Tempomat

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
maxmilda
*
Příspěvky: 37
Registrován: 15 kvě 2019, 14:58

Tempomat

Příspěvek od maxmilda »

Zdravím pánové. Jsem novým majitelem i30sw 2018 obsah 1litr-88kw. Mám dotaz na tempomat. Předem se omlouvám,pokud jsem zadal nesprávné vlákno. Nepřišel jsem nato,jak nastavit tempomat. Nemá jenom udržování rychlosti? Tím myslím,že nastavím rychlost na 90km/h ,ale stejně musím mýt nohu na plynu. Děkuji za info. Admin ať to popřípadě dá do správného vlákna. Děkuji
Jo a jinak autíčko super,měl jsem obavy z toho 3válce,ale jede to :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Schnack
*****
Příspěvky: 2478
Registrován: 23 led 2019, 22:06

Re: Tempomat

Příspěvek od Schnack »

Pokud máš zapnuty tempomat, , tak samozřejmě nohu na pedálu mít nemusis. Zapíná se na pravé straně volantu tlačítkem vpravo a pak kolibkou dolů. Kolibkou pak můžeš při aktivním tempomatu přidávat nebo ubírat nastavenou rychlost. Funguje to naprosto bezproblémově.
Naposledy upravil(a) Schnack dne 15 kvě 2019, 20:02, celkem upraveno 1 x.
i30 Kombi PDe, 1.4 T-GDI 140, Style go!, Champion blue (2018)
Uživatelský avatar
kolemjdoucí
*
Příspěvky: 32
Registrován: 28 pro 2018, 09:45

Re: Tempomat

Příspěvek od kolemjdoucí »

Koukni do manuálu. Myslím, že je to tam dobře popsané. Píše se tam o tom, že kolébku je potřeba stlačit dolů a myslím (nejsem si už jist), že je potřeba po nastartování zmáčknout brzdový pedál.
Hyundai i30 combi 1,0 T-GDI
............................................

Fabia 1,2 HTP
Felicia 1,9 D
Škoda 120 L
maxmilda
*
Příspěvky: 37
Registrován: 15 kvě 2019, 14:58

Re: Tempomat

Příspěvek od maxmilda »

Ok,děkuji vyzkouším,akorát když na volantu zapnu,tak se nerozsviti žádná kontrolka jenom na palubnim pc.
Uživatelský avatar
Schnack
*****
Příspěvky: 2478
Registrován: 23 led 2019, 22:06

Re: Tempomat

Příspěvek od Schnack »

Žádná kontrolka se nerozsvítí, ale na středovým display mezi budíkama se ti po stisku tlačítka v horní části objeví nápis CRUISE (při jeho druhým stisku LIMIT) a po aktivaci tempomatu kolíbkou dolů myslím SET (kdyžtak se odpoledne podívám jak je to přesně). Cruise je tempomat = udržuje stálou rychlost a LIMIT je to, že ti nedovolí překročit nastavenou rychlost. Jinak když máš už tempomat aktivovaný, tak změnu nastavené rychlosti uděláš tak, že auto rozjedeš na požadovanoou rychlost a dáš jen kolíbkou znovu SET a ono se to přestaví. Bohužel se nikde nezobrazuje, jaká rychlost je nastavená. Při stisku spojky nebo brzdy tempomat přestane fungovat a je to tak samozřejmě dobře.
i30 Kombi PDe, 1.4 T-GDI 140, Style go!, Champion blue (2018)
Uživatelský avatar
Schnack
*****
Příspěvky: 2478
Registrován: 23 led 2019, 22:06

Re: Tempomat

Příspěvek od Schnack »

Tady máš video, kde je to krásně vidět :)

https://www.youtube.com/watch?v=AesAwGqNcIU
i30 Kombi PDe, 1.4 T-GDI 140, Style go!, Champion blue (2018)
D_a_v_i_d
**
Příspěvky: 142
Registrován: 15 kvě 2019, 14:45

Re: Tempomat

Příspěvek od D_a_v_i_d »

Tak nastavenou rychlost si asi musíš pamatovat. Pomůže v tom přepnutí palubního počítače na zobrazení digitálního rychloměru. Tam je vidět rychlost přesně a můžeš si ji ještě pomocí tlačítek doladit. Používám to na dálnici pro nastavení něco lehce přes 130km/h
Hyundai i30 kombi 1.4 T-GDI STYLE NAVI GO Polar White model 2019
Uživatelský avatar
Schnack
*****
Příspěvky: 2478
Registrován: 23 led 2019, 22:06

Re: Tempomat

Příspěvek od Schnack »

Já jsem jen lehce narážel na to, že třeba Focus III., kterýho jsem měl před :hyu: při změně rychlosti na chvíli tu nastavenou rychlost ukázal. Jinak na funkci "rostlináře" to samozřejmě nemá žádný vliv a na tacháku přeci vidím kolik jedu :)
i30 Kombi PDe, 1.4 T-GDI 140, Style go!, Champion blue (2018)
[SK]peter
**
Příspěvky: 104
Registrován: 09 pro 2018, 12:25

Re: Tempomat

Příspěvek od [SK]peter »

Aj mne by viac vyhovovalo keby namiesto SET ukazovalo nastavenú rýchlosť. Rovnako ako v režime LIMIT. Nechápem logiku prečo to tak nespravili.
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od JoKo »

mam pristrojovku supervision + adaptivny tempomat a nastavenu rychlost na tempomat mi ukazuje ;)
neviem na ktoru vec je to viazane, ci len supervision, alebo aj na ten adaptivny...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
maxmilda
*
Příspěvky: 37
Registrován: 15 kvě 2019, 14:58

Re: Tempomat

Příspěvek od maxmilda »

tak vyzkoušeno a funguje,děkuji =D>
[SK]peter
**
Příspěvky: 104
Registrován: 09 pro 2018, 12:25

Re: Tempomat

Příspěvek od [SK]peter »

JoKo píše:mam pristrojovku supervision + adaptivny tempomat a nastavenu rychlost na tempomat mi ukazuje ;)
neviem na ktoru vec je to viazane, ci len supervision, alebo aj na ten adaptivny...
Mám supervison a obyčajný tempomat a neukazuje.

Je teda viazaný na adaptívny :)
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“