Světla

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Stringo »

Takže jsem napsal do Hyundai Mobis Mošnov, bohužel oni nejsou výrobci světel, ani je nemontují do připravovaných modulů pro následnou montáž v Nošovicích. Obrátil jsem se tedy přímo na oddělení výroby v Nošovicích a tak nějak jsem čekal odpověď, že to NEJDE - jsou vázáni sítí dodavatelů a prodej "bokem" prostě neudělají. Alespoň jsem se dozvěděl, kde světla pro Hyundai vyrábějí a to v korejském Gimcheonu nebo IHL (tam se dělají i pro i30).

Našel jsem i nějaké video: https://www.youtube.com/watch?v=AfEGdUU89Ws

Takže mám 2 možnosti, buď jít do autorizáku a nechat si je za 18000kč objednat, nebo čekat na bouračku a koupit světla použitá [-o<
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

Martin 7777
*
Příspěvky: 10
Registrován: 11 lis 2019, 20:31

Re: Světla

Příspěvek od Martin 7777 »

ahoj chci se zeptat snat nekdo bude vedet na prednim svetlometu mam napsane toto LED LHD 16396, LED RHD 16397 a dva centrymetry dal je napsane toto HAL. STD LHD 16392 co to znamena poradi mi nekdo Hyundai i 30 rok 2017 dekuji
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Stringo »

Tak mi po cca 2 měsících odešly přední LED žárovky ve směrovkách, prodejce posílá další, uvidíme, jestli to byla náhoda, nebo jestli půjdou znovu do kopru...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Stringo »

Martin 7777 píše: 28 lis 2019, 20:05 ahoj chci se zeptat snat nekdo bude vedet na prednim svetlometu mam napsane toto LED LHD 16396, LED RHD 16397 a dva centrymetry dal je napsane toto HAL. STD LHD 16392 co to znamena poradi mi nekdo Hyundai i 30 rok 2017 dekuji
Předpokládám, že to co jsi napsal není na světlech, ale na těsnících gumách nad světlem. Podle mě to je jen informace pro výrobu, že je ta guma použitelná pro ta uvedená světla. Pod tou gumou už budeš mít podle typu jen jeden údaj z těch výše uvedených. Pro tebe jako konečného zákazníka tahle informace nemá žádný význam :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Světla

Příspěvek od EFISO »

Martin 7777 píše: 28 lis 2019, 20:05 ahoj chci se zeptat snat nekdo bude vedet na prednim svetlometu mam napsane toto LED LHD 16396, LED RHD 16397 a dva centrymetry dal je napsane toto HAL. STD LHD 16392 co to znamena poradi mi nekdo Hyundai i 30 rok 2017 dekuji
Ak dáš do múdreho Googlu : Svetla LHD a RHD tak ti to vyhodí nekoľko odkazov . napr :
https://www.autohificlub.cz/forum/13-os ... rhd-svetla
(LHD Svetla pre ľavostranné riadenie RHD pravostranné riadenie )
Podľa mňa máš tam LED svetla ktoré sú vhodne aj pre pravo aj ľavostranné riadenie . (Ak to máš napísané na jednom svetle a nie na každom iné :wink: )
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
D_a_v_i_d
**
Příspěvky: 142
Registrován: 15 kvě 2019, 14:45

Re: Světla

Příspěvek od D_a_v_i_d »

Stringo píše: 12 lis 2019, 20:24 Takže jsem napsal do Hyundai Mobis Mošnov, bohužel oni nejsou výrobci světel, ani je nemontují do připravovaných modulů pro následnou montáž v Nošovicích. Obrátil jsem se tedy přímo na oddělení výroby v Nošovicích a tak nějak jsem čekal odpověď, že to NEJDE - jsou vázáni sítí dodavatelů a prodej "bokem" prostě neudělají. Alespoň jsem se dozvěděl, kde světla pro Hyundai vyrábějí a to v korejském Gimcheonu nebo IHL (tam se dělají i pro i30).

Našel jsem i nějaké video: https://www.youtube.com/watch?v=AfEGdUU89Ws

Takže mám 2 možnosti, buď jít do autorizáku a nechat si je za 18000kč objednat, nebo čekat na bouračku a koupit světla použitá [-o<
Jestli čekáš na bouracku, tak bych se zeptat http://www.hyundaimorava.cz/. Sleduji je na facebooku a asi před měsícem tam byla nová i30 poškozená při transportu (auto v pohodě až na rozrthlou střechu). Nevím jaké to mělo světla, ale zeptal bych se.
Hyundai i30 kombi 1.4 T-GDI STYLE NAVI GO Polar White model 2019
marshalx
*
Příspěvky: 37
Registrován: 18 dub 2010, 10:04

Výměna žárovek v blinkru

Příspěvek od marshalx »

Ahoj.
už druhý den zápasím s demontáží zadního světla z Fastbacku, abych vyměnil žárovku v blinkru. Odšroubuju 2 šroubky a pak se má světlo vysunout.
JENŽE.... Ať dělám co dělám nejde to. Vím, že nalevo jsou uvnitř takové ty trny, ale ne a ne překonat sílu a vysunout to.

Máte nějaké rady? :-) Díky
Hyundai i30 Fastback, 1.0 T-GDI, 2019, Trikolor Komfort, bílá, Carmes rádio
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Stringo »

Ještě na spodní hraně světla (mezi nárazníkem a světlem) jsou zobáčky, je dobré to světlo podložit plastovým nebo dřevěným klínkem (stačí síla 3-4mm). Potom už se musí jenom zabrat. Není na to žádný přípravek...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Stringo »

Vypadá to, že revoluce výměnných LED žárovek je na spadnutí.

Osram prošel schválením první LED H7 v Německu zatím pro pár konkrétních vozidel, další mají postupně následovat...

https://www.osram.de/am/night-breaker-led/index.jsp

https://motofocus.cz/vyrobci/62066,osra ... svetlometu
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Jovzin
**
Příspěvky: 218
Registrován: 03 říj 2020, 16:35
Bydliště: Dobris okoli

Re: Světla

Příspěvek od Jovzin »

Hmm premyslal som ze si urobim radost na narodky co mam o dva tyzdne a kupim tie LED zadne svetla kedze sa mi fakt strasne pacia to ich obratene V
Akurat hmm 18-19 tisic dat za komplet ktory neviem uplne presne ci by fungoval. ( @Maras ma SMART ine kable vzadu ako STYLE ak by sme menili za original full LED vzadu svetla ? )

Plus aj tak ich nemaju na tom jedinom CZ bazare co viem , ze ich predava , skladom.


Takze asi az vianoce mozno... A skusil by som ten bazar ukecat na nejaku zlavu za komplet...
https://bazar.automedik.cz/AMD2736729689/hyundai/i30
https://bazar.automedik.cz/AMD3004032769/hyundai/i30
https://bazar.automedik.cz/AMD2634132769/hyundai/i30
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Stringo »

Automedik nebrat, jsou to jen překupnící nereagující na žádné konverzace. Objednají ti to z PL aukra a jen zprostředkují obchod s obchodníkem v Polsku a za to si vezmou provizi bez záruky v jakém to přijde stavu atp. Takže od tohoto obchodu ruce pryč (myslím to smrtelně vážně, mají vše napsané v podmínkách = neručí za nic, peníze už v případě poškození zásilky, nebo zaslání vadných kusů neuvidíš)... na moji otázku ohledně nefunkčních světel mi nikdo už neodpověděl...

Zasílám odkaz na obchodní podmínky tohoto "E-shopu" - nutno kliknout dole na modré tlačítko "ROZŠÍŘENÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY"

https://bazar.automedik.cz/obchodni-podminky
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Jovzin
**
Příspěvky: 218
Registrován: 03 říj 2020, 16:35
Bydliště: Dobris okoli

Re: Světla

Příspěvek od Jovzin »

Stringo píše: 25 srp 2021, 10:00 Automedik nebrat, jsou to jen překupnící nereagující na žádné konverzace. Objednají ti to z PL aukra a jen zprostředkují obchod s obchodníkem v Polsku a za to si vezmou provizi bez záruky v jakém to přijde stavu atp. Takže od tohoto obchodu ruce pryč (myslím to smrtelně vážně, mají vše napsané v podmínkách = neručí za nic, peníze už v případě poškození zásilky, nebo zaslání vadných kusů neuvidíš)... na moji otázku ohledně nefunkčních světel mi nikdo už neodpověděl...

Zasílám odkaz na obchodní podmínky tohoto "E-shopu" - nutno kliknout dole na modré tlačítko "ROZŠÍŘENÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY"

https://bazar.automedik.cz/obchodni-podminky
Stringo dik pekne za informaciu. To by ma stvalo celkom prist o 18 litrov a nic nemat v ruke. Urcite od toho obchodu dam ruky prec radsej...

Kazdopadne budem musiet to zhanat inde. Dokonca premyslam ci to neskusit nejako priamo z Juznej Koree. Nastastie mame znamu v rodine co pracovala v Juznej Koreee a obcas tam este chodi tak mozno cez nu nejako to skusit objednat alebo doviest minimalne do EU.

Inak dneska v Dobrisi sme uz druhykrat videli dalsi i30 kombik akurat je to style verzia a taka pekna skor seda az kapucinova farba.
A neviem ci este nestihol zapnut svetla alebo to mal nastavene na auto ale dufal som ze zadne tie otocene V ledky mu budu svietit tiez ak to ma na denne svietenie. Toto sa mi celkom paci a kvoli tomu chcem tie zadne svetla zo STYLE verzie, mat denne svietenie v tvare obrateneho V vpredu a aj vzadu :)

Tak neviem ci ten pan vodic dneska nemal este zapnute svetla vobec alebo ak to ma nastavene na auto tak ci mu nesvietia iba predne denne svetla a tie zadne asi nie. Asi to musi otocit na tu dalsiu poziciu za auto aby to svietilo aj vzadu ten LED pruzok. A to sa mi paci aj na tych novych Volvach a seat leonoch ze maju to denne svietenie aj v predu aj v zadu tie LED pasky.

Nasiel som nejaky obrazok a vyzera ze by to mohlo svietit tiez tie zadne normalne ako denne svietenie :
https://g.denik.cz/115/99/titul-dsc-0259.jpg
Akurat je smola , ze tie zadne sa nemenia na blinkre ako predne :( Ze su tam samostante bodovky ako blinkre vzadu. To je smola celkom...

Tak budem hladat dalej tie zadne LED svetla.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Stringo »

Z Korei to nepřivezeš jen tak. Jinak výrobce světel je Mobis a u něho jsem je poptával já a neuspěl jsem. Mají pakt s Hyundai a nesmí žádné světlo prodat třetí osobě...

Každopádně u Hyundai zadní světa svítí stále jako u Kia (nechápu proč, minimálně verze LED by tohle snesla a Kia má za toto u mě bod navíc). Dokud se nezapnou potkávací světla, zadek nesvítí, jediné kdy to přes den uvidíš je při brzdění, kdy se bs brzdovým světlem rozsvítí o to obrysové.

Do zadních blinkrů dáš LED žárovku stejně jako do zpátečky a bude to fajn :wink:

Kdyby se ti povedlo nějak sehnat ta světla, dej vědět, taky už druhý rok sháním na Fastbacka :D
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Fab111
Příspěvky: 6
Registrován: 24 srp 2021, 20:56

Re: Světla

Příspěvek od Fab111 »

Jovzin píše: 28 srp 2021, 18:47 Stringo dik pekne za informaciu. To by ma stvalo celkom prist o 18 litrov a nic nemat v ruke. Urcite od toho obchodu dam ruky prec radsej...

Kazdopadne budem musiet to zhanat inde. Dokonca premyslam ci to neskusit nejako priamo z Juznej Koree. Nastastie mame znamu v rodine co pracovala v Juznej Koreee a obcas tam este chodi tak mozno cez nu nejako to skusit objednat alebo doviest minimalne do EU.

Inak dneska v Dobrisi sme uz druhykrat videli dalsi i30 kombik akurat je to style verzia a taka pekna skor seda az kapucinova farba.
A neviem ci este nestihol zapnut svetla alebo to mal nastavene na auto ale dufal som ze zadne tie otocene V ledky mu budu svietit tiez ak to ma na denne svietenie. Toto sa mi celkom paci a kvoli tomu chcem tie zadne svetla zo STYLE verzie, mat denne svietenie v tvare obrateneho V vpredu a aj vzadu :)

Tak neviem ci ten pan vodic dneska nemal este zapnute svetla vobec alebo ak to ma nastavene na auto tak ci mu nesvietia iba predne denne svetla a tie zadne asi nie. Asi to musi otocit na tu dalsiu poziciu za auto aby to svietilo aj vzadu ten LED pruzok. A to sa mi paci aj na tych novych Volvach a seat leonoch ze maju to denne svietenie aj v predu aj v zadu tie LED pasky.

Nasiel som nejaky obrazok a vyzera ze by to mohlo svietit tiez tie zadne normalne ako denne svietenie :
https://g.denik.cz/115/99/titul-dsc-0259.jpg
Akurat je smola , ze tie zadne sa nemenia na blinkre ako predne :( Ze su tam samostante bodovky ako blinkre vzadu. To je smola celkom...

Tak budem hladat dalej tie zadne LED svetla.
Pokud jsou světla zaplá na AUTO tak svítí jen přední "V" a zadní ne, ale pokud se přepne do první polohy aby svítilo jen přední "V" tak svítí i zadní "V", takže manuálně to funguje aby svítil předek i zadek, vyzkoušeno na mém voze.
Hyundai i30 kombi N Line 1,5 T-GDI Mild Hybrid 48V DCT (2021)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Stringo »

A první poloha je myšleno co? Jestli se něco zásadního nezměnilo, tak na ovladači je to následně:
1. Světla vypnutá, svítí stále jen denní vpředu
2. AUTO, svítí stále.jen přední denní pokud se nezmění venkovní svit na nastavené minimum, kdy se zapnou potkavacky a k tomu zadní obrysovky (to vaše obrácené "V")
3. Parkovací světla, to svítí přední a zadní "V" a pokud jezdíte v tomto režimu, vlastně porušujete vyhlášku, která nařizuje, aby za jízdy byla použita světla pro denní svícení, nebo světla potkávací (podle mě totiž přední "V" svítí v této poloze na méně procent, než při denním svícení, ale nejsem si úplně jistý)
4. Potkávací světla, svítí vše bez ohledu na okolní světlo, tedy potkávací, denní přední na méně procent a zadek svítí...

U Kia zadek svítí pořád, bez ohledu na přepnutý režim, což mi dává v případě LED technologie smysl...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“