Prostor nad spojkovým pedálem

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Lui302018
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2018, 20:47

Prostor nad spojkovým pedálem

Příspěvek od Lui302018 »

Mám dva měsíce i30 kombi 1.0 (PDE) a nemůžu si zvyknout na jednu drobnost: Skoro pokaždé, když po uvolnění spojkového pedálu chci dát nohu doleva na "odkládací" plochu, tak zavadím špičkou boty o kabelové svazky, které tam tudy (nad spojkou) vedou.

Ačkoliv jsem pátral po internetu, tak jsem nenašel žádnou zmínku o podobném "problému". Tak nevím, jestli tam ty kabely vedou tak blbě nízko jen mě nebo mám nějakou špatnou techniku šlapání spojky... Nohu nijak zvlášť nadrozměrnou nemám (44-45). Doteď jsem jezdil převážně fábiema a tam je místa nad pedálem spousta.

Je to sice drobnost, ale rozčiluje mě, že musím přemýšlet nad tak automatickým úkonem, jako je sešlápnutí spojky - abych si posunul patu o pár centimetrů dozadu a vyhnul se tak dalšímu drcnutí do překážky :(

Jsem jedinej nebo má někdo podobnou zkušenost? Nebo dokonce řešení?!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Prostor nad spojkovým pedálem

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Jestli to nebude dodělaný SafeLine od pojišťovny UNIQA :-k . Koukal jsi o co přesně si vlastně špičkou boty "cinkneš"?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Lui302018
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2018, 20:47

Re: Prostor nad spojkovým pedálem

Příspěvek od Lui302018 »

Nevím přesně, co je SafeLine, ale je možný, že tam byl. Když jsem to auto kupoval (byla to předváděčka), tak nějaký "mikrofónek" byl nalepený na zpětným zrcátku. Než mi to prodali, tak ho sundali.
Na fotce je vidět, o co zavazím - tlustej svazek kabelů obalený v tom plyšovým hadru.
Přílohy
spojka.jpg
spojka.jpg (100.93 KiB) Zobrazeno 1966 x
jirmal
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2018, 09:17

Re: Prostor nad spojkovým pedálem

Příspěvek od jirmal »

Mám stejný problém. I30 kombi, 1,4 t gdi, z března tohoto roku. Konstruktérům se asi něco nepovedlo. U dřívějších modelů ten problém nebyl. Zkoušel jsem s tím s citem pohnout, zatlačit, ale nejde to. Jedině reklamovat v záruce.
Je třeba šlapat na pedál spojky špičkou nohy, která se nesmí dostat mezi svazek kabelů a páku pedálu spojky. Trochu mám obavy co se stane, až se prošoupe ten kryt a izolace na kabelech?

SafeLine je krabička, která zaznamenává polohu vozidla, některé provozní parametry atd. Měla by umožnit i lokalizaci vozidla v případě krádeže. Kam ji umisťují nevím, ale k pedálu spojky asi ne.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Prostor nad spojkovým pedálem

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Já právě mám v kombíku zapojení SafeLinu hned u spodní hrany krytu pod volantem. Proto mě napadlo jestli to nebylo zapojené "dlouhými kablíky", nehlo se to a teď to tam nepřekáží.
U HB tento problém nepozoruji, až zaparkuji někde, kde bude vlevo dost místa tak zakleknu a podívám se. Kombík je automat, tam je to fuk, ale taky se mrknu :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Beckap
Příspěvky: 1
Registrován: 10 lis 2022, 18:35

Re: Prostor nad spojkovým pedálem

Příspěvek od Beckap »

Zdravím, dnes jsem byl projet I30 1.4 tgdi, ročník 2018. Auto se mi docela zamlouvá a jsem téměř rozhodnutý ho koupit, jen mě celou zkušební jízdu rozčilovalo okopávání kabelů nad spojkovým pedálem. Tak by mě jen zajímalo, jestli se s tím dá něco dělat, nebo si na to člověk prostě musí zvyknout...?
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 288
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Prostor nad spojkovým pedálem

Příspěvek od Matrix44 »

Ahojte, včera som bol po nové i30 kombi, a hneď som pozeral či nad spojkou prekáža ten kábel, ale našťastie to už vyriešili a nič tam nevisí :)
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“