opěrky pod hlavou

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
fila_haros
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2019, 22:49

opěrky pod hlavou

Příspěvek od fila_haros »

Ahoj, uvažuju nad koupí i30, ale bratr, který toho hodně strávil s i30 ii, mě varoval před nemožností přizpůsobit opěrku hlavy směrem dopředu/dozadu a nepohodlím z toho vyplývajícím. Dá se na toto téma najít vlákno i zde na fóru v sekci i30 ii. Chtěl jsem se zeptat zda někdo pociťuje podobné nepohodlí v i30 iii? Díky za odpověď
Hyundai i30 kombi 1.4 T-GDi 103kW Style Ultimate
Reklama
 

thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: opěrky pod hlavou

Příspěvek od thornych »

Mám i30 II (GD) a opěrka se dá nastavit dopředu - dozadu
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
fila_haros
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2019, 22:49

Re: opěrky pod hlavou

Příspěvek od fila_haros »

thornych píše:Mám i30 II (GD) a opěrka se dá nastavit dopředu - dozadu
Sorry, vyjádřil jsem se blbě, říkal, že to nejde nastavit dostatečně a že ho z toho bolely záda. především když se jelo na spolujezdci
Hyundai i30 kombi 1.4 T-GDi 103kW Style Ultimate
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: opěrky pod hlavou

Příspěvek od Chasnik »

Je důležité si uvědomit, že opěrka hlavy neplní funkci komfortu při jízdě, tedy opírat si při řízení temeno hlavy o opěrku, ale o bezpečnostní prvek při nehodě, hlavně při nárazech zezadu. V osobáku tedy za jízdy běžný kontakt s opěrkou hlavy nemám (jiné je to v dodávkách, kde jsou opěráky víc na kolmo).
Každý šofér to má jinak s nastavením sedačky a opěráku, mě osobně absence permanentního opírání hlavy nechybí, vnímám to jako výhodu k udržení koncentrace za jízdy. Co si naopak velmi hlídám je správná výška té opěrky a dokáže mě naštvat, když nejdou vysunout do patřičné výšky. Týká se to hlavně zadních sedadel, ale u některých aut jsem ten problém měl i vepředu.
Zkus si do toho auta sednout a sám uvidíš, co někomu vyhovuje, může jinému vadit, tady ti žádná rada nepomůže, protože jde o tvoje záda a tvůj krk. Každopádně s vozy Hyundai/KIA jezdím od r. 2011, mám na nich najeto cca 330 tis. km a zrovna úroveň sedaček hodnotím v rámci třídy vysoko, i když uznávám, že na I. generaci jsem je vnímal jako trošku lepší. Jsou dny, kdy najedu i přes 1000 km a záda si nestěžují :D/
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
fila_haros
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2019, 22:49

Re: opěrky pod hlavou

Příspěvek od fila_haros »

Chasnik píše:Je důležité si uvědomit, že opěrka hlavy neplní funkci komfortu při jízdě, tedy opírat si při řízení temeno hlavy o opěrku, ale o bezpečnostní prvek při nehodě, hlavně při nárazech zezadu. V osobáku tedy za jízdy běžný kontakt s opěrkou hlavy nemám (jiné je to v dodávkách, kde jsou opěráky víc na kolmo).
Každý šofér to má jinak s nastavením sedačky a opěráku, mě osobně absence permanentního opírání hlavy nechybí, vnímám to jako výhodu k udržení koncentrace za jízdy. Co si naopak velmi hlídám je správná výška té opěrky a dokáže mě naštvat, když nejdou vysunout do patřičné výšky. Týká se to hlavně zadních sedadel, ale u některých aut jsem ten problém měl i vepředu.
Zkus si do toho auta sednout a sám uvidíš, co někomu vyhovuje, může jinému vadit, tady ti žádná rada nepomůže, protože jde o tvoje záda a tvůj krk. Každopádně s vozy Hyundai/KIA jezdím od r. 2011, mám na nich najeto cca 330 tis. km a zrovna úroveň sedaček hodnotím v rámci třídy vysoko, i když uznávám, že na I. generaci jsem je vnímal jako trošku lepší. Jsou dny, kdy najedu i přes 1000 km a záda si nestěžují :D/
Ok, díky za info, asi bude fakt potřeba vyzkoušet
Hyundai i30 kombi 1.4 T-GDi 103kW Style Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“