Potahy

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

martin20
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2021, 17:50

Potahy

Příspěvek od martin20 »

Ahoj všem, prosím o vaše zkušenosti zda jste si pořídili potahy na sedačky do nového vozu, popř. kde jste je koupili. Díky za vaše postřehy.
Reklama
 

Uživatelský avatar
daves
*
Příspěvky: 98
Registrován: 23 čer 2021, 17:30
Bydliště: Orlické hory

Re: Potahy

Příspěvek od daves »

na Fabii jsem měl potahy od www.autopotahytaso.cz a když jsem po cca 5-ti letech roztrhnul potah na sedadle spolujezdce tak se dal dodělat jen ten jeden (vzhledově sice trošku jiný poměr bočnic a středu, ale nic moc zásadního) a spokojenost byla veliká. Dodáno jsem měl na autě už při převzetí.
Na Merivu jsem nechal šít u http://www.presneautopotahy.cz protože to mám relativně kousek, čekal jsem na místě protože byla první na kterou to šili.
V okolí ještě šijou v http://www.autopotahyshop.cz

Teď na objedanou i30 bych budu asi volil ty první
Hyundai i30 HB, 1.5DPi, Smart
Opel Meriva B, 1.4Turbo 88kW tovární LPG, Enjoy
Škoda Fabia 2 Combi, 1.2HTP 51KW, Sport
Opel Corsa C, 1.0 43kW
Škoda Favorit 136L
Peugeot 205 GRD
Trabant 601 Combi
Uživatelský avatar
Kimmy
Příspěvky: 6
Registrován: 08 říj 2019, 11:25
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Potahy

Příspěvek od Kimmy »

Rovněž jsem kupoval potahy u www.autopotahytaso.cz. Mám je 3 roky a spokojenost. Co teda ale nedomysleli byla loketni opěrka na zadnich sedadlech kterou vyřešili tak, že na opěradle zadniho sedadla udělali v místě obvodu opěrky zip. Mohli řešit návlekem.
I30 PDE kombi, 1,4 T-GDI, manuál, Best of Czech Turbo + paket Style, od 12/2018
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Potahy

Příspěvek od willy50 »

Není to sice potah v pravém slova smyslu, ale v létě proti pocení dobrý.
bambusovy-potah-na-sedadlo-s-bederni-operkou-bambu-lampa-italy-54357-02.jpg
bambusovy-potah-na-sedadlo-s-bederni-operkou-bambu-lampa-italy-54357-02.jpg (58.65 KiB) Zobrazeno 2423 x
bambus1.jpg
bambus1.jpg (68.24 KiB) Zobrazeno 2423 x
bambus2.jpg
bambus2.jpg (75.65 KiB) Zobrazeno 2423 x
A taky supluje bederní opěrku
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 765
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Potahy

Příspěvek od i30mpact »

Nemáte někdo fotky těch potahů od Taso v i30?
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Potahy

Příspěvek od slabostka »

keď nevozíte grcajúce deti resp. nesadáte v motérkach od cementu do auta nevidím v tom prínos.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Potahy

Příspěvek od Boryš »

Já osobně v tom přínos vidím. Nedře se originální čalounění. Mimo jiné...
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 765
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Potahy

Příspěvek od i30mpact »

Stačí nosit džíny a ty kovový cvočky na zadních kapsách daj sedadlu pěkne zabrat. Proto za mě potah radši dřív, než později.

Ptám se na fotky Taso proto, že ty jejich "zátěžový" potahy jsou jenom v modré nebo červené, rád bych věděl, jestli to nebude moc divoké. Pokud by člověk chtěl nějakou normální barvu, tak u nich jedině jako "nezátěžové".
Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: Potahy

Příspěvek od Verxes »

Tak taky tak nějak dumám, že bych do i30 nakonec ty potahy možná i pořídil.
A když mám výbavu SMART, kde píšou "prémiové čalounění" sedadel, jaký je tam tedy praktický rozdíl oproti těm základním sedadlům, kromě na pohled jiného vzoru? Co se potahů týká, tak je to plně kompatibilní, tj. tvar sedadel je úplně stejný, že? Na všech fotkách u potahů jsou totiž ty základní sedadla (a poznámka "určeno pro tento typ sedadel").

Kdo máte potahy, hoďte nám sem nějaké fotky jak to vypadá, zase abych ten vzhled spíš nedegradoval :lol: .. + taky odkud jste je kupovali (jde mi hlavně o potahy na míru, ne o univerzální potahy typu "tričko" apod. [-X ).
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 765
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Potahy

Příspěvek od i30mpact »

Pokud tomu správně rozumím, tak i Smart (a Style) má stejný sedadla - s textilními kapsami. Liší se jenom N-line, který má předních sedadlech ty plastový záda, co uberou několik centimetrů z prostoru pro nohy. ](*,)
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Potahy

Příspěvek od Boryš »

Já mám potahy z autopotahy.net. Stránky mají nijaké. Vybíral jsem je když jejich prodejci byli u Globusu, kde jsem viděl přímo ty potahy na sedadlech. Provedení barev jsem bral co nejblíž skutečnosti na sedadlech v autě. Rozměrově a tvarově sedí, materiál mi připadá tak jak píší, že je takový jak se používá v prvovýrobě.
Mám je nasazené krátce, jen asi 3 měsíce. Dlouho se mi do toho nechtělo, je to trochu opruz ale nakonec se to nějak povedlo...
Mouse80
**
Příspěvky: 218
Registrován: 27 črc 2021, 17:44

Re: Potahy

Příspěvek od Mouse80 »

I30 zatim nemam ,ale mam objednany potahy u Taso. Maji 20 dni na vyrobu po zaplaceni predem. Taky jsem zvedavej jak budou vypadat. Dam foto az bude ceho 😁 Ja tam radsi dam potahy . Jsem sam cune 😁 pred par lety jsem rozdelal colu v aute a cela mi vystrikla 😁 . Jsem to dostaval dlouho pryc a ze sedacek uz nedostal. 😁😁😁😁 Staci kdyz prsi a clovek nema destnik. Sedacky navlhnou pak se zachyti prach a je to.
Hyundai i30 1,5 DPi HB start plus, bílá (25.11.2021)
škoda Fabia 1,4 mpi 44kw, 2002
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 765
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Potahy

Příspěvek od i30mpact »

#-o
Boryš píše: 01 říj 2021, 15:42 Já mám potahy z autopotahy.net. Stránky mají nijaké. Vybíral jsem je když jejich prodejci byli u Globusu, kde jsem viděl přímo ty potahy na sedadlech. Provedení barev jsem bral co nejblíž skutečnosti na sedadlech v autě. Rozměrově a tvarově sedí, materiál mi připadá tak jak píší, že je takový jak se používá v prvovýrobě.
Mám je nasazené krátce, jen asi 3 měsíce. Dlouho se mi do toho nechtělo, je to trochu opruz ale nakonec se to nějak povedlo...
Dneska ráno jsem nějakej takovej stánek zahlédnul u Globusu v Čakovicích. Měli tam vystavený ukázkový potahy.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Potahy

Příspěvek od lumix »

slabostka píše: 30 zář 2021, 09:04 keď nevozíte grcajúce deti resp. nesadáte v motérkach od cementu do auta nevidím v tom prínos.
Přesně tak, koupim si nové auto a pak to sprasim nějakými potahy, něco jako DO od televize v sáčku, nebo prkny mobil v příšerném obalu.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 765
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Potahy

Příspěvek od i30mpact »

Nakonec jsem objednal potahy z https://abena-autopotahy.cz/autopotahy-hyundai#i30 hlavně kvůli tomu, že mají na zadním sedadle vyřešený i potah na loketní opěrku(pokud to správně chápu, tak Taso tam má jen zipy). Ovšem to jsem ještě netušil, jakej to bude opruz to na tu zadní loketní opěrku nasadit. :D Nakonec jsem kromě zadního sedáku sundaval i tu loketní opěrku, abych mohl trochu povolit ten plast pod ní, bez toho jsem nebyl schopnej tam ten potah na zadní opěradlo pořádně dostat. Ale pak už to šlo snadno.
loketka.jpg
loketka.jpg (106.24 KiB) Zobrazeno 1748 x
Zadní sedák má zespodu jen suché zipy, který ho zafixujou, u opěradel je potřeba dát pozor na isofixy, aby potah nebyl natažený přes ně ale okolo.

Přední sedadla jsou snadnější, jsou řešený systémem stahovacích gumiček, kde se napřed nasadí podsedák a všechny 4 gumičky se provlečou a spojí dohromady pod sedadlem a potom se navlékne opěradlo a gumičky se připojí k těm z podsedáku. Při spojování gumiček se pracuje víceméně poslepu, takže je dobrý si dát sedadlo do nejvyšší polohy a mít dlouhé ruce. :D Taky je dobrý nezaháknout žádný háček za kabely k vyhřívání sedadel a nebo k airbagu. :shock:
hacky.jpg
hacky.jpg (85.98 KiB) Zobrazeno 1748 x
Když jsem práci dokončil, tak už byla tma, takže nemám žádné hotové fotky, ale to napravím někdy, až bude lepší počasí. Nicméně mezitím sem aspoň můžu dát pár fotek z mobilu, kdy potahy jsou už nasazené, ale ještě nejsou pořádně vyrovnané a vypnuté (a samozřejmě foceno na plnou automatiku, takže vyvážení barev pokulhává, ve skutečnosti nejsou fialové, ale černé s modře tečkovanými středy).
zadni.jpg
zadni.jpg (73.87 KiB) Zobrazeno 1748 x
predni.jpg
predni.jpg (89.2 KiB) Zobrazeno 1748 x
Pro představu, tady je ukázka z konfigurátoru:
vzor.jpg
vzor.jpg (31.72 KiB) Zobrazeno 1748 x
Abych to shrnul:

Plusy - kvalitní materiál příjemný na dotek a přesný střih; sada obsahuje všechny součásti (včetně opěrek hlavy a loketních opěrek vpředu i vzadu), uvidíme, jak moc se časem ochodí; když člověk vybere rozumný vzor, tak pěkně ladí s autem.
Mínusy - potahy přišly bez návodu k instalaci, naštestí jsem našel https://fajnautopotahy.cz/content/7-jak ... autopotahy + na youtube je spousta videí; otvory na isofixy by mohly být malinko menší, myslím, že se časem vytahají; potažená zadní loketní opěrka klade při vyklápění dost velký odpor, snad se nepotrhá
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“