Navigace-funkce

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
[SK]peter
**
Příspěvky: 104
Registrován: 09 pro 2018, 12:25

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od [SK]peter »

Stringo píše: 17 dub 2021, 14:05 Softwarové změny by měly být:

- možnost nastavení obrazu zadní kamery
Aktualizácia prebehla bezproblémovo. Nikde som ale nenašiel nastavovanie zadnej kamery. Viete poradiť kde?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Stringo »

Při zařazení zpátečky v horním rohu je nastavení a lze si upravit hodnotu jasu (to je celé, já to nechal na výrobních hodnotách, kdy mi to za dne i v noci vyhovovalo nejvíce)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
madPav3L
**
Příspěvky: 105
Registrován: 28 lis 2018, 23:14

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od madPav3L »

Musím říct, že navigace je pro mě po poslední aktualizaci nepoužitelná. Dva roky jsem jí bezvýhradně používal a byl jsem s ní spokojený, ale teď po poslední aktualizaci z nějakého důvodu hodně ignoruje dálnice a chce to tahat po okreskách a malých silnicích.
Trasa, která by krásně vedla po dálnici je místo toho vedená po silnici, co vede nedaleko dálnice ](*,) nebo když už to se štěstím dá trasu po dálnici, tak pak z ní sjede, jede chvíli po silnici a pak znovu na dálnici a takto to dokáže udělat 2x za sebou ](*,) , přitom na dálnici žádná kolona, nehoda nic... nechápu to :? :-k .
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
Uživatelský avatar
Schnack
*****
Příspěvky: 2478
Registrován: 23 led 2019, 22:06

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Schnack »

To je divný, nemáš tam nastaveno, že se má dálnicím vyhýbat? Třeba dneska jsem jel z Plzně do Hradce a dál ... a normálně to vedlo po dálnicích.
i30 Kombi PDe, 1.4 T-GDI 140, Style go!, Champion blue (2018)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Stringo »

No, já tam sice nemám dálnice povolené, ale zkusil jsem povolit a dát trasu Klatovy-Praha-Brno a hodilo mě to taky hned u Plzně na dálnici až do Brna... Mě spíš zaráží, že počítá trasy, ale v 99% mi nabídne varianty stejné, přitom Waze i Google najde trasy každou jinou (většinou rychlou, krátkou a pak nějakou doplňkovou) ale stock navigace všechny trasy stejné, snad jednou nebo dvakrát mi nabídla rozdílné varianty...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
madPav3L
**
Příspěvky: 105
Registrován: 28 lis 2018, 23:14

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od madPav3L »

Schnack píše: 31 črc 2021, 21:09 To je divný, nemáš tam nastaveno, že se má dálnicím vyhýbat? Třeba dneska jsem jel z Plzně do Hradce a dál ... a normálně to vedlo po dálnicích.
To jsem si myslel taky, ale dálnice mám povolené, protože někdy to jakž takž fungovalo, teď už používám mapy.cz

Tady jeden příklad co jsem si vzpomněl, jelikož mám zapnuté google "sledování", tak mapa z časové osy.
Cesta tam (nahoru) zkoušel jsem věřit navigaci https://i.imgur.com/Du0VGie.jpg
Cesta zpět (dolů) jel jsem podle sebe, u Turnova na dálnici https://i.imgur.com/AYdZGrR.jpg a pak už jen po dálnici až k Praze.

Tady druhý příklad, zadal jsem to do mapy.cz, protože v časové ose to ukazovalo jen přímky a ne cestu po silnici...
Cesta tam jak by vypadala, kdyby byla ideální https://i.imgur.com/pwwT9nL.jpg. V navigaci jsem měl nastaven průjezdní bod č.2, protože jinak mě chtěla hnát víceméně přímou cestou přes hromadu malých vesnic, což je pomalá hrůza. Z náhledu to vypadalo ok, ale realita byla taková https://i.imgur.com/fOOdZwz.jpg, že po projetí bodu dva, nechtěla pokračovat na dálnici a místo toho to vzala po silnici přilehlé k dálnici (bod č.3+4) jenže pak chtěla pokračovat dál po normální silnici :!: ale to už jsem se jí rozhodl nedát šanci a sám jsem na dálnici najel v bodě 4, k mému překvapení hned na dalším sjezdu chtěla hned zase pryč z dálnice (neposlechl jsem) a jel jsem už podle sebe, docela by mě zajímalo, kudy by chtěla jet, kdybych jí poslechl...
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
jeffe
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 srp 2018, 20:17

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od jeffe »

Tak mně to honilo po cestách-necestách, když jsem zvolil trasu "nejkratší". Takže už jen "nejrychlejší".
----
I30 1,4 GDI kombi Ultimate, White Sand
Uživatelský avatar
madPav3L
**
Příspěvky: 105
Registrován: 28 lis 2018, 23:14

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od madPav3L »

No nejkratší a nejrychlejší mně to ukazuje na 99.9% vždy stejnou.
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Stringo »

Mě taky, není to moc odladěné...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Broniq
*
Příspěvky: 27
Registrován: 08 říj 2020, 18:20
Bydliště: Košice

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Broniq »

poslednu aktualizaciu sice nemam, mozno posledne dve, ale tiez ma to taha po okreskach miesto najblizsieho napojenia na dialnicu :(
i30 kombi 1,4 T-GDi Style, DCT, Micron Gray, 12/2019
BMW e46 320d touring
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od remkren »

Jak to tady tak čtu, tak jsem rád, že jsem nevyhodil zbytečně 25 000,- za 10" infotainment s integrovanou navigací. Používám navigaci jakou chci já přes AppleCar a jsem naprosto spokojený.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Stringo »

Tak ten 10"infotainment není jen navigace, i to zrcadlení je na něm lepší, než na 8" a u předFL jsi ani jinou možnost neměl, buď malý display, nebo 8" na kterém už je něco vidět... Každopádně logika navigování je nic moc...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od remkren »

To vím, že to není jen navigace, ale dát 25000 za něco, na co ani moc nekoukám se mi zdá fakt moc. Dřív jsem v autě žádný displej neměl a na navigaci mi bohatě stačil displej mobilu. A na to přepínání písniček a telefonování taky nemusím mít displej jako kráva. Kdyby byl příplatek tak 5000, tak to ještě zkousnu, ale 25000 je fakt moc, notabene když jsou s tou navigací problémy.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
imagine
*
Příspěvky: 45
Registrován: 21 srp 2021, 16:03

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od imagine »

Ano, souhlas, je to drahý špás, 10" radio jsem, ale preferoval hlavně proto, že jsem si myslel, že už nebudu potřebovat mobil k navigování, a když bude navigace horší, tak použiji Android Auto, ale dneska jsem byl probuzen ze sna ! Waze se spustil jednou , jel trhaně (asi mám slabší telefon) a druhý pokus jsem už nedostal. Objeví se hláška " že v nastavení nastavte toto: ale co už mi waze neukáže - šedé okno.
A standardní navigace není schopna vypočítat trasu za hranice republiky? ČR - Německo, Francie ? Nechápu! Takže jsem se vrátil do doby laborování na Win CE3.5 a Symbianu před patnácti lety. Ach jo. A uchycení telefonu v nové i30 taky nic moc, asi žena bude držet telefon cestou. :cry:
i30 Style Combi 1,5 T-GDI MH 2021
kajman73
*
Příspěvky: 40
Registrován: 24 bře 2013, 17:23

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od kajman73 »

Navigace pochopitelně funguje po celé Evropě, jel jsem s ní do Chorvatska a po Německu. Ale při zadávání je třeba napřed vybrat stát a pak hledat adresu. Waze je v tomto lepší, hledá bez nastavování země a stačí jen klíčové názvy, netřeba zadávat celou adresu.
Hyundai i30 kombi III; 1,4 T-GDI
Hyundai i30 kombi II; 1,6 CVVT
Nissan Almera 1,5
Škoda Forman
Fiat 127
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“