Nárazy na čelní sklo

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Nárazy na čelní sklo

Příspěvek od ivprokop »

Zdravím, teď přes léto řeším takový bublavý zvuk od čelního skla, není to kroucení plastů, nebo křupání plastů. Zní to stejně jako když přestane pršet a projedete pod stromem a pár kapek vám spadne na čelní sklo. Takové lehké pobublání. Přes den víceméně nic, ale v podvečer když jedu tak to “bublání” je po celém čelním skle ve vyšších rychlostech. Nemám zkušenosti s Hyundai nebo novými vozidly. Je to normální? Mohly by to v podvečer dělat mouchy které rozmetu po čelním skle? Jak píši je to zvuk když spadne pár kapek na čelní sklo. Takové pobublání. Tak jestli by ten zvuk když neprší mohli dělat mouchy(celkově hmyz) v podvečerních hodinách. Nic jiného mě už nenapadá. Nechal jsem rozebrat torpédo a vyčistit to bylo čisté. Zvuk nedokážu nasimulovat, nejde o to jestli jedu po krásném asfaltu nebo tankodromu, ani když se zevnitř u okna přidrží přístrojovka, a podle videí kde jim lupe čelní sklo, slyším plasty, vrzání plastu. Ale já mám to “bublání” já vím je to blbý dotaz a ještě hůř se to vysvětluje, ale celkem bych tento problém chtěl vyřešit, nebo se s tím smířit. Přes den to slyším třeba 1 za celou hodinou jízdu, nebo když začne poprchávat. Ale když zapadá slunce, tak toto začne jak symfonie, klap,klap,klap a jde to odkudkoliv z čelního skla, uprostřed, dole, nahoře(náhodile), takže jediná dedukce co si myslím že hmyz v podvečer je nejaktivnější a rozmetávám ho na čelní sklo a to dělá ten bublaví zvuk. Děkuju všem za případné komentáře a názory, hodně mi to pomůže. Děkuji ](*,)
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Reklama
 

Mouse80
**
Příspěvky: 218
Registrován: 27 črc 2021, 17:44

Re: Nárazy na čelní sklo

Příspěvek od Mouse80 »

To bude ten hmyz 😁 Me prijde ze to sklo nejak malo tlumi. Ten dest mi prisel odost hlasitejsi po presedlani na nove autonebo to muze byt uhlem sklopeni predniho skla. Ale budou to ty mouchy. Ja zase po vyjeti do 5 min slysim odkrupnuti jako by z predniho skla. Je to vzdy po stani a vyjeti, pak uz nic. Muze to i delat jak pustim vetrak, ze se asi odkrupne nejaky to plastové pnuti 😁
Hyundai i30 1,5 DPi HB start plus, bílá (25.11.2021)
škoda Fabia 1,4 mpi 44kw, 2002
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Nárazy na čelní sklo

Příspěvek od ivprokop »

Právě že technik nic neslyšel, půjčil mi Tucson v Nline 2021-22 kterým on jezdí, a já to slyšel i v něm. A on to neslyšel ani v mé i30 v Nlinu ani to neslyší v Tuscon, hledal jsem příčinu, pak jsem si řekl že občas mi to neva, ale včera v podvečerních hodinách to byl zvuk jak kdyby na mě ty mouchy útočili, jedna za druhou. Moc děkuju za komentář!
Klepal jsem zvedku na sklo a slyšel jsem to víc než na druhém autě (Fabia 1 2001), tak mě napadla tahle myšlenka. Jinak mě po zapnutí klimatizace párkrát křupne výdech u řidiče u dveří, a semtam si prokřupne ten tablet 10” co tam je, Ale to beru že je v pohodě když stojí venku při takových teplotách. Co mi vrzalo byli budíky o ten kryt budíků a to podlepili a od té doby klid. Jsem už myslel že půjdu na vyndání palubky díky tomu “bublání”. Fakt moc děkuju za komentář!
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Jose_D
*
Příspěvky: 14
Registrován: 24 čer 2021, 17:49

Re: Nárazy na čelní sklo

Příspěvek od Jose_D »

hm, hmyz slyšet je, ale typicky to lupne z konkrétního místa, a vidíš nový žluto-hnědo nebo červený (když je to napitý ovád) flek..
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Nárazy na čelní sklo

Příspěvek od dibarbora »

Treba si pustiť rádio..... to je tak keď vymeníš starý črep za nové auto... potom počuješ aj trávu rásť... 8) .
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Nárazy na čelní sklo

Příspěvek od ivprokop »

Spíš pěkně rozmazaných několik fleků 😂 právě že v podvečer to je jak kdyby na mě útočili, a celý sklo zasetý od hmyzu
Jinak rádio je při jízdě puštěné, i přesto to bylo slyšet, samozřejmě nebylo na MAX, a beru to jako nové auto takže všechno slyším 😂jen mě tedy udivuje že to není moc odhlučněné a jestli tohle slyší i ostatní 😂
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Nárazy na čelní sklo

Příspěvek od dibarbora »

Ak riešiš hlučnosť, tak si zle vybral.... i30 teda etalón triedy v odhlučnení rozhodne nie je...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Nárazy na čelní sklo

Příspěvek od ivprokop »

Neřeším hlučnost kol, podběhů, ale spíš jak píši mě udivilo to bublání na čelním skle, nevěděl jsem vůbec čím to je způsobeno, tak se zde ptám jen na názor ostatních jestli to mají taky 😅
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Nárazy na čelní sklo

Příspěvek od Maras »

Dělá to hmyz. U mně je to stejné. Odstraňovač hmyzu mám pořád po ruce a čistím.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Nárazy na čelní sklo

Příspěvek od ivprokop »

Děkuji moc za odpověď 👍
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“