Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od i30mpact »

Tak o tom tempomatu se aspoň píše v návodu (strana 5-130, pokud nemáte návod po ruce, nebo vám v tištěném nefunguje hledání pomocí Ctrl+F :D tak si na uloz.to najděte "i30 návod" a stáhněte si pdf verzi), cituji:
Před aktivací funkce tempomatu sys-
tém zkontroluje funkčnost brzdo -
vého spínače. Po zapnutí zapalování
nebo nastartování vozidla sešlápněte
alespoň jednou brzdový pedál.
O těch ostřikovačích se tam ale nepíše nic, chystáte se to někdo zkusit nějak řešit v servisu? Nebo prostě po startu kromě vypnutí start/stop a držení v pruhu budete mačkat i tlačítko pro recirkulaci? :D
Reklama
 

ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od ivprokop »

i30mpact píše: 16 lis 2021, 21:42 Tak o tom tempomatu se aspoň píše v návodu (strana 5-130, pokud nemáte návod po ruce, nebo vám v tištěném nefunguje hledání pomocí Ctrl+F :D tak si na uloz.to najděte "i30 návod" a stáhněte si pdf verzi), cituji:
Před aktivací funkce tempomatu sys-
tém zkontroluje funkčnost brzdo -
vého spínače. Po zapnutí zapalování
nebo nastartování vozidla sešlápněte
alespoň jednou brzdový pedál.
O těch ostřikovačích se tam ale nepíše nic, chystáte se to někdo zkusit nějak řešit v servisu? Nebo prostě po startu kromě vypnutí start/stop a držení v pruhu budete mačkat i tlačítko pro recirkulaci? :D
Určitě to v servisu zmíním až tam pojedu. Páč i sám hyundai mi napsal že to mám řešit s dealerem. A je to dost nepraktické když to nefunguje. Právě v manuálu o tom ani zmínka. Pokud by někdo z vás navštívil servis dřív a řekl jím o tom ať to sem napíše. Ale určitě až tam pojedu tak to řeknu. Stačí že po startu klikám na vypnutí start/stop, držení v pruhu, změna jízdního režimu z eco na normal, a teď ještě tlačítko recirkulace :hyu:
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Uživatelský avatar
sanyo50
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 čer 2021, 15:55

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od sanyo50 »

ivprokop: nevim jestli mas infotaiment 8 nebo 10,25 ale u moji 10,25 to v nastaveni je pri zapnuti ostrikovacu se da nastavit "aktivace se zapnutim ostrikovacu"
mrkni kdyz tak tady na navod http://webmanual.hyundai.com/STD_GEN5W/ ... imate.html snad ti to pomuze :-))
Hyundai I30 Kombi 1.6 CRDi MHEV 100 kW Style 6 iMT, Phantom Black Pearl od 16.11.2021
Renault Megane Grandtour III 1.6 CDi 96 kW Limited 6/2015
Renault Megane Grandtour II 1.5 CDi, 2010
Toyota Corolla 1.3 12V, 1985
Honda Prelude, 1987
Renault 12, 1978
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od i30mpact »

To se právě dá nastavit i na 8" infotainmentu, ale dokud člověk aspoň jednou nezapne vnitřní recirkulaci ručně, tak to nastavení nemá žádný efekt.
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od ivprokop »

sanyo50 píše: 17 lis 2021, 18:08 ivprokop: nevim jestli mas infotaiment 8 nebo 10,25 ale u moji 10,25 to v nastaveni je pri zapnuti ostrikovacu se da nastavit "aktivace se zapnutim ostrikovacu"
mrkni kdyz tak tady na navod http://webmanual.hyundai.com/STD_GEN5W/ ... imate.html snad ti to pomuze :-))
Ehm děkuji, ale nejsem dement. Mám 10” display a ano vím o té možnosti to zapnout. Ale sám za jízdy když to máte zapnuté dejte ostřiky. Ejhle vnitřní cirkulace se sama nezapnula. A o tomhle je celé téma. Pokud se podíváte do manuálu nenajdete o tom ani zmínku. O to tady jde, že to tam je. A nefunguje to. Né kde se to dá nastavit. Přeji krásný den.
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od ivprokop »

i30mpact píše: 17 lis 2021, 18:54 To se právě dá nastavit i na 8" infotainmentu, ale dokud člověk aspoň jednou nezapne vnitřní recirkulaci ručně, tak to nastavení nemá žádný efekt.
Myslím že kdyby si to člověk přečetl celé. Tohle téma tak by mu bylo jasné o co tady jde :D
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
thaischumi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 05 srp 2020, 09:03

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od thaischumi »

Nevíte jestli se dá vypnout funkci automatického vypnutí cirkulace u manuální klimatizace?
Kvůli téhle funkci občas může člověk dostat do nepříjemné situace, např. při popojíždění ve koloně, všude kolem jsou smradlivé TDI tak zapnu vnitřní cirkulaci, ale ono se za chvíli automaticky deaktuvuje, nevím jestli je tam nějaké čidlo vlhkosti vzduchu ve voze nebo pouze časovač ale rozhodně tuhle funkci nepotřebuji, mám mozek tak vím kdy potřebuji vypnout cirkulaci a jak odmlzit skla i s zapnutou cirkulaci.
i30 kombi 2019 1.4 T-GDI Comfort "Clean slate blue"
Focus mk2 kombi FL 2008 1.6 TDCi 66kW 28x xxx km
RIP Focus mk1 kombi 2004 1.8 TDCi 74kW 414xxx km
Uživatelský avatar
dokidoki
*
Příspěvky: 99
Registrován: 20 lis 2020, 19:45
Bydliště: KOŠICE

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od dokidoki »

aké sú podmienky spustenia automatickej vnútornej cirkulácie? v lete sa mi stále zapla pri ostreku okna, teraz v chlade sa nazapína, je to podmienené vonkajšou teplotou?
i30 HB 1.5 DPI - Comfort + CP - Amazon Grey, 2021-
Fabia Sedan I, 1.4 MPI 50 kw, 2001-2021
Uživatelský avatar
lepi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 črc 2021, 16:38

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od lepi »

Taky si začínám všímat, že to funguje jen když nemrzne :-k
Každopádně o tom, že by to mělo takhle fungovat nikde není žádná zmínka a to si myslím, že je ten návod jinak dost podrobný.
Hyundai i30 Kombi 1.5 DPi 81kw Comfort MY21, Shimmering Silver
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od i30mpact »

lepi píše: 11 led 2022, 21:52 Taky si začínám všímat, že to funguje jen když nemrzne :-k
Mám z toho stejnej pocit. Na podzim to fungovalo, teď ne.
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od zopper »

Já převzal auto na podzim, a přišlo mi, že to při ostřikování nějak moc smrdí, na to, že má udělat vnitřní okruh. Tak jsem teď, po nalezení tohoto vlákna, při startu zkusil zapnout-vypnout vnitřní okruh manuálně. Voila, ostřikovače za jízdy přestaly smrdět a při jejich použití se na nějakou dobu rozsvítí kontrolka na tlačítku vnitřního okruhu.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od Martinsp »

Přiznám se že jsem asi divný, ale vůbec nevím že tato funkce někde existuje a už vůbec nevím k čemu by mi to bylo. Pokud by mi vadila vůně nějaké směsi, tak použiji jinou, ale vůbec tohle řešit? Nevím to je už na mě moc. Vadí mi třeba start-stop, jízdní pruhy a někdy hysterické čidlo nárazu.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od Georges »

To jsou ty přiblblé, sdružené, naprosto nesmyslné funkce moderních počítačově tabletových aut. Může mi někdo vysvětlit, proč je zapnutí ostřikovačů čelního okna nějak spojeno s klimatizací ? Proč nemůžu zapnout jen ostřikování čelního skla ? A proč nemůžu klimatizaci přepnout jen na vnitřní okruh ?
Nepochopím, nerozumím.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

A co z uvedených funkcí nemůžeš :-k ?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Automatická vnitřní cirkulace při zapnutí ostřikovačů

Příspěvek od Georges »

Mr. HYUNDAI píše: 20 úno 2022, 11:45 A co z uvedených funkcí nemůžeš :-k ?
Accent 1.5 CRDi po zapnutí ostřikovačů stříká voda na čelní sklo. Po zapnutí vnitřního okruhu klimatizace funguje jen vnitřní okruh. To mi stačí,
nic víc nepotřebuji ...
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“