i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Verxes »

clifftorr píše: 14 led 2022, 22:51 v unoru bude v prodeji adapter pro android auto od Motoroly , tak proč takový kejkle
https://elektrickevozy.cz/clanky/diky-n ... bez-kabelu
Když HW infotaimentu podporuje bezdrátové AA a stačí to pouze zapnout v servisním módu, tak proč to řešit nějakým adaptérem? To je právě úplná opičárna.. další bazmek navíc, zbytečně vyhozené peníze a zablokovaný USB port.. - měl jsem předobjednanou podobnou krabičku, ale jak jsem zjistil, že to funguje bezdrátově, tak jsem objednávku hned zrušil. [-X
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
Reklama
 

clifftorr
**
Příspěvky: 143
Registrován: 22 kvě 2020, 15:54

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od clifftorr »

tak mi řekni chytráku jak i30 rv 2019 podporuje bezdrát , leda tak ve snu
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od i30mpact »

No ale to je ještě ta stará, ne? Tam ani nevíme, jestli to vůbec bezdrátové propojení umí.

Ono to sice v názvu tohohle vlákna není uvedený, ale to sw zapnutí se týká infotainmentu z faceliftované verze i30 (ta 8" obrazovka bez navigace). Ta má všechen potřebnej hw už připravenej, ale některý auta ho nemaj zapnutej.
milan1983
*
Příspěvky: 20
Registrován: 17 led 2022, 12:03

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od milan1983 »

Všechny zdravím,mám jenom takový dotaz,rozdíl tedy mezi 8 palcovou obrazovkou a tou větší je tedy hlavně ten,že ta větší už má navigaci v sobě integrovanou? Nebo jsou tam ještě nějaké další věci okolo?
Čekatel 24.1.2022 i30 Combi 1,5 DPi Family Smart
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od i30mpact »

Jo, to je asi ten největší rozdíl. Ta velká má kapacitní tlačítka, ta malá má klasický "mačkací". Dále pak ta velká zatím neumí bezdrátový AA/AC (ale prej by snad časem taky měla umět).
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

A pokud je tam ta "velká", tak se značná část nastavení auta stěhuje právě do ní :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
corvik
Příspěvky: 3
Registrován: 20 led 2022, 09:09

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od corvik »

podělím se o svoji zkušenost:
- i30 vyrobena 12.11.21 převzata 12.1.22
- Firmware zde v odkazu, stejný jako má lachtan86, takže asi poslední co existuje
- Telefon Samsung A52 5G

Po spárování přes bluetooth se samo zeptalo jestli chci spojit i bezdrátové AA, po povolení vše funguje. Po nasednutí a nastartování se spojí bezdrátově AA zobrazí se mapa, začne hrát Spotify. Ideál co víc si přát.

A teď přijde to velké ALE:
Spotify cca každou minutu na 1 sec vypadne zvuk, takže k nasrání.
AA vydrží bezdrátově spojené cca 30 minut a pak se odpojí a už nepřipojí.

Takže ve výsledku nepoužitelné. Přes kabel funguje naštěstí bezproblémově.
Nemá někdo zkušenost zda změna CPU configu by mohla vylepšit i toto?
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od WalterB »

Já ze začátku tu rekonfiguraci zvažoval, ale jak se tak občas mrknu do tohoto vlákna, tak si říkám, jestli by pro mě ten bezdrátový AA nakonec měl vůbec význam. Nakonec jsem dospěl jsem k závěru, že asi ne...
  • Když jedu krátkou trasu (kterou většinou znám), tak navigaci nepotřebuju a ostatní datový přenos (hovory, hudba atd.) zajistí bez problémů BT.
  • Když jedu dlouhou trasu (kterou neznám) a potřebuju navigaci, tak stejně musím většinou telefon nabíjet a proto si ho tak jako tak musím i připojit.
Snad jedině kdybych měl telefon s bezdrátovým nabíjením (což nemám), tak bych v tom nějaký přínos viděl.
Takže zůstanu asi u špagátu :D
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
Uživatelský avatar
Gyngy
**
Příspěvky: 368
Registrován: 06 led 2018, 00:31
Bydliště: Praha

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Gyngy »

Jestli se tu nekdo najde, kdo by mi AA wireless prodal, tak bych ho do svojeho Tucsona vzal.
;-)
Hyundai Tucson, 1.6 T-GDI, FWD, 2017
Uživatelský avatar
madPav3L
**
Příspěvky: 105
Registrován: 28 lis 2018, 23:14

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od madPav3L »

Když to tady tak čtu, tak jsem rád, že jsem si koupil extra krabičku na bezdrátový AA, jelikož 2019 model to ještě neumí. Hodinová cesta s mapy.cz navigací + spuštěným spotify a ani jeden výpadek.
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Verxes »

clifftorr píše: 17 led 2022, 10:40 tak mi řekni chytráku jak i30 rv 2019 podporuje bezdrát , leda tak ve snu
Veškeré dotazy před tvým příspěvkem se týkali zprovoznění bezdrátového AA na faceliftované i30 - takže tam lze bezdrát zapnout v servisním módu a nepotřebuju žádnou krabičku.. a to že ty myslíš starou i30 r.v.2019, kde asi tedy bezdrát nejde zapnout a nenapíšeš to tam, tak opravdu sorry, takhle chytrej fakt nejsem :lol: - ale to pak to napiš pořádně cos myslel, a ne pod příspěvky, kde se bavíme o zprovoznění bezdrátového AA na orig. infotaimentu. Krabička ano, ta to řeší, ale u FL nemá cenu krabičku kupovat, když to lze zapnout.. [-X
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
Uživatelský avatar
Krepi
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2020, 13:08

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Krepi »

Tak jsem to vyzkoušel a funguje, sice trochu problém zprovoznit to s telefonem, ale nakonec se zadařilo.
Objevil jsem ale problém, po vytažení klíčku se Infotainment nevypne, což je trošku problém, musím ho vždy vypnout manuálně.
V nastavení není nic
Nastaveno podle návodu CPU 2:
1.jpg
1.jpg (76.36 KiB) Zobrazeno 1208 x
Hyundai i30 kombi 2021 Smart 1.5 DPi, průměrná spotřeba 5.6l
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od i30mpact »

Krepi píše: 21 led 2022, 17:34 Tak jsem to vyzkoušel a funguje, sice trochu problém zprovoznit to s telefonem, ale nakonec se zadařilo.
Objevil jsem ale problém, po vytažení klíčku se Infotainment nevypne, což je trošku problém, musím ho vždy vypnout manuálně.
V nastavení není nic
Nastaveno podle návodu CPU 2:
1.jpg
Vytáhni klíček ze zapalování a pak zatáhni za kliku u dveří, jako bys chtěl vystoupit. :D/ Aspoň u mně to tak funguje, rádio prostě hraje a navigace běží, dokud se nerozhodnu vystoupit.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od i30mpact »

WalterB píše: 21 led 2022, 10:47 Já ze začátku tu rekonfiguraci zvažoval, ale jak se tak občas mrknu do tohoto vlákna, tak si říkám, jestli by pro mě ten bezdrátový AA nakonec měl vůbec význam. Nakonec jsem dospěl jsem k závěru, že asi ne...
  • Když jedu krátkou trasu (kterou většinou znám), tak navigaci nepotřebuju a ostatní datový přenos (hovory, hudba atd.) zajistí bez problémů BT.
  • Když jedu dlouhou trasu (kterou neznám) a potřebuju navigaci, tak stejně musím většinou telefon nabíjet a proto si ho tak jako tak musím i připojit.
Snad jedině kdybych měl telefon s bezdrátovým nabíjením (což nemám), tak bych v tom nějaký přínos viděl.
Takže zůstanu asi u špagátu :D
Bacha, jestli někdy změníš názor, tak to bezdrátové AA žere tolik, že tě ani ta bezdrátová nabíječka nespasí. Na delší cesty to prostě není. Ale jinak je to bezvadný, jako další benefit bych uvedl, že se tolik nenamáhají USB konektory - obzvlášť USB-C v telefonu to nemá moc rádo. A to, že nemusíš štrachat po kapsách a hledat telefon a kabel při každým nastoupení a vystoupení, na to se taky snadno zvyká.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od i30mpact »

corvik píše: 21 led 2022, 08:22 podělím se o svoji zkušenost:
- i30 vyrobena 12.11.21 převzata 12.1.22
- Firmware zde v odkazu, stejný jako má lachtan86, takže asi poslední co existuje
- Telefon Samsung A52 5G

Po spárování přes bluetooth se samo zeptalo jestli chci spojit i bezdrátové AA, po povolení vše funguje. Po nasednutí a nastartování se spojí bezdrátově AA zobrazí se mapa, začne hrát Spotify. Ideál co víc si přát.

A teď přijde to velké ALE:
Spotify cca každou minutu na 1 sec vypadne zvuk, takže k nasrání.
AA vydrží bezdrátově spojené cca 30 minut a pak se odpojí a už nepřipojí.

Takže ve výsledku nepoužitelné. Přes kabel funguje naštěstí bezproblémově.
Nemá někdo zkušenost zda změna CPU configu by mohla vylepšit i toto?
Co jsem tak namátkou koukal, návodů je spousta, zkusil bych postupovat třeba podle tohohle: https://cormang.com/2020/01/19/how-to-f ... ng-issues/

Samsung má dost agresivní uspávání aplikací na pozadí.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“