Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
wozi
Příspěvky: 4
Registrován: 03 dub 2017, 19:53

Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od wozi »

Zdravím všechny, muže mi někdo kdo se vyzná, popř. má zkušenosti s novou i30 říct, zda je funkce mých LED světel normální? Konkrétně tedy to, že mezi potkávacími a dálkovými světly mám pruh kde nic nesvítí, viz. foto. Včera jsem s tím byl v servisu, kde mi údajně světla seřídili, změnu ale nepozoruju.
Jsem zvyklý na světla z felicie, takže mi nepřijde, že bych byl nějak extrémně náročný zákazník. Ale černý pruh, který se ještě pohybuje s tím jak se vůz houpe, je pro mě extrémně rušivým prvkem.
Ještě dodávám že vozy s LED světly nemají možnost měnit výšku světelného kužele v kabině.
Přílohy
LED i30.jpg
LED i30.jpg (120.33 KiB) Zobrazeno 6512 x
Hyundai i30 2017, 1.6 CRDi
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od Mirus30 »

Selskym rozumem bych rekl ze na silnici ten pruh nebude, je to jen misto kde konci potkavacky a zacinaji svitit dalkovy, na silnici se to rozptylem svetla musi slejt a tohle tam nemuzes pozorovat, je jasny ze na kolmy stene to videt byt muze.
Preci jen LED svetla sviti jinak nez zarovky, u zarovek by tohle nebylo pozorovatelny ani na kolmy stene ptz nesviti tak ostre a jasne jako LED.
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
wozi
Příspěvky: 4
Registrován: 03 dub 2017, 19:53

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od wozi »

Právě že to na silnici pozorovatelné je. Bohužel fotku z cesty nemam protože foťák v mobilu to v noci moc dobře nezachytí. Střed té garáže je přibližně střed auta, pravá strana ještě ujde, to by mi nevadilo, ale na levé je na cestě černá díra do které by se klidně mohlo schovat i nějaké zvíře. Živím se 10 let jako řidič a nalítám ročně okolo 100tis km, takže opravdu nejsem žádná prvnička co si koupila první auto.
Hyundai i30 2017, 1.6 CRDi
esideboi
*
Příspěvky: 20
Registrován: 19 dub 2017, 20:17

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od esideboi »

ja to mam tak isto, ale osobne mi to nevadi.
Hyundai i30 1.4 T-GDI
lys
**
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2017, 10:36
Bydliště: Zlín

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od lys »

JJ s tím jsem měl taky docela problém, když jsem měl půjčenou i30 III . Ve tmě mě to docela rozčilovalo, dalo se to pozorovat tak, že při svícení potkávačkama byl kužel v pohodě, ale jak se přepnuly světla na dálky, tak kužel potkávaček zůstal stejný, pak byl ten černý pruh a potom byl až kužel z dálkových. Toto mi vadilo na autě vlastně nejvíc, nezvykl bych si na to a dělalo mi to v noci docela problém a to mám oči dobré :) . Chtěl jsem se při vracení auta na to zeptat, ale nějak jsem si nevzpomněl.
je
Hyundai i30 II kombi GDI 99 kW bílá
Hyundai i30 II kombi Crdi 81 kW červená
Fiat Stilo 1.9 Jtd 85 Kw stříbrná
bylo
Audi A6 (C4) 2.5 TDi pětivál quattro crashed
Škoda Octavia tdi 81 kW stříbrná
Škoda Octavia tdi 66 kW černá
Škoda Forman modrý
Uživatelský avatar
wozi
Příspěvky: 4
Registrován: 03 dub 2017, 19:53

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od wozi »

Tak se mi ozvali ze servisu, sdelili mi prakticky jen to, ze stejny problem se vyskytoval i na nekterych kusech SantaFe a ze budou kontaktovat centralu a zkusi zjistit jestli bude mozne svetla lip nastavit. A pokud ne, tak si na to pry budu muset zvyknout. Mam Hyundai tyden a uz me presvedcili o tom, ze me dalsi auto poridim urcite u jine znacky.
Hyundai i30 2017, 1.6 CRDi
Uživatelský avatar
doktorbartollo
**
Příspěvky: 219
Registrován: 20 črc 2012, 16:04
Bydliště: Bratislava

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od doktorbartollo »

Ja to obcas mam, obcas nie to cierne miesto. Podla mna to je to sposobene automatickou upravou vysky svetlometov pri nastartovani. Ked zapnem auto v tme, svetla sa nastavia do urcitej vysky a vzdy ked si sadnem, tak idu trosku dole. Je to ochrana proti osvetlovaniu. Najlepsia uprava podla mna je obidve dialkove svetla nastavit o par stupnov nizsie, aj tak mam pocit, ze svietia zbytocne vysoko a bude po probleme.
2018-????? Toyota C-HR Hybrid
2017-2018 Hyundai i30 1,4T-GDi 7-DCT biela
2012-2017 Hyundai i30 1.6 MPI 6-automat biela
2008-2012 Ford Focus 1.8 TDCi
2006-2008 Citroen C3 1.4 16V SensoDrive
2002-2006 Nissan Micra 1.0 16V CVT
Uživatelský avatar
wozi
Příspěvky: 4
Registrován: 03 dub 2017, 19:53

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od wozi »

Ted jsem parkrat jel v noci a delal sem samozrejme pozorovani chovani svetel a zjistil jsem nasledujici:

1. Svetla se celou dobu automaticky nastavuji, kdyz jsem jel z kopce a v pravotocive zatacce kde zacala silnice zase stoupat byl ten cerny flek nejviditelnejsi jsem zastavil abych ho vyfotil a sekundu po zastaveni zmizel a svetla svitila ukazkove, bez tmaveho fleku.

2. Na prave strane sviti svetla bez problemu, cerny flek je pozorovatelny pouze na leve strane svetelneho kuzete

3. Jelikoz je nastavovani svetel automaticke pomohly by asi jen 2 veci, lepsi software pro automatiku nastavovani svetlometu a nebo nastaveni leveho dalkoveho svetla o neco niz aby se prekryval s potkavacimi svetly.
Hyundai i30 2017, 1.6 CRDi
ondraunz
Příspěvky: 4
Registrován: 23 říj 2017, 15:30

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od ondraunz »

Naprosto nás šokovala přední Full LED světla, která jsou dostupná za příplatek pouze v nejvyšší výbavě v paketu Premium za mastný příplatek sedmdesáti tisíc korun. Diodová světla v běžném režimu svítí vcelku obstojně, ale jakmile přepnete na dálková světla, nestačíte se divit, co je možné vyrobit. Mezi kuželem potkávacích a dálkových světel je neosvětlená plocha (světelné kužely se na sebe nenapojují). A to je při jízdě v noci velmi nepříjemné.

viz recenze: http://www.autanet.cz/autonews-test-hyu ... lepsi-3471
i30 kombi T-GDI 120 Trikolor Komfort 09/2017
dalibor17
Příspěvky: 4
Registrován: 31 říj 2017, 09:04

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od dalibor17 »

Zdravim ja mam rovnaky problem od zaciatku a strasne ma to rozculuje. Najazdil som uz cca 2200km a vsimol som si ze ten pruh je viditelny len ked auto zatazim. Ak jazdim sam nevidim ziadny problem. Napriklad ak mam pasaziera vzadu je cierny pruh vacsi, ak mam 2 pasasierov + nakup v kufri je ten pruh tiena priam neznesitelny. :evil: :evil: :evil:
i30 1.4 T-Gdi 2017 103kw ENTER
=====================
Frenky
*
Příspěvky: 31
Registrován: 28 říj 2012, 12:42

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od Frenky »

Ahoj,

mám ultimate výroba 11/2017 a netrpím na tento neduh tedy jsou dvě možnosti, bud to nějak aktualizovali v řízení světel, nebo to lepší nastavují - tedy doporučuji návštěvu servisu a trvat na odstranění vady ! Pokud by to bylo u všech beru je to chtěné, ale já mám opravdu pravidelný kužel...

(Zkoušeno dva vepředu, plný kufr a kombinace) vzadu jsem zatím neměl koho vést ... ale ověřím a písnu.

Kdyby něco klidně piště, ozkouším kdyby Vás něco napadlo.
I30 III Kombi 1,6 100KW ULTIMATE (1500km - 5,8l/100km)
Prodáno i30 Kombi 10/2012 1,6MPID-CVVT 88Kw, Cool Red + Paket komfort
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od R2-db269.cz »

U i30 druhé generace jsem řešil stejný problém. Pomohlo snížení dálkových světel. Potom jsem již tento mrtvý pruh neviděl. U Fastbacku jsem to zatím nezpozoroval.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Dewxik
**
Příspěvky: 104
Registrován: 21 črc 2017, 18:40

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od Dewxik »

Nechal jsem si seštolovat v servisu, jen mi nehorázně poškrábali světla. No neber to za příplatek. Nové typy vozů již mají ruční nastavení :roll:
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od _miv_ »

Mám rovnaký problém s diaľkovými svetlami a neda sa to nastavit pomocou srovbov na nastavenie sklonu svetiel, to sa da len pre stretavacie. Takisto potenciometer pre nastavenie sklonu svetiel (1-2-3) sklapa len strevacie a tym sa ta cierna diera medzi kuzelmi dialkovych a stretavacich svetiel zvacsuje... Vlastne diaľkové svetlá sú nepoužiteľné vzhľadom na to ze svietia "do neba" a osvetluju značky nad cestou a koruny stromov a svetlá nesvietia do diaľky... Svetlá mam pravdaže komplet LED... Riešil ešte niekto reklamáciu a ako dopadla (výmena / oprava)...?
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
margi
*
Příspěvky: 20
Registrován: 30 pro 2012, 13:50

Re: Slepé místo mezi potkávacími a dálkovými světly

Příspěvek od margi »

Zájdi s tým do servisu, majú postup ako to nastaviť. Mne to spravili a odvtedy super, žiadny čierny pás medzi svetlami.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“