Světla

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dexter4
*
Příspěvky: 44
Registrován: 09 led 2011, 18:48

Re: Světla

Příspěvek od dexter4 »

To žluté je jen bezfunkční atrapa, taky jsem na to čuměl.
Fastback 1,6 CRDi 7DCT MY19 STYLE PREMIUM
HONDA C9G 2,2i-DTEC
HONDA FR-V 2,0i-VTEC
HONDA Stream 2,0i-VTEC
Renault Laguna 2,0i lpg
Nissan Silvia 1,8T
Škoda 135 lpg
Škoda 110L
Polski Fiat 125p
Reklama
 

Michael30
*
Příspěvky: 48
Registrován: 08 čer 2021, 10:02

Re: Světla

Příspěvek od Michael30 »

takéto "atrapi" sa montujú do detských hračiek, - čo už.
"dexter4" a s tými parkovačkami (bod.2) nemáš skúsenosti ? ďakujem
i30 1.5DPi
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Světla

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Bod 2 - neumí.
Bod 3 - nejde.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Stringo »

To jako fakt? Atrapa? To se při výrobě vyplatí dělat něco jen tak pro nic? :-k

Ve čtvrtek jdu k dealerovi, pokud nezapomenu, tak se na to zeptám...

Ad2. Nefunguje, nejde to ani nastavit, jedna z mnoha věcí co by šla jednoduše nakódovat bez potřeby HW.

Ad2. Nejde a ani by to neodpovídalo předpisům, které nařizují k hlavním světlům používat i obrysová, proto při zapnutí hlavních potkávacích světel dolní DRL pohasnou na 50% a fungují jako obrysová.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Světla

Příspěvek od remkren »

Stringo píše: 29 lis 2021, 21:24 To jako fakt? Atrapa? To se při výrobě vyplatí dělat něco jen tak pro nic? :-k
Podle mne ano vyplatí. Bývá to u různých přístrojů, nejen aut, kde jeden plastový výlisek je používán v různých modifikacích (i plánovaných budoucích funkčností) přístrojů a v některé verzi nemají žádnou funkčnost a otvory jsou třeba zaslepeny jen nějakou nefunkční dizajnovou záslepkou. Asi se nevyplatí dělat úplně stejnou formu pro výlisek, bez nějakého nefunkčního čudlu.
Taky to někdy bývá nějaký montážní nebo justážní seřizovací bod.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
thaischumi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 05 srp 2020, 09:03

Re: Světla

Příspěvek od thaischumi »

dexter4 píše: 29 lis 2021, 17:08 To žluté je jen bezfunkční atrapa, taky jsem na to čuměl.
Hmm zajímavý... je tam žárovka a není nikam připojená? Nebo ani žárovka tam není? Jestli vedou tam dráty, nesvítí náhodou když je prasklá potkávačka?
i30 kombi 2019 1.4 T-GDI Comfort "Clean slate blue"
Focus mk2 kombi FL 2008 1.6 TDCi 66kW 28x xxx km
RIP Focus mk1 kombi 2004 1.8 TDCi 74kW 414xxx km
sud
**
Příspěvky: 214
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: Světla

Příspěvek od sud »

skor to vyzera ako nejaky fixacny/montazny bod, skrutka, alebo senzor
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
Michael30
*
Příspěvky: 48
Registrován: 08 čer 2021, 10:02

Re: Světla

Příspěvek od Michael30 »

"stringo", potom daj vediet co ti povie dealer,
dik
i30 1.5DPi
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Stringo »

Tak jsem se ptal na ten paskvil ve světle.

1. V servisu - šli jsme k autu, co má základní světla jako ty na obrázku a servisák začal s tím, že by to mělo být parkovací světlo (já mu oponoval, že to snad je dole v nárazníku), jo to máte pravdu, tak by to mohlo být světlo přísvitu do zatáčky (já mu oponoval, že to má vedle čočky hlavního světla), tak ještě říkal, že to může být osvětlení auta, když se zapne blinkr a zamkne auto, tak jako poziční (na to jsem mu odpověděl že Hyundai to doposud neuměl, tak bych se divil kdyby to po faceliftu šlo, ale nezkoušeli jsme to).

2. Vedle v showroomu - šli jsme ke stejnému autu a dealer se podíval a řekl, pane tohle netuším, vypadá to jako nějaké světelné čidlo, nebo příprava pro vyšší výbavu (já mu oponoval, že čidlo se do světel takhle nedávalo nikdy, že bývají na skle u zrcátka a vyšší výbava že už má úplně jiná světla, že tam by to bylo k ničemu), no máte asi pravdu, tak to vůbec netuším, to musíte vedle u kluků ze servisu, ti to budou vědět :lol:

Takže za mě to bude asi opravdu otvor pro třeba poziční světlo na jiném trhu, který možná v základu vůbec nenabízí ty LED v nárazníku, tam by se to nabízelo, že tam bude w5w žárovka jako parkovačka... Ale zase kde by byla směrovka :-k
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Michael30
*
Příspěvky: 48
Registrován: 08 čer 2021, 10:02

Re: Světla

Příspěvek od Michael30 »

Stringo vdaka za odpoved.
Hanba (ostuda), trapas ... pre Hyundai.
ja mam auto po facelifte 2021 v takmer najvysej vybave a ten "paskvil" nefunguje ani ako pozicne svetlo po zamnuti a ani nijak... Ked to planovali vyrabat pre iny trh, tak tam mohli vyrobit viac typov osvetleni (aj bez tejto atrapy). Bolo by super keby sa niekto z vyroby (z Nošovíc ?) može k tomuto vyjadriť.
i30 1.5DPi
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Mexican »

borci, preco si neotvorite manual k vozidlu - teraz su v mode take tie 900 stranove kde je oblubena fraza XY (pokud je vozidlo vybaveno) - a napriklad v casi udrzba urcite budete mat info o vymene ziaroviek a tam ten svetlomet rozkresleny bude. Vratane roznych urovni vybav

moj nazor je ze reflektor je proste unifikovany a to co tam je je "parkovacka" pre nejake modely/trhy kde nie je DRL
to ze to predajca nevie nie je ziadna novinka - oni bohuzial nevedia daleko zasadnejsie veci
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Stringo »

Jako je to zvláštní, podle mě by to tam být nemuselo. V podstatě dělají jen 2 druhy světel a ty tyhle základní s H7 a pak LED variantu, opravdu by mě zajímalo, proč to tam ve skutečnosti je, já mám v podstatě to samé světlo (taky to H7) a žádnou takovouhle kravinu nefunkční ve světle nemám a hlavně ani nechápu, proč to světlo změnily, mohli nechat původní a jenom přidat novou verzi LED světla :-k

Mexikane, to si myslím taky, že to tam není jen tak, na druhou stranu jak jsem psal, kde by potom byla směrovka?
Každopádně ono pro náš trh to možná v evropském manuálu nebude ani popsané, když to je prakticky nefunkční, ale nemám ten manuál k faceliftu, v mém manuálu jsou jiná světla...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Mexican »

ja by som to ale uprimne u auta za pol mega fakt neriesil. Chapem, ze si to nove auto clovek obchadza a obchadza a pozera sa na detaily. Ale budme k sebe uprimni - skutocne na takychto veciach zalezi? By ma skor zaujimalo na kolko vychadza cele to svetlo ak by sa nedajboze zisli neprijemnosti ze to clovek nema poistene a skodu si sposobi sam. Ale to je dost nepravdepodobne, pretoze prave u auta za pol mega by som to nepoistene pre vsetky mozne eventuality (vandal/kradez/havaria/zver) asi nenechaval. To celoledkove svetlo tipujem minimalne na 30-35 000kc
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Stringo »

U předfaceliftu na Fastbacka dle servisu:
zadní vnitřní LED 6000kč
zadní vnější LED 9000kč
přední LED 18000kč

Ceny jsou samozřejmě za kus a měly by být s DPH...

Ceny byly orientační, nenechal jsem ho to hledat podle VIN, tohle mi stačilo abych se na výměnu za moje obyčejné v servisu vykašlal :mrgreen:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Mzp
*
Příspěvky: 74
Registrován: 17 zář 2021, 17:52

Re: Světla

Příspěvek od Mzp »

Na i30 2016 som mal rovnaké svetla a myslím že tam bola parkovacka. Nebudú to skladové zásoby svetlometov z staršieho modelu?
Hyundai i30 Combi, 1,5 GDI, DSG, Style, Engine Red
..ex..
Hyundai i30 Combi 1,6 MPI, 2016
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“