Zvuky od volantu

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
dozir
*
Příspěvky: 62
Registrován: 18 led 2019, 12:33
Bydliště: Kralupy

Zvuky od volantu

Příspěvek od dozir »

Zdravim.Včera jsem si všiml při parkování že při rychlém otáčení volantu se ozývá zvuk od volantu jako kdyby tam trochu něco o sebe třelo,takovej divnej zvuk,při pomalém otáčení volantu je ticho,jinak jde volant v poho lehce ,nic nedrhne.Třeba trpim stihomamem ale podle mě to šlo vždy uplně potichu....Nesetkal se s tim nikdo?Nevim jestli to mam nějak řešit nebo počkat na první garančku.Díky.
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDi Stellar Blue
Reklama
 

margi
*
Příspěvky: 20
Registrován: 30 pro 2012, 13:50

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od margi »

Ahoj mal som podobný problém. Mne to šúchalo aj pri pomalom otáčaní a dosť to bolo počuť. Vymenili stĺpik riadenia a je ticho 8)
Hyundai i30 kombi, MY2019, 1.4T-GDI + 7-DCT, Style
Uživatelský avatar
Marc
*
Příspěvky: 67
Registrován: 25 zář 2013, 15:50
Bydliště: Hořovice

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od Marc »

Myslím, že se to tu už někde řešilo! Jinak i já jsem včera poprvé slyšel ten zvuk. Jezdil jsem v tom slejváku co včera byl a pak, když jsem zajel do podzemní garáže a manévroval volantem při parkování, tak jsem to zaslechl :oops: :oops: :oops:
Hyundai i30 kombi, 1.4TGdi 7DCT, STYLE+ULTIMATE+PANORAMA+Clean Slate
Hyundai i30 1.6 CVVT, kombi, STYLE, Phantom black
Peugeot 407 SW 2.0 HDi, automat
Citroen C5 Exclusive, 2.0 HPi
Citroen Picasso 2.0 HDi
Opel Omega 2.5i V6 CD
SEAT Toledo 1.9D
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od helou »

dozir píše:Zdravim.Včera jsem si všiml při parkování že při rychlém otáčení volantu se ozývá zvuk od volantu jako kdyby tam trochu něco o sebe třelo,takovej divnej zvuk,při pomalém otáčení volantu je ticho,jinak jde volant v poho lehce ,nic nedrhne.Třeba trpim stihomamem ale podle mě to šlo vždy uplně potichu....Nesetkal se s tim nikdo?Nevim jestli to mam nějak řešit nebo počkat na první garančku.Díky.
Mne to robi zvuky iba ked je vlhko a zimsie.
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
rimmer.ace
*
Příspěvky: 52
Registrován: 29 zář 2014, 13:05

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od rimmer.ace »

U me to byl sloupek, meneno v zaruce (delalo to uz po mesici od koupe). Horsi bylo jak jsem mel mesic pujceny holobyt.
Hyundai i30 CW 1.4 T-GDI, 6/2018, Style GO
Hyundai i30 CW 1.6i CVVT, 6/2014, Weekend/Parking
astonite
Příspěvky: 1
Registrován: 23 srp 2019, 11:38

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od astonite »

Zdravim. Ja mam podobny problem. Pri rychlejsom otacani volantu (pri parkovani) pocujem take jemne suchanie. Nie je to dako extra rusive, pri zapnutom radiu to nie je pocut, pocas jazdy vobec, no vsimol som si to paradoxne po prvej servisnej prehliadke po odovzdani auta. Radio bolo vypnute a dost obtiazne som vyparkovaval auto z parkoviska. Divne vsak je, ze technik sa bol s autom previest (po prehliadke) a povedal, ze vsetko je v poriadku. Takze je to na reklamaciu?
Jiriczek1978
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2015, 12:13

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od Jiriczek1978 »

Jojo, sloupek řízení... také už ho mám vyměněný...ráno auto do servisu a odpoledne zpět...začalo to dělat po 14000km...
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od Stringo »

To samé - zvuk to byl jako když na starém autě byla už špatná kapalina v posilovači řízení a rachtalo servo. V rámci záruky vyměnili sloupek řízení a je to OK. Začalo to dělat v 15000km. Teď mám 35000km a všechno OK.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
radekcfc6
*
Příspěvky: 22
Registrován: 02 říj 2019, 11:34

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od radekcfc6 »

Zdravím, tak mi před třemi dny začal volant na rok staré i30 kombi také vydávat zvuky. Zvuk něco jako tření gumy o plast. Volal jsem do Hyundai, auto v záruce. A bylo mi řečeno, že je to vlastnost auta. Tak říkám, že to nedělalo. A on, že to včera řešil s jiným zákazníkem a dělají to údajně i fungl nové auta.
Takže asi zkusím jiný Hyundai a rovnou tam zajedu. Zvuk vážně nic moc, kort když to předtim nedělalo.
SekyCZ
*
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2019, 14:55

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od SekyCZ »

Určitě to reklamuj (viz. https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=192&t=38720). Mění se to celkem často. Mě se to stalo po první prohlídce v cca 14500 km.
Hyundai i30 kombi 1,4 T-GDI, 2019 Style
radekcfc6
*
Příspěvky: 22
Registrován: 02 říj 2019, 11:34

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od radekcfc6 »

Tak jsem byl v Hyundai a je to sloupek řízení. Prý to občas odchází a mění se. Takže mám objednanej servis a výměnu.
Hakanan
Příspěvky: 5
Registrován: 12 dub 2020, 16:16

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od Hakanan »

Mám to samé fb 2019, zvuk jakoby o sebe při otáčení volantem třely nějaké nenamazané převody. Já si toho poprvé všiml zrovna den před 1. garanční prohlídkou, takže jsem neměl naštudované, co by to mohlo být. Při prohlídce jsem na to upozornil a dopadlo to tak, že samozřejmě technik mi na monitoru ukazoval nějaké schéma a bla bla že stačí tady něco promazat, jenže bohužel na to nejsou v rámci prohlídky připraveni a mám to dál sledovat. Náhodou třeba na tuto část auta není nějaká kratší záruka a nebude problém to řešit zase až při 2. garančce s tím že je na to dopředu upozorním, abych něco nepropásl?
radekcfc6
*
Příspěvky: 22
Registrován: 02 říj 2019, 11:34

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od radekcfc6 »

Určitě na nic nečekej, žádná druhá garančka. Auto máš v záruce. Takže tam jeď a řekni, že máš zjištěno, že je to sloupek řízení. :-)
Hakanan
Příspěvky: 5
Registrován: 12 dub 2020, 16:16

Re: Zvuky od volantu

Příspěvek od Hakanan »

Jinak problém i na tomto videu o testu KIE ProCeed GT
https://youtu.be/26bUKAMK2w0?t=552
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“