centrální zamykání i30 kombi III

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
HaZdenek
Příspěvky: 3
Registrován: 08 říj 2017, 19:26

centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od HaZdenek »

zdravím všechny majitele i30 kombi III generace a zároveň žádám o info k fungování centrálního zamykání s použitím mechanického klíčku. Dle mé zkušenosti nefunguje jak je psáno v návodu,kdy se mají odemykat a zamykat všechny dveře vozidla. U mého vozu klíčkem odemknu všechny dveře ale zpětně klíčkem zamknu jen dveře řidiče a ostatní zůstávají odemčené!!!!!!(zjištěno náhodou). V servisu mi sdělili, že se jedná o vlastnost vozidla vyrobeného v létě 2017 a dali mi to i papírem.
U vozů vyrobených na podzim 2017 se pro změnu odemykají a zamykají jen dveře řidiče, ostatní zůstávají uzamčené , protože se prý jedná o nouzový vstup do vozidla. Domnívám se , že to je nesmysl , že se jedná o softwarovou chybu řídící jednotky zamykání . Chtěl bych proto znát zkušenosti dalších majitelů i 30 kombi III a pak se z dotazem obrátit na výrobce , případně dále.
Díky za odpověď. Zdenek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od Chasnik »

Podívej se do manuálu, co tam o použití klíče píšou. U I. i II. generace je to tam jasně popsáno, co který klíč (je několik typů) umí.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Votavik
**
Příspěvky: 116
Registrován: 19 zář 2017, 20:25

Re: centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od Votavik »

Ahoj. Ja mam manualni klic s dalkou a odemykaji i uzamykaji se mi vzdy vsechny dvere. Prece neni mozne aby auto nechalo nektere dvere otevrene... to bysme nemuseli zamykat vubec :shock:
Nemas to spis nejak blbe naprogramovany?
Predpokladam teda ze pises o zamykani dalkou.
2017 - dosud - Hyundai I30 Kombi 1.4 T-GDI T-K
Uživatelský avatar
hafush
**
Příspěvky: 272
Registrován: 25 srp 2017, 22:51

Re: centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od hafush »

Právě, že podle té otázky počítám, že se ptá na nouzové odemknutí nechanickým klíčem.
Vyzkouším, ještě nikdy jsem to nezkoušel.
Odemykal jsem klíčem jen 1x při zkoušce alarmu.
Hyundai i30 kombi 3.gen 1,0 T-GDI Trikolor+Komfort Ara Blue (09/2017) Arouš
Uživatelský avatar
HaZdenek
Příspěvky: 3
Registrován: 08 říj 2017, 19:26

Re: centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od HaZdenek »

Pokusím se vyjádřit přesněji.Odemykání a zamykání dálkou funguje OK ale když strčím mechanický klíč do zámku dveří řidiče a otočím,tak se odemknou všechny dveře.Když ale stejným klíčem v zámku dveří otočím zpět,tak se zamknou jen dveře řidiče,ostatní zůstanou nezamčené. U některých i30 Combi III se výše popsaným způsobem odemykají azamykají JEN dveře řidiče.V podstatě tímto žádám ostatní majitele i30 combi III aby zkusili uzamčené auto odemknout a pak zamknout mechanickým klíčkem a vyzkoušet přitom všechny zbývající dveře . PS: v návodu se na 3-11 píše že mech. klíčem se odemykají a zamykají VŠECHNY dveře. Díky za odpoveď Ahoj Zdenek.
DanoDEF
Příspěvky: 2
Registrován: 11 srp 2019, 15:35

Re: centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od DanoDEF »

... ak je auto zamknute DO a otvorim ho mechanicky klucom tak sa otvoria iba vodicove dvere. Ostatne vsetko ostane zamknute.
... ak je auto odomknute a zamknem ho mechanicky klucom tak su zamknute iba vodicove dvere a kufor. Ostatne dvere su odomknute.
LR Defender a az potom hn...j i30 2019 kombi
jirmal
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2018, 09:17

Re: centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od jirmal »

Zdravím,
mám I30 kombi koupenou 3.2018 skladovka, vyrobená asi 1.2018. Provedení Best of Czech, 1,4 T GDI.

Mechanický klíč odemyká a zamyká pouze dveře řidiče. V návodu mám popsáno, jak je u většiny aut zvykem, že mechanický klíč odemyká a zamyká všechny dveře. Stejně jako příslušné tlačítko na dálkovém ovladači. Na první servisní prohlídce jsem se s techniky dohadoval, tvrdili, že to zkoušeli na jiných autech a že to funguje stejně.

Než aby se v tom vrtali a víc věcí zkazili než napravili, tak jsem to akceptoval. Když jsem reklamoval, že nefunguje varování při malé vzdálenosti k vozidlu před vámi, tak mi přehráli sw a výsledkem bylo, že mi tachometr ukazuje o 10% menší rychlost, než je skutečná podle GPS. Prý je to bezpečnější.

Osobně si myslím, že je to sw záležitost. Když to jde dálkovým ovladačem, musí to jít i klíčem.
Dewxik
**
Příspěvky: 104
Registrován: 21 črc 2017, 18:40

Re: centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od Dewxik »

Kurnik chlapi, včera jsem byl v servisu nechat si vyměnit prasklý hlavní světlomet a dnes ráno se mi téměř nepodařilo otevřít dveře dálkovým ovládáním. Během dne jsem zjistil že se mi rapidně snížil dosah dálkového ovladače. Jelikož používám jen jeden klíček a druhý leží v šuplíku. Při testech se chovají oba klíčky stejně! Je jasné že je opět něco špatně přímo v autě.

Neví někdo kde se nachází anténa centrálního zamykání v autě? Fakt už mě nebaví být neustále v servisu :(
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od patriknet »

Ahoj, vím že už je to dávno, ale jak jsi prosím tě dopad s tím sníženým dosahem dálkového, mně se to zrovna stalo...
předem díky za info.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
ZmijakCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 24 srp 2021, 11:07

Re: centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od ZmijakCZ »

Mě třeba mechanicky nejde otevřít ani zavřít žádné dveře... při pokusu zamknout a pak otevření dveří se ozve alarm.
Brajara
*
Příspěvky: 14
Registrován: 30 čer 2023, 23:19
Bydliště: Šternberk

Re: centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od Brajara »

Mám dotaz. Dá se nějak deaktivovat automatické zamykání všech dveří při rozjezdu? Nechci, aby se auto zamykalo samo. Sám si chci zvolit, kdy ano a kdy ne. Nejvíc mě štve, chci jít do kufru a nejde to. ](*,)
Sprite
**
Příspěvky: 246
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od Sprite »

Ano, je to v nastavení dveří. Návod, strana 3-81 :wink: Nebo pohledat tady v lupě.
Brajara
*
Příspěvky: 14
Registrován: 30 čer 2023, 23:19
Bydliště: Šternberk

Re: centrální zamykání i30 kombi III

Příspěvek od Brajara »

Díky.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“