i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krepi
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2020, 13:08

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Krepi »

Jinak jak tu pročítám s tím zamrznutí na Wifi AA. Mně to občas dělalo i na kabelu, navigace zamrzla a zůstal na infotainmentu jakoby screen obrazovky, musel jsem vždy vypnout a zapnout Mapy.cz v telefonu. Zajímavé je, že na 800km trase to neudělalo ani jednou, ale třeba na 40km trase mi to jednou udělalo 2x. uvidíme jak na tom bude Wifi AA. Tím jsem chtěl spíše poukázat, že to bude nejspíš v SW v infotainmentu, než ve Wifi v telefonu!
Hyundai i30 kombi 2021 Smart 1.5 DPi, průměrná spotřeba 5.6l
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krepi
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2020, 13:08

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Krepi »

Jo já seděl u spolujezdce, když jsem to aktivoval a ono to funguje jen na dveře u řidiče, kdy po otevření se rádio vypne ](*,)

i30mpact píše: 21 led 2022, 18:50
Krepi píše: 21 led 2022, 17:34 Tak jsem to vyzkoušel a funguje, sice trochu problém zprovoznit to s telefonem, ale nakonec se zadařilo.
Objevil jsem ale problém, po vytažení klíčku se Infotainment nevypne, což je trošku problém, musím ho vždy vypnout manuálně.
V nastavení není nic
Nastaveno podle návodu CPU 2:
1.jpg
Vytáhni klíček ze zapalování a pak zatáhni za kliku u dveří, jako bys chtěl vystoupit. :D/ Aspoň u mně to tak funguje, rádio prostě hraje a navigace běží, dokud se nerozhodnu vystoupit.
Hyundai i30 kombi 2021 Smart 1.5 DPi, průměrná spotřeba 5.6l
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od i30mpact »

Tak dneska jsem po nastartování nekliknul na AA, ale nechal prostě Spotify hrát v tý hlavní nabídce (přes BT?) a taky jsem registroval jeden krátkej vteřinovej výpadek. Když jsem pak zapnul AA, tak už se to neopakovalo.
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od WalterB »

i30mpact píše: 21 led 2022, 18:55
WalterB píše: 21 led 2022, 10:47 ...
Snad jedině kdybych měl telefon s bezdrátovým nabíjením (což nemám), tak bych v tom nějaký přínos viděl.
Takže zůstanu asi u špagátu :D
Bacha, jestli někdy změníš názor, tak to bezdrátové AA žere tolik, že tě ani ta bezdrátová nabíječka nespasí. Na delší cesty to prostě není. Ale jinak je to bezvadný, jako další benefit bych uvedl, že se tolik nenamáhají USB konektory - obzvlášť USB-C v telefonu to nemá moc rádo. A to, že nemusíš štrachat po kapsách a hledat telefon a kabel při každým nastoupení a vystoupení, na to se taky snadno zvyká.
No vida, s tím nabíjením bych to nepředpokládal, díky za upozornění. Špagát tedy asi opravdu zůstane :) Ostatně tam mám jeden na stálo připojený, tak mi to problém nečiní. A právě ten USB-C konektor mi přijde docela v pohodě, na rozdíl od Micro USB.
Ale určitě výhody wireless samozřejmě nepopiram.
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
Ivangin
*
Příspěvky: 51
Registrován: 31 kvě 2010, 09:20
Bydliště: Nitra

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Ivangin »

Zdravím. Mám i30 MY22 a kým som mal android 11 tak AA bezdrôtovo bez problémov fungovalo. Prešiel som na android 12 a už mi bezdrôtovo nejde pripojiť.

Mám xiaomi mi11 pro, Android 12 a miui 13

Máte niekto A12 a funguje Vám bezdrôtovo spojiť ? Prípadne poradiť čo s tým...či je to Androidom alebo novou nadstavbou 13 alebo len treba niečo inak spraviť.
Hyundai i30cw, 1,5 DPi - MY22
Uživatelský avatar
Krepi
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2020, 13:08

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Krepi »

Mám Poco f2 Pro a android 12/MIUI 13 a vše funguje v pohodě, mrkněte do aplikace AA, zda máte povolené bezdrátové AA a případně zkuste zrušit spárování, v rádiu odebrat zařízení a pak znova spárovat jako by šlo o nové zařízení, mělo by to fungovat. Při prvním spárovaní je zapotřebí být připojen kabelem a mít puštěnou Wifi, rádio si přiřadí nové zařízení a automaticky přepne na Wifi, pokud by se tak nestalo, tak dejte zrcadlení a přepne se na Wifi, musel jsem to také řešit poprvé přes zrcadlení, teď už se to připojí automaticky, když se pustí rádio, hned jsem připojen přes Wifi.
Hyundai i30 kombi 2021 Smart 1.5 DPi, průměrná spotřeba 5.6l
corvik
Příspěvky: 3
Registrován: 20 led 2022, 09:09

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od corvik »

zkusil jsem vypnout optimalizaci baterie u techto 3 aplikaci:
Android Auto
android.auto_generated_rro_product__
android.auto_generated_rro_vendor__

Spotify vynechává furt a všiml jsem si že se při tom se sekne trošku i mapa, takže nestíhá přenos.
Samotné AA drží teď více, ale všiml jsem si že cestou do práce (i z práce) vypadne vždy na stejném místě.
Podle mapy BTS https://gsmweb.cz/mapa/ jsou okolo toho místa blízko 4 vysílače.
Takže si myslím že je to pro wifi z telefonu/auta asi velké rušení.
Jinak už mě nic nenapadá.

Nakonec při té spotřebě baterie v telefonu je to stejně na delší trasu k prdu a je lepší kabel a krátké trasy člověk zná.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od i30mpact »

Tak se mi podařilo vyřešit občasné zadrhávání hlasových pokynů v Mapy.cz. V nastavení telefonu byl v "Nastavení převodu textu na řeč" aktivovaný modul převodu textu na řeč od Samsungu. Tenhle modul jsem vypnul a zapnul jsem modul "hlasové služby od Google", ten umožňuje nastavit tón a rychlost řeči. Rychlost řeči jsem nepatrně zvýšil a teď už mapy.cz zvládají stihnout vyslovit všechny pokyny vez zadrhávání a prodlev. Je to naprosto bezva!

edit: navedl mě na to příspěvek na twitteru, který odkazoval na https://napoveda.seznam.cz/cz/mapy/mapy ... ro-android a sekce Navigace mlčí nebo mluví potichu
Jarry
*
Příspěvky: 59
Registrován: 03 dub 2021, 08:38
Bydliště: Zlín

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Jarry »

pořídíl sem si Xiaomi 11T Pro a okamžitě sa to propojilo, bez nastavení na minulem mobilu to neslo (Honor 20)
stavik
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 dub 2016, 20:18
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od stavik »

Ahoj. Když v autě použiju BT handsfree pro volání a volaný přijme hovor, musím na displeji zmáčknout tlačítko pro přepnutí na volání systémem BT handsfree auta.. Telefon mám Samsung S21 5G, zkusil jsem znovu spárovat auto s telefonem.. Kdysi mi volání přes BT HF auta fungovalo normálně.. I30 smart 8inch 2021 Nějaký nápad co zkusit ? Díky
I30 PDE 1.5 DPi 16V 2021 Smart
i30 04/2016 1.6 16V 88kW GDH Kombi
Uživatelský avatar
Krepi
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2020, 13:08

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Krepi »

Mně se děje to, že když někdo má volat, tak se Wifi AA odpojí a do 3s začne vyzvánět rádio, že mi někdo volá, po zavěšení musím ručně dát zrcadlení telefonu, aby Wifi AA jela dále.
Hyundai i30 kombi 2021 Smart 1.5 DPi, průměrná spotřeba 5.6l
KELadislav
Příspěvky: 2
Registrován: 03 dub 2022, 20:09

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od KELadislav »

Ja som to bezdrôtové pripojenie ani veľmi neriešil, keď som šiel na dlhšiu jazdu s navigáciou, tak som aj tak mobil musel pripojiť a nabíjať, na krátke trasy som navigáciu nepotreboval. ...ale štvalo ma, že som si tým obsadil USB port a hudbu som potom vedel prehrávať len z mobilu a v Android Auto to ide len cez aplikáciu VLCPlayer, aspoň u mňa to tak je. A tu mám vlastnú skúsenosť, že sa prehrávanie cez VLCPlayer viac krát prerušilo. A potom znova hľadať v playlistoch a klikať po displeji...no ak ak to robíte dlho, tak vyskočí hláška, že sa máte venovať vedeniu vozidla a dotykový displej sa na chvíľu deaktivuje. Pustiť hudbu v mobile cez bluetooth pri pripojení káblom nie je aktívne, takže len cez AA a cez VLCPlayer. Mám :hyu: i30 1,5 DPI Family po FL kúpené 12/2020, info z rádia Model: PDe_PEN19S.DVAMN.F1EU; Verzia sofvéru: PDe_PE.EUR.D2V.001.001.200329; Verzia firmvéru: PDe_PE.EUR.V132.200302. Vyskúšané, kódy 2400 a 1200 fungujú. Bezdrôtové Android Auto vyskúšané aj pri jazde a zatiaľ žiadny problém, žiadne zamŕzanie, všetko fungovalo. Skúsil som aj Waze aj Google Mapy aj Sigic. Mobil Xiaomi Mi9T Pro. Popri tom stále hudba z USB. Teraz mám v USB porte USB kľúč s hudbou, mobil sa nabíja vedľa cez adaptér, a všetko funguje ako má.
Ďakujem špekulantovi, ktorý prišiel na to, ako aktivovať wifi AA a hlavne, že sa s tým objavom s nami podelil. =D> =D> =D>
csgut
**
Příspěvky: 143
Registrován: 04 zář 2021, 00:45

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od csgut »

Ivangine, vyřešil jsi nějak ten problém? Taky mi to po aktualizaci na Android 12 přestalo fungovat bezdrátově. Do té doby Realme 8 - Hyu 22MY ok. Na začátku se to mírně zaseklo vždy po zamknutí mobilu, pak už to jelo. Což byl naprostý detail, protože teď se to prostě nepropojí bez drátu vůbec. Vymazat mezipaměť jsem zkoušel, znovu spárovat, restartovat,... Nic zatím nepomohlo. Taky vývojářský mód Android auta aplikace + povolení bezdrátového zrcadlení. Tipoval bych, že je to ještě o nějakém povolení, které mi uniká..
Hyundai i30 HB 1.5 DPi, MY22, comfort.
matuna
*
Příspěvky: 10
Registrován: 16 led 2012, 17:18
Bydliště: MB

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od matuna »

Po přechodu MT na Android 12 již bezdrátové spojení celkem funguje. 300 km ... 1 přerušení. Paráda. Zatím.........
I30 1.0 T-GDI Family Smart
I30 1,6 CVVT 6ti kvalt - ex
KELadislav
Příspěvky: 2
Registrován: 03 dub 2022, 20:09

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od KELadislav »

Doplním čerstvú vlastnú skúsenosť na dlhšej ceste do Chorvátska...
Bezdrôtové pripojenie so spustenou navigáciou Waze, popri tom hudba z USB, všetko funguje...až po mýtnu bránu. Pri vstupnej mýtnej bráne, kde si beriete len lístok, všetko funguje. Pri výstupnej mýtnej bráne, kde platíte, tak tam sa spojenie preruší, navigácia sa ukončí. Takže znova zadať trasu, znova pripojiť k autu. A znova všetko funguje až po každú výstupnú mýtnu bránu. Asi to ruší to ich ENC.
Skúsil som to aj s navigáciou Google mapy a správa sa to tak isto.
Pripojenie cez kábel funguje v poriadku.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“