Vrzající sedadlo řidiče

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
marshalx
*
Příspěvky: 37
Registrován: 18 dub 2010, 10:04

Vrzající sedadlo řidiče

Příspěvek od marshalx »

Ahoj
Řešil někdo z vás vrzající sedadlo řidiče? V zadní části pod zadkem? Stačí něco namazat nebo jet do servisu? Zatím se mě nechce :-)
Hyundai i30 Fastback, 1.0 T-GDI, 2019, Trikolor Komfort, bílá, Carmes rádio
Reklama
 

marshalx
*
Příspěvky: 37
Registrován: 18 dub 2010, 10:04

Re: Vrzající sedadlo řidiče - vyřešeno

Příspěvek od marshalx »

Tak vyřešeno.

Sáhl jsem zezadu dole do sedadla, porovnal nějaký molitan, který dřel o nějakou tyčku a je to OK :-D
Hyundai i30 Fastback, 1.0 T-GDI, 2019, Trikolor Komfort, bílá, Carmes rádio
Sprite
**
Příspěvky: 246
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Vrzající sedadlo řidiče

Příspěvek od Sprite »

Ahoj. Nesetkali jste se někdo s tím, že vrže sedadlo řidiče v místech viz foto? Když v tomto místě sedačku zmáčknu, tak vrže. Stejně tak když jakkoliv pohnu tím bočním plastem, tak to taky vrže. U spolujezdce je ticho. Dělá to třeba i při sezení a mačkání pedálu spojky. Ale vždy jen až po chvilce jízdy. Když přijdu do auta např. ráno, kdy bylo auto celou noc odstaveno, tak je ticho. Vážím cca 75kg, takže tím, že bych sedačku nějak moc zatěžoval nepředpokládám, že by to mohlo být :) Moc díky za info, jestli to taky někdo řešil, resp. jestli má vůbec smysl to řešit a nezačne to dělat zase i po opravě nebo výměně molitanu v sedáku :wink:

Hyu sedačka.jpeg
Hyu sedačka.jpeg (214.92 KiB) Zobrazeno 265 x
Mouse80
**
Příspěvky: 218
Registrován: 27 črc 2021, 17:44

Re: Vrzající sedadlo řidiče

Příspěvek od Mouse80 »

Tak mam to same 😁 jen mam dane potahy na sedackach a myslel jsem si ,ze to drou ty gumy o plast. Ted koukam, ze to dela i tobe a potahy nemas 😁 Az bude hezky, tak to prozkoumam 😁 Projev je stejny jak u tebe. Staci seslapnout spojku a vrze to , kdyz pridrzim ten bocni plast rukou , tak vrze o dost min.
Hyundai i30 1,5 DPi HB start plus, bílá (25.11.2021)
škoda Fabia 1,4 mpi 44kw, 2002
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vrzající sedadlo řidiče

Příspěvek od Pedro76 »

mě takhle občas povrzává sedadlo v NX4... přesně jak popisuješ, např. při mačkání spojky, nebo když v zatáčce tělo víc zatlačí na tu stranu... ale mám kožené sedadla a zatím vždy pomohlo promáznout to mezi plastem a sedačkou čistící utěrkou na kožená sedadla.... zkus tam strčit něco "soft" mezi plast a sedadlo.. či to pomůže... nějaký hadřík nebo molitan... že zjistíš či o sebe vržou vnější plochy nebo něco uvnitř...
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Sprite
**
Příspěvky: 246
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Vrzající sedadlo řidiče

Příspěvek od Sprite »

Mouse80 píše: 31 led 2024, 08:47 Tak mam to same 😁 jen mam dane potahy na sedackach a myslel jsem si ,ze to drou ty gumy o plast. Ted koukam, ze to dela i tobe a potahy nemas 😁 Az bude hezky, tak to prozkoumam 😁 Projev je stejny jak u tebe. Staci seslapnout spojku a vrze to , kdyz pridrzim ten bocni plast rukou , tak vrze o dost min.
Obrázek jsem stáhl z internetu a jen do něj vyznačil místo. Ale potahy nemám. Nicméně vrže to skutečně vždy až po nějaké době jízdy :?
Sprite
**
Příspěvky: 246
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Vrzající sedadlo řidiče

Příspěvek od Sprite »

Pedro76 píše: 31 led 2024, 09:55 mě takhle občas povrzává sedadlo v NX4... přesně jak popisuješ, např. při mačkání spojky, nebo když v zatáčce tělo víc zatlačí na tu stranu... ale mám kožené sedadla a zatím vždy pomohlo promáznout to mezi plastem a sedačkou čistící utěrkou na kožená sedadla.... zkus tam strčit něco "soft" mezi plast a sedadlo.. či to pomůže... nějaký hadřík nebo molitan... že zjistíš či o sebe vržou vnější plochy nebo něco uvnitř...
Když to pomačkám rukou, tak mi laicky přijde, že to vrže někde uvnitř - jako by se třel molitan o nějakou konstrukci. Ten boční plast nevím, jak přesně drží, ale když jej lehce odklápím od sedadla a hýbu s ním, tak vrže taky. Ale vždy až po nějaké době jízdy. Takže buď až se interiér nějak ohřeje, nebo až se sedačka po chvíli sezení nějak trošku "roztáhne"... Těžko říct. Ale jak vidím, asi je to opět obecný problém Hyundai, když to dělá tolika lidem :? :)
Mouse80
**
Příspěvky: 218
Registrován: 27 črc 2021, 17:44

Re: Vrzající sedadlo řidiče

Příspěvek od Mouse80 »

Tak v cera jsem vezl neter za sebou v autosedacce. Potrebovala misto na nohy , ponevadz je zhejckana ze Superba 😁 Tak jsem sedacku prisunul k volantu a prestala vrzat. Jak je kratkej sedak a prisunul jsem se razem jsem nemackal predek sedacky stehnem a nic nevrze. Staci, kdyz pod stehnem zatlacim do sedaku ten e prostřední dil( ten vystupekmezi sedakem a bocnici ) a vrze to jak blazen 😁😁😁
Hyundai i30 1,5 DPi HB start plus, bílá (25.11.2021)
škoda Fabia 1,4 mpi 44kw, 2002
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“