Dovírání oken po vypnutí motoru

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

PavlikS
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2019, 12:22

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od PavlikS »

Ahoj, jsem tady nový a musím vám sdělit, že mi taky nejdou dovřít okna při držení zamykání. Mám výbavu Ultimate a nefunguje to ani při držení na klíčku a ani když držím tlačítko na klice. A to jsem zkoušel držet dýl jak 10 vteřin. Taky se mi někdy stává, že když chci rychle otevřít nebo zavřít více oken najednou (řidič a spolujezdec) tak se proces u jednoho z nich přeruší (jako by to byla nějaká pojistka proti přetížení napájení). Tak nevím - je to na servis?
Hyundai i30III HB, 1.4T-GDi, DCT, Ultimate, White Sand 4/17
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Jestli tam pojistka je nebo není netuším, ale je pravda, že v návodu je uvedeno, že se nemá zavírat více oken najednou. Já to trochu obcházím tím, že za tlačítka "zatahám" postupně, ne naráz. Takže se sice vytahují všechna okna najednou, ale nikdy neaktivuji zavírání více než jednoho v jednom okamžiku.
To zavírání na tlačítko je divné, jestli to do zahájení zavírání trvá 5, 10 nebo 15 vteřin netuším, ale platí, že se musí držet dokud se nezavřou. Nefunguje to tak, že by to byla nějaká inicializace procesu. Když se zavírat začnou a tlačítko pustíš, tak se zastaví.
Odkud jsi?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
D_a_v_i_d
**
Příspěvky: 142
Registrován: 15 kvě 2019, 14:45

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od D_a_v_i_d »

U mě zavírání klíčkem funguje. Teda zamknu a pak znovu zmáčknu a držím. Výbava Style + Go!. Všechny okna v elektrice a automatice.

Při vystupování to pípá, že jsou okna otevřeny.

V ultimate by to být mělo, možná zkusit update softwaru.

Zasekávání při otevírání/zavírání nepozoruji, ale taky to dělám tak, že v rychlém sledu mačkám knoflíky.
Hyundai i30 kombi 1.4 T-GDI STYLE NAVI GO Polar White model 2019
[SK]peter
**
Příspěvky: 104
Registrován: 09 pro 2018, 12:25

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od [SK]peter »

Doviranie okien mi funguje.

Ale čo opačne, otváranie na diaľku? Skúšal niekto? Dá sa nejak naládovať? :)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Otevírání to neumí a zatím nikdo nepřišel na to jak to "naučit".
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Raikin
**
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2018, 09:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od Raikin »

Taky mi zavirani oken pres DO funguje uplne v pohode. Musis to proste drzet po celou dobu, co se zaviraji, jinak to nepujde a proces zavirani se ukonci.

Ohledne otevirani oken to neni zase tak pravda. Na FB ceskeho i slovenskeho Hyundai klubu se toto resilo v poslednich tydnech pomerne casto a nekolikrat bylo i vyreseno. Auto to umi, jestlize umi i zavirani oken, jen je to v jednotce zakazno a v servise to musi povolit. Co jsem cetl, tak po nekom chtel servis 20e, po nekom 40e, v CR chteli mezi 500 a 700 udajne.
Je pravda, ze nektere servisy udajne o tom nic nevi nebo do toho nechteji jit, jine se musi premlouvat, ale pak to udelaji... Ja to budu behem tydne resit s Autoczech Opava, tak uvidime.
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 2018 - 1.4 T-GDI DCT - 103kW - Style Ultimate
Skoda Fabia - 2018 - 1.0 TSI - 81kW - Style+
Hyundai i30 combi II 2017 - 1.6 MPI - 88kW
Hyundai Getz 2003 - 1.1 - 46kW
Toyota Yaris 2006 - 1.3 VVTi - 64kW
Audi A3 1997 - 1.8 - 92kW
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Zajímavá zpráva - díky =D> .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od R2-db269.cz »

Volat jsem hned do Plzně a tam to nedělají a prý to nejde.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
PavlikS
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2019, 12:22

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od PavlikS »

Tak vám nevím. Buď jsem blbý já nebo to auto. Zkoušel jsem to zavírání znovu a furt to nejde. Postup 1 - vystoupím, zavřu dveře a zmáčknu a držím zamykání na dálkáči. Postup 2 - vystoupím, zavřu, zamknu dálkačem a pak znovu zmáčknu a držím (ozve se cvaknutí zámků). Ani v jednom případě se okna nezavřou - držel jsem dýl jak 1 minutu. V manuálu něco psali, že když okna nefungujou správně, že se má provést reset (klíček do polohy ON, zavřít okno a držet spínač směrem nahoru cca1 vteřinu). Zkoušel jsem také a nepomohlo. Takže se zeptám v servisu. Mám jet do Autoczech Opava na výměnu pravého světla, které se zevnitř rosí.
Hyundai i30III HB, 1.4T-GDi, DCT, Ultimate, White Sand 4/17
Uživatelský avatar
madPav3L
**
Příspěvky: 105
Registrován: 28 lis 2018, 23:14

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od madPav3L »

Tak jsem zavírání také vyzkoušel a funguje to. Po vytáhnutí klíčku chvíli pípá a ukazuje, že mám otevřené okno a je jedno jestli zamknu auto a přitom to tlačítko pořád držím a nebo zamknu, tlačítko pustím a potom ho znova zmáčknu a držím, v obou případech se po chvilce okno zavře pokud to tlačítko držím zmáčknuté.
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
D_a_v_i_d
**
Příspěvky: 142
Registrován: 15 kvě 2019, 14:45

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od D_a_v_i_d »

Raikin píše:Taky mi zavirani oken pres DO funguje uplne v pohode. Musis to proste drzet po celou dobu, co se zaviraji, jinak to nepujde a proces zavirani se ukonci.

Ohledne otevirani oken to neni zase tak pravda. Na FB ceskeho i slovenskeho Hyundai klubu se toto resilo v poslednich tydnech pomerne casto a nekolikrat bylo i vyreseno. Auto to umi, jestlize umi i zavirani oken, jen je to v jednotce zakazno a v servise to musi povolit. Co jsem cetl, tak po nekom chtel servis 20e, po nekom 40e, v CR chteli mezi 500 a 700 udajne.
Je pravda, ze nektere servisy udajne o tom nic nevi nebo do toho nechteji jit, jine se musi premlouvat, ale pak to udelaji... Ja to budu behem tydne resit s Autoczech Opava, tak uvidime.
Nemáš nějaké bližší info, který servis to dělá nebo jaký je název funkce co se v jednotce musí zapnout? Na FB jsem hledal, ale nenašel. Můžeš sem hodit třeba začátek příspěvku, aby se to podle toho dalo najít?
Hyundai i30 kombi 1.4 T-GDI STYLE NAVI GO Polar White model 2019
Lukas0369
*
Příspěvky: 19
Registrován: 22 kvě 2018, 21:52

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od Lukas0369 »

https://m.facebook.com/story/graphql_pe ... cyOTg2MTkz

Taktiež som objednaný do servisu aby mi to aktivovali. Cena 20€. Keď to budem mat napíšem
Uživatelský avatar
Schnack
*****
Příspěvky: 2478
Registrován: 23 led 2019, 22:06

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od Schnack »

Odkaz mi nefunguje :(
i30 Kombi PDe, 1.4 T-GDI 140, Style go!, Champion blue (2018)
Lukas0369
*
Příspěvky: 19
Registrován: 22 kvě 2018, 21:52

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od Lukas0369 »

Na fb v skupine hyundai klub Slovensko do vyhľadávanie zadať "fastback otváranie okien". Príspevok z 28.05.2019
D_a_v_i_d
**
Příspěvky: 142
Registrován: 15 kvě 2019, 14:45

Re: Dovírání oken po vypnutí motoru

Příspěvek od D_a_v_i_d »

Lukas0369 dík :)
Jestli to půjde, tak to bude paráda. Zítra se chystám do servisu, tak se taky zeptám.
Hyundai i30 kombi 1.4 T-GDI STYLE NAVI GO Polar White model 2019
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“