Starostlivosť o plasty - renovacia

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
[SK]peter
**
Příspěvky: 104
Registrován: 09 pro 2018, 12:25

Starostlivosť o plasty - renovacia

Příspěvek od [SK]peter »

Použité plasty v interiéri neoplyvaju veľkou kvalitou a veľmi rýchlo su poškriabané.

Ako sa o nich starať? Nejaký prípravok ktorý by vedel zakryť škrabance?

Obrázek
Naposledy upravil(a) [SK]peter dne 22 črc 2019, 15:14, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Raikin
**
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2018, 09:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Starostlivosť o plasty - renovacia

Příspěvek od Raikin »

Odkaz na obrazek neni funkcni.

Ja osobne pouzivam pripravky od Chemical Guys jak na plasty, tak kuzi, karoserii i vuni do interieru a nemuzu si vubec stezovat. Co se plastu tyce, tak beznymi pripravky pouze zajistis "ochranu a renovaci" materialu, pokud to mas nejak poskrabane nebo v tom mas ryhy, tak to asi neporadim. Vim, ze nekteri experti v Toyota klubu to normalne nahrivali a rovnali, ale do toho bych se asi ja sam nepoustel :D
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 2018 - 1.4 T-GDI DCT - 103kW - Style Ultimate
Skoda Fabia - 2018 - 1.0 TSI - 81kW - Style+
Hyundai i30 combi II 2017 - 1.6 MPI - 88kW
Hyundai Getz 2003 - 1.1 - 46kW
Toyota Yaris 2006 - 1.3 VVTi - 64kW
Audi A3 1997 - 1.8 - 92kW
[SK]peter
**
Příspěvky: 104
Registrován: 09 pro 2018, 12:25

Re: Starostlivosť o plasty - renovacia

Příspěvek od [SK]peter »

Obrázek

Sorry link opraveny
Uživatelský avatar
Kamílek
**
Příspěvky: 427
Registrován: 29 čer 2018, 19:47
Bydliště: skoro Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Starostlivosť o plasty - renovacia

Příspěvek od Kamílek »

Čištění: např. Carpro Inside
Ochrana: Poorboys Natural (žádný lesk jako od běžných cocpit sprejů, ale krásný matný vzhled)

Oprava:
Jde to horkovzduškou, ale takto opravený místo pak bude lesklejší než originální plast, takže to ve výsledku může působit flekatě. Další možností je použít sprej na kůži a vinyl. Nebo se pak smířit s tím, že kvalita plastů v interiéru :hyu: je opravdu nic moc a snadno dojde k poškrábání.
Hyundai i30 II kombi FL 1.6 GDI Weekend
Obrázek
Uživatelský avatar
Schnack
*****
Příspěvky: 2478
Registrován: 23 led 2019, 22:06

Re: Starostlivosť o plasty - renovacia

Příspěvek od Schnack »

Tady máš ukázku toho již zmiňovaného Natural looku od Poorboys World, ale na škrábance to nezabírá, ani je to nijak nezaretušuje.

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=198&t=38551
i30 Kombi PDe, 1.4 T-GDI 140, Style go!, Champion blue (2018)
Sprite
**
Příspěvky: 246
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Starostlivosť o plasty - renovacia

Příspěvek od Sprite »

Ahojte :-) Neřešil prosím náhodou někdo z vás "matnější" místa na palubce? Nebo nesetkali jste se s tím někdy?
O víkendu jsem dělal očistu auta a když jsem v interiéru jen otřel palubku navlhčenou mikrovláknovou utěrkou, tak mi v místě nad budíkama zůstalo "vydřené" kolo :shock:

Je to vidět jen z určitého úhlu, ale je to dost ](*,) Nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal, aut jsem osobně vlastnil a tím i udržoval spoustu, zároveň jsem jich vyšší desítky až nižší stovky čistil (ještě v době, kdy mě to chvíli "živilo" a bavilo), ale aby se "vydřelo" místo na palubní desce tím, že po něm přejedu vlhkou mikrovláknovou utěrkou, to jsem nezažil.

Palubka je v tom místě jakoby zmatnělá, jako bych ji nečím "zbrousil" nebo jak to popsat. Ale skutečně je to vidět jen z určitého úhlu (nejvíc při nastupování a při řízení, kdy na to člověk hledí mírně šikmo seshora). Zvenku například přes čelní sklo to vidět není.

Zkoušel jsem na to už 4 přípravky:

2 co jsem vyhrabal nějaké staré, které jsem používal v době, než jsem se víc začal zajímat o čištění, takže už asi 7 let jsem je nepoužil:
1) originál přípravek Škoda na palubky - nestalo se vůbec nic
2) Turtle wax cockpit spray / opět nic, jen se celý zbytek palubky nepřirozeně leskl

Pak jsem se někde na zahraničním Hyundai fóru dočetl, že to lidi taky řešili a pomohly vlhčené ubrousky na palubku. Tak jsem je valil koupit a výsledek byl ten, že celá palubka byla šmouhatá a hnusná, ale místo nad budíkama pořád matné - nicméně toto jsem tak nějak od ubrousků čekal a byl to spíš tak jen výstřel do tmy a chytání se stébla...

Nakonec jsem od tchýně půjčil Poorboy's Natural Look, co jsem jí kdysi doporučil i s aplikátorem a hadříkem a výsledek je ten, že je to o trošku lepší, ale jen pokud bych to neleštil a nechal volně zaschnout, aby se palubka leskla. Což nemám rád, takže jsem ji otřel, po čemž palubka krásně ožila, nicméně to matné kolo opět vylezlo v plné kráse.

Ještě přemýšlím, jestli zkusit jako poslední možnost objednat Meguiar's Ultimate Protectant Spray (ten taky na tom zahraničním fóru doporučovali), ale mám obavu, že to lepší než po tom Poorboy nebude a budou to jen další zbytečně vyhozené peníze.


Takže mě primárně zajímalo, jestli jste se už někdo setkal s tím, že by palubka v i30, nebo možná obecně u Hyundai byla dělána nevím z čeho a může jí zmatnět a "poškrábat" opravdu i vlhká mikrovláknová utěrka. Případně jak řešíte údržbu palubek v i30 vy. Díky moc
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Starostlivosť o plasty - renovacia

Příspěvek od lumix »

Mám to podobně a u jiného auta jsem se s tím taky nesetkal. Palubku u obou i30 jsem mel po čištění flekatou. Podotýkám čistím vychladlou a ve stínu. Fleků jsem se jakžtakž zbavil čistou vodou. Použil jsem přípravky Meguiars, Sonax, Armoral, nebo ubrousky.
Sprite
**
Příspěvky: 246
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Starostlivosť o plasty - renovacia

Příspěvek od Sprite »

Já právě taky běžně používám jen vlhkou mikrovláknovou utěrku, maximálně na ní stříknu trošku APC od Dodo Juice. A dělám to takto roky a vždy super. Až u i30 to prostě v tom jednom místě se ta struktura plastu nějak zdrsnila, zmatněla,... Nevím jak to popsat :?

Ten Meguiars Ti pomohl? Má smysl ho kupovat?
hudyss77
**
Příspěvky: 103
Registrován: 07 dub 2023, 06:11
Bydliště: Liberec

Re: Starostlivosť o plasty - renovacia

Příspěvek od hudyss77 »

Já používám Gyeon preserve, není ani matný, ani lesklý. Prostě takový střed a celkem vydrží.
Tucson 1,6 T-GDi Smart - 07/2021
Sprite
**
Příspěvky: 246
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Starostlivosť o plasty - renovacia

Příspěvek od Sprite »

Díky, kouknu na něj. Nicméně mě teď nejde ani tak o výdrž jako o to, aby to nějak zakrylo to matné "odřené" kolo. A to se obávám, že po tom, co jsem vyzkoušel fakt všechny možné způsoby a přípravky, tak už to asi nedokáže žádný ](*,)

Předpokládám, že jezdit s tím do Hyundaie, že se mi na 2 měsíce starém autě udělalo na palubce takovéto matné kolo, na kterém je jasně vidět jiná struktura materiálu (drsnější) než na zbytku palubovky nemá ani smysl, protože mi řeknou, že jsem to drhl kdoví čím a udělal jsem si to sám. A těžko bych dokazoval, že jsem to dělal jen vlhkým jemným hadříkem... :roll:
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“