Android Auto

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
matata
*
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2010, 13:20

Re: Android Auto

Příspěvek od matata »

Mne teda AA funguje vyborne. Necte to zpravy v CJ, to ano, ale hlasove povely zadavam v cestine. Waze i Gmaps naprosto perfektni. Ted jsem jel Liberec - Brno a zpet. Bez jakýchkoliv problemu, nic nepada a slape to. Odezva okamzita.

Mne to drahe nepripada. 500,- Kč to podle me nebude stat nikdy, nebo alespon hdone dlouho ne.

A velke mi to nepripada uz vubec. Bude to mít 4.3 x 4.3cm a na vysku 1.2 cm. Nalepim to nano paskou na strop toho prostoru kde je wireless charger a nebude to videt vubec. Dongle by mi tam prekazel vic, kdyz tam bude trčet...

Ale je to subjetivni vec samozrejme...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od Stringo »

Netuším co máš za telefon ale mě to na Redmi Note 8 funguje napůl.

Waze a Gmapy fungují
Zadávání nefunguje vůbec
Čtení nefunguje vůbec
Spotify zamrzá
Když přijmu hovor, po ukončení přestane fungovat zvuk (když volám já, tak vše funguje)

Apple Car Play je na tom o 100% lépe. Bohužel nesnáším iPhone, takže se musím spokojit s AA...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Android Auto

Příspěvek od idam.i »

V telefóne mám A10 a na kábly to šlape v poho.
Inak rádio mám Navi 900 pro IntelliLink.Keby to šlapalo bolo by to super.S káblom to je otravné.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Android Auto

Příspěvek od Chasnik »

Stringo píše: 04 pro 2020, 19:26 To už jsme řešili. Zatím moc velké a drahé řešení. Až to bude jako dongle, bude to vyzkoušené a bude to stát do 500kč tak o tom budu uvažovat. Zatím se spokojím s kabelem.

Navíc současný stav Android Auto je žalostný, s každou další aktualizací něco zazdí, možná to tedy ani nebude potřeba, protože to bude k ničemu... :roll:
Počítejme s tím, že navždy zdarma to nebude. Až se to více rozšíří, tak se to nějak zpoplatní. Mě funguje hlasové zadávání adres v GM, jiné hlasové povely jsem nezkoušel. Čtení zpráv je k ničemu, nezvládá češtinu, není tomu rozumět. Hovory v pohodě, při delším přehrávání muziky mi při přechodu na další skladbu spadne volume na nulu. Přepnutím na předchozí song a následně další se to vrátí. Jiný bug jsem zatím neobjevil.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od Stringo »

Tak další aktualizace AA a další problém... Sice nám vývojáři přidali možnost změny tapety (která je stejně během jízdy neviditelná a je nám tak úplně k ničemu), za to zmizelo z nabídky Spotify, není vůbec vidět, jakoby nebylo nainstalované. Základní věci jako vymazání paměti a nakonec i novou instalaci Spotify jsem zkoušel :-k Má někdo podobný problém?

Mám Redmi Note 9 Pro s Androidem 10 a všemi aktualizacemi jak systému, tak aplikací...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
koza8
*
Příspěvky: 35
Registrován: 16 úno 2021, 13:31
Bydliště: Brno

Re: Android Auto

Příspěvek od koza8 »

No já sem na to zvědavej, Android Auto resp. Apple CarPlay to je pro mě nejvyšší přidaná hodnota, co se elektronickejch serepetiček v novým autě týče, žádný šmudlání na telefon za jízdy. Tak nějak jsem očekával, že se u Androidu spolehlivost bude lišit model od modelu, pač je to trochu složitější ekosystém.
Máte někdo vyzkoušený Apple CarPlay, jestli funguje spolehlivěji? Že bych konečně kromě auta rovnou vyměnil i telefon :D
2021 i30 WG 1.5 DPi Comfort
2006 Tucson 2.0 CRDi 4x4
2006 Ford Focus 1.6 TDCi
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od Stringo »

Dneska jsem se hrabal trochu v nastavení a mám pár poznatků...

Kdo má Xiaomi, tak je nutné pro AA, Spotify, Waze (a nejspíš další aplikace třetích stran, které jdou použít v AA) vypnout úsporu baterie - nastavení/aplikace/správa aplikací/***/spořič baterie/nastavit - žádné omezení. (*** = vybraná aplikace).

Po aktualizaci Google (nejspíš se aktualizovalo i AA) mi zmizelo z nabídky Spotify, to jsem do AA dostal zpět následujícím způsobem:
Spustit AA a otevřít v mobilu nastavení (já musim při zatažené ruční brzdě otevřít na rádiu nastavení AA a dole v nabídce dát volbu "otevřít nastavení na telefonu". V tu chvíli se mi otevře v mobilu nastavení AA, až dole je informace o verzi, na to je třeba 5x ťuknout a tím se aktivuje režim pro vývojáře. Teď je nutné se vrátit nahoru a na pravé straně jsou 3 tečky, ťuknout na ně a otevřít volbu pro vývojáře. V dolní části seznamu voleb je třeba povolit externí zdroje. Teď už jen odpojit kabel, aby se AA restartoval a po připojení už je Spotify vidět a funguje...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Android Auto

Příspěvek od pekoz »

koza8:
ACP je jiný svět.
Co se týče všech dostupných funkcí to funguje naprosto perfektně hned.
Když jsem začal s AA v Koně, měl jsem Honor7. Zkoušel jsem různé verze AA a moc (skoro nic) to nechodilo.
Prý mám starý Android a slabý telefon (2roky [-X ).
Pak se mi náhodou dostala do ruky stará firmní 6S. Připomínám rok vydání je 2015, přesto se stále vydávají aktualizace systému.
Dal jsem za to dvojku bo už to mělo mizernou výdrž .Vyměnil jsem si akorát baterku. Říkám na zkoušku.

Naprosto okamžitě to začalo bez problémů fungovat se všemi aplikacemi co jsou certifikované v CarPlay.
Někomu může chybět Siri v češtině ale to se dá zvládnout (příkazy jsou jednoduché)
I když má Apple omezení které vyplývají z vetší uzavřenosti systému, v autě to nemá chybu.
Chce to fakt vyzkoušet.
P.S.
Výsledek: Pořídil jsem si nové jabko - na všechno. :D/
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Uživatelský avatar
koza8
*
Příspěvky: 35
Registrován: 16 úno 2021, 13:31
Bydliště: Brno

Re: Android Auto

Příspěvek od koza8 »

Díky, tak nějak sem to čekal. Já už se na iPhone chystám nějakou chvíli, pár už sem jich v minulosti vlastnil, takže prostředí znám moc dobře. A jak to tak čtu, tak to dopadne tak, že kromě auta si budu muset pořídit i novej foun, ještě, že je to o něco menší investice :D
2021 i30 WG 1.5 DPi Comfort
2006 Tucson 2.0 CRDi 4x4
2006 Ford Focus 1.6 TDCi
Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: Android Auto

Příspěvek od Verxes »

No tak ACP jsem zkoušel v několika autech a všude to funguje na první dobrou - ono to funguje hlavně proto, že je to samostatný ekosystém, jeden výrobce, jeden systém.. i na starém iPhone 4s, kterej ještě poslední aktualizaci iOS dostal, to funguje parádně. Takže třeba bratr, jelikož má v Berlingu jen ACP, nebo Mirror link, tak kupoval v bazáči starou 4s jen pro tuhle funkcionalitu :lol:
Android je prostě open source, milion modelů, tisíce výrobců a tak hodně taky záleží na tom, jak moc to ten konkrétní výrobce "zprznil" svojí nadstavbou :roll:
Já jsem se po delší době vrátil k čistému Androidu a koupil Google Pixel, tak doufám, že tam bude AA fungovat jak víno :D/
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
Uživatelský avatar
madPav3L
**
Příspěvky: 105
Registrován: 28 lis 2018, 23:14

Re: Android Auto

Příspěvek od madPav3L »

Tak já jsem měl telefon Huawei a s AA jsem neměl problém. Teď mám od minulého týdne nový Samsung Galaxy. AA je tam nainstalované rovnou v systému, teď jsem to poprvé připojil a funguje to také bez problemu, Spotify a další věci co jsem si vybral aby to zobrazovalo to normálně ukazuje bez nějakého speciálního nastavování.
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Android Auto

Příspěvek od kolomaz »

matata píše: 04 pro 2020, 19:31 Mne teda AA funguje vyborne. Necte to zpravy v CJ, to ano, ale hlasove povely zadavam v cestine. Waze i Gmaps naprosto perfektni. Ted jsem jel Liberec - Brno a zpet. Bez jakýchkoliv problemu, nic nepada a slape to. Odezva okamzita.

Mne to drahe nepripada. 500,- Kč to podle me nebude stat nikdy, nebo alespon hdone dlouho ne.

A velke mi to nepripada uz vubec. Bude to mít 4.3 x 4.3cm a na vysku 1.2 cm. Nalepim to nano paskou na strop toho prostoru kde je wireless charger a nebude to videt vubec. Dongle by mi tam prekazel vic, kdyz tam bude trčet...

Ale je to subjetivni vec samozrejme...
Mám dotaz a už jsi to dostal ? Mám XIAOMI, Android 10 , a přes kabel mi to funguje ve všech autech bez problémů.
Pokud to funguje a stojí to 500, tak je to lepší jak pořád tahat kabel
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Android Auto

Příspěvek od WalterB »

Pokud se správně dívám, tak 500 to nestojí, zatím to jako prototyp investice vyjde na 65 USD, později za to jako za běžný produkt budou chtít 100 USD.
S kabelem jsem zatím taky v pohodě (Samsung Galaxy A40), pro kratší cesty to teda ani nezapojuju, to si vystačím s BT.
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
Uživatelský avatar
koza8
*
Příspěvky: 35
Registrován: 16 úno 2021, 13:31
Bydliště: Brno

Re: Android Auto

Příspěvek od koza8 »

kolomaz píše: 19 úno 2021, 15:41
matata píše: 04 pro 2020, 19:31 Mne teda AA funguje vyborne. Necte to zpravy v CJ, to ano, ale hlasove povely zadavam v cestine. Waze i Gmaps naprosto perfektni. Ted jsem jel Liberec - Brno a zpet. Bez jakýchkoliv problemu, nic nepada a slape to. Odezva okamzita.

Mne to drahe nepripada. 500,- Kč to podle me nebude stat nikdy, nebo alespon hdone dlouho ne.

A velke mi to nepripada uz vubec. Bude to mít 4.3 x 4.3cm a na vysku 1.2 cm. Nalepim to nano paskou na strop toho prostoru kde je wireless charger a nebude to videt vubec. Dongle by mi tam prekazel vic, kdyz tam bude trčet...

Ale je to subjetivni vec samozrejme...
Mám dotaz a už jsi to dostal ? Mám XIAOMI, Android 10 , a přes kabel mi to funguje ve všech autech bez problémů.
Pokud to funguje a stojí to 500, tak je to lepší jak pořád tahat kabel
Podle toho co jsem tam četl, tak to podle mě budou rozesílat až v dubnu. A stojí to 65USD, takže za pětikilo to není.
2021 i30 WG 1.5 DPi Comfort
2006 Tucson 2.0 CRDi 4x4
2006 Ford Focus 1.6 TDCi
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Android Auto

Příspěvek od kolomaz »

65 USD + poštovné - a jsme na 1500 +/- , no tak stejně bych to musel přenášet z auta do auta, které zbyde a tak jestli dám kabel z telefonu a nebo z krabičky je to jedno.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“