodě, jen je potřeba páčit ze správné strany. Na jedné je takový delší háček co se zasouvá pod tapec a na druhé právě pružná packa co zacvakne. Musíš ze strany té packy..... já ji měl na straně ke kufru (ne k sedačkám).... dá se to prosvítit třeba baterkou a poznáš kde je ,-)
Uživatelský avatar
Chamaco
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 bře 2018, 19:41

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Chamaco »

Ahoj, tak už aj ja mám vymenené osvetlenie interiér vpredu aj zvadu, kufor a SPZ. Výmena išla celkom rýchlo, do pol hodinky vymenené všetko. Použil som oranžové páčidlá a veľmi pomohli. Dokonca aj pri SPZ to išlo bez problémov. Použil som dve páčidlá a z oboch bokov to páčil a vyšuplo to hneď. S LEDkami som spokojný, osvetlia veľmi pekne priestor. Ešte čakám na LEDky do cúvačiek. Tak snáď aj tam to pôjde v pohode.
Přílohy
20180413_204300.jpg
20180413_204300.jpg (117.39 KiB) Zobrazeno 3736 x
20180413_204147.jpg
20180413_204147.jpg (76.61 KiB) Zobrazeno 3736 x
20180413_204209.jpg
20180413_204209.jpg (182.59 KiB) Zobrazeno 3736 x
20180413_204657.jpg
20180413_204657.jpg (102.79 KiB) Zobrazeno 3736 x
20180413_204703.jpg
20180413_204703.jpg (102.48 KiB) Zobrazeno 3736 x
Hyundai i30 kombi 2018, 1.4 T-GDI 103kW, 7°DCT, Family, Moon rock, Full LED
Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSi 63kW (chip na 92kw)
Škoda Fábia kombi 1.9 TDi, 74kW
Toyota Corolla 1.3 XLi, 65kW
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Nedovedu si predstavit stav: dalnice, noc, 130 tachometr a vzadu mi syn rozsviti stropni svetlo. Nebo manzelka vedle u spolujezdce. To mas pro tyto pripady pripravene svareci brejle?
Ohledne vnejsiho osvetleni vozidla je nutne dodrzet homologovane zdroje svetla, ale to uz vzhledem k nekonecnemu psani na foru je ti asi znamo.
At se dari.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Mirus30 »

Uprime, vubec me nenapada o co ti jde, i kdyby si na to auto nasral tak ti to musi byt jedno, nevsiml jsem si ze by se ptal jestli to tak muze mit :roll:
Je milion veci na svete co se MAJI DODRZOVAT a ty urcite dodrzujes uplne vsechny bez vyjimky... ](*,) :-k
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Jednoducha odpoved: každodenni pohled na smrt.
Z vice jak 80% ( jen odhad, nevedu si statistiku) je za tim blbost, neznalost, nepremysleni, hovadina, frajerina a spoustu dalsich zbytecnosti. To ze zemre blb co si do prednich skel da cernou folii a prehlidne prijizdejici vlak na prejezdu, ani se nad nim nepozastavim. Jen si reknu, mas co jsi chtel a jdu dal. Pokud ale zemre nekdo jiny z jeho "frajeriny" jen proto, ze je borec, to uz zanecha neco v dusi. Mozna uz ma duse prestava zvladat tyhle "borce".
Je jednoduche "vylepsovat" a pritom se upnout jen na to, ze neco "vylepsuju"a pritom te ani nenapadne, ze kdyby to bylo takhle jednoduche, nebylo by jednodussi aby to rovnou delal vyrobce? Mozna je to tim, ze to tak jednoduche neni.
Az uvidis na vlastni oci treba srazeneho cyklistu co vjel pod nakladak a ten mu roztrhal cele telo, hlava skonci jak vykopnutej mic daleko v poli a v usich ma porad spuntova sluchatka, na mobilu je nastavena hudba skoro na max...... co reknes jeho rodine, vas syn byl vul co nedodrzoval predpisy a pri jizde na kole mel v usich sluchatka?

Ohledne toho, jak ja dodrzuji zakony, nooo...kdyz jsem si vedom porusovani delam vsechno proto, abych to dal nedelal.

Az si na sve auto nadelas, hod sem fotku. Bude to prijemna zmena.

At se dari.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od helou »

Chamaco píše:Ahoj, tak už aj ja mám vymenené osvetlenie interiér vpredu aj zvadu, kufor a SPZ. Výmena išla celkom rýchlo, do pol hodinky vymenené všetko. Použil som oranžové páčidlá a veľmi pomohli. Dokonca aj pri SPZ to išlo bez problémov. Použil som dve páčidlá a z oboch bokov to páčil a vyšuplo to hneď. S LEDkami som spokojný, osvetlia veľmi pekne priestor. Ešte čakám na LEDky do cúvačiek. Tak snáď aj tam to pôjde v pohode.
Nemas zaco rad som poradil, ja sa borim momentalne s cuvackami a smerovkami (moje vlakno), prezrad ake si objednal?

:D :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: =D> =D> =D>
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od helou »

Ruska.ruleta píše:Nedovedu si predstavit stav: dalnice, noc, 130 tachometr a vzadu mi syn rozsviti stropni svetlo. Nebo manzelka vedle u spolujezdce. To mas pro tyto pripady pripravene svareci brejle?
Ohledne vnejsiho osvetleni vozidla je nutne dodrzet homologovane zdroje svetla, ale to uz vzhledem k nekonecnemu psani na foru je ti asi znamo.
At se dari.
RR
A to si este nesiel zamnou v noci ked mam zapnute origo LED zadne svetla, urcite by si dlho nevydrzal ist zamnou, napr. do Bulharska cez noc a to ma tu tvoju homologizaci.
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Dewxik
**
Příspěvky: 104
Registrován: 21 črc 2017, 18:40

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Dewxik »

Mě se už taky podařilo vyměnit celý interiér i s šuplíkem a čtecími lampičkami. Nemůžu si stěžovat, svítí to pěkně je to trošku ostřejší, ale to byl účel. Nakoupil jsem vícero ledek z aliexpressu, vybral ty nej a hotovo. V předu to tedy šlo blbě, podebral jsem to zubařským dlátkem a plastík letěl až do ksichtu :lol:

Ještě se chystám na značku, tam musím zkusit dát ledky s menší svítivostí. Aby to zas nesvítilo moc, jako některým řidičům. Plus nevím jestli to tam narvu přes značku, překáží tam rámeček..

No a na cestě mám ještě couvačky, když bude časem problém, není problém to vyměnit zpět na žárovky že. Když vidím co jezdí na silnici a policie na to nereaguje. Tohle bude svítit lépe a ještě budu vidět dozadu...
Uživatelský avatar
Chamaco
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 bře 2018, 19:41

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Chamaco »

helou: JJ, použil som také ako si mal aj ty vo vlákne, takže veľká vďaka. :) Som s nimi spokojný, svietia tak ako som si predstavoval. V noci som skúšal rozsvietiť tie interiérové a je to úplne v pohode, vôbec to neprekáža.

Do cúvačiek som objednal tieto - https://www.ebay.com/itm/2X-T15-921-T10 ... xI&vxp=mtr, ale zatiaľ nedošli, tak neviem povedať k tomu viac.

Ale idem ešte pozrieť tvoje vlákno ohľadom smeroviek, tiež by to chcelo nejakú zmenu k lepšiemu. Tak uvidím, či sa pustím aj do toho. Keď tak môžeme dať potom nejaké stretko a porovnáme, pokecáme.

Dewxik: Super, že si sa aj ty do toho pustil. Určite tá výmena stojí za to. Vyzerá to o dosť krajšie ak to svieti takto do biela. Mne to tiež vyhovuje. Aké žiarovky si použil do svetielka na čítanie, myslím tie pod slnečnou clonou. Ja som na tie celkom aj pozabudol, že tam sú. :D Už keď mám všetky vymenené, tak vymením aj tie.

Pri SPZ rám na značku nerobí problém, je to tam na tesno, ale bez ťažkostí to vieš vybrať aj bez toho aby si musel dávať dole značku. Hlavne je lepšie ak použiješ dve páčidlá a z oboch strán to páčiš. Ide to potom ako po masle vonka.

Ja som si tiež nechal všetky žiarovky čo som vymenil, ak bude treba tiež si ich zmením. Za pár minút to máš naspäť.
Hyundai i30 kombi 2018, 1.4 T-GDI 103kW, 7°DCT, Family, Moon rock, Full LED
Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSi 63kW (chip na 92kw)
Škoda Fábia kombi 1.9 TDi, 74kW
Toyota Corolla 1.3 XLi, 65kW
Dewxik
**
Příspěvky: 104
Registrován: 21 črc 2017, 18:40

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Dewxik »

Ahoj Chamaco
Ty máš kombíka, já mám krátkou verzi. Nevím jaký je rozdíl v uchycení světel, ovšem mám rámeček opravdu blízko držáku světel. Zkoušel jsem fotit, ale není to moc vidět. Co tam je prosím za žárovky, podle manuálu válečkové sufitky??

Čtecí lampičky jdou vyndat snad nejlépe ze všech světel, je to jen na pérku. Jsou tam 28mm válečkové sufitky. Ty co mám viz foto ze kterého jsem použil jen ledky s největším výkonem (ty dvě dole), byli trošku volné, přihnutím pérka drží…

Jsem spokojen, svítí luxusně a vhodněji k autu než ty originál žluťáky. Když už jsem si připlatil za zamlžovací hlavní LED světlomety…

U směrovek nevím, asi je zatím nebudu řešit, třeba časem…

Na zpátečku mám objednané tyto: https://www.aliexpress.com/item/T15-T10 ... 0.0.nwpudj

V interiéru tyhle dvoje, které přišli opravdu rychle z ali:
https://www.aliexpress.com/item/WLJH-4x ... 0.0.HoCknr

https://www.aliexpress.com/item/WLJH-4p ... 0.0.wOr6qN
Přílohy
Značka2.jpg
Značka2.jpg (206.75 KiB) Zobrazeno 3575 x
Značka1.jpg
Značka1.jpg (192.49 KiB) Zobrazeno 3575 x
Interiér.jpg
Interiér.jpg (252.15 KiB) Zobrazeno 3575 x
Diody2.jpg
Diody2.jpg (237.83 KiB) Zobrazeno 3575 x
Uživatelský avatar
Chamaco
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 bře 2018, 19:41

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Chamaco »

Ahoj, bol som na dovolenke pár dní, tak som sa tu neukázal, sorry.

Aha, áno teraz pozerám lepšie, že ty máš krátku verziu. A na tej druhej fotke je vidieť, že ty máš tie svetlá nad značkou úplne inak riešené, ako ja. Teraz už nejdem fotiť, keď tak zajtra odfotím ako to mám ja. Ja tam mám toho miesta fakt viacej. Tebe to asi bez zloženia držiaka na značku nepôjde. Žiarovky sú klasické, viď foto 1. Tieto žiarovky boli v interiéri vpredu a nad SPZ.

Na druhej fotke sú žiarovky z interiéru vzadu + kufor.

Objednám ešte do tých čítacích lampičiek, tieto čo mám sa mi tam nezmestia. Ešte aj tak čakám na tie do spiatočky.

Teraz som dlhšie jazdil aj v noci a vyskúšal som zapnúť svetlá v interiéri, tak to bolo úplne v pohode. Žiadne oslepenie, alebo niečo také. Poslúžilo načo bolo treba a vyplo sa.

Takže ten, kto má reči o tom aké je to nepraktické a potrebuješ k tomu okuliare.... nech si najprv vyskúša ako to svieti z LED svetlami a potom to rieši. Ruska.ruleta môžeš byť kľudný neoslepí ma to, ak pôjdeš niekedy oproti mne. :)

Všetko dobré aj tebe 8)
Přílohy
foto 1
foto 1
Interier vpredu+SPZ.jpg (186.77 KiB) Zobrazeno 3475 x
foto 2
foto 2
Interier vzadu+kufor.jpg (195.25 KiB) Zobrazeno 3475 x
Hyundai i30 kombi 2018, 1.4 T-GDI 103kW, 7°DCT, Family, Moon rock, Full LED
Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSi 63kW (chip na 92kw)
Škoda Fábia kombi 1.9 TDi, 74kW
Toyota Corolla 1.3 XLi, 65kW
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“