Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od JoKo »

pises nieco o super prispevku a sam das taky polovicny... ja mam vozidlo poistene v kooperative, nic tam take nevidim, ze ak dojde k urkadnutiu vozidla s keyless, resp. zosilnenim signalu z keyless kluca, tak mi nevyplatia, alebo budu kratit poistne plnenie...
podobne lahko sa daju kradnut aj vozidla s obycajnym dialkovym ovladacom a tam to neplati, ci? {o rolljame si urcite pocul...}.

budem rad, ak mi taky bod najdes, prikladm link na poistne podmienky, dakujem
https://www.koop.sk/userfiles/RelatedLi ... 754852.pdf
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Reklama
 

Uživatelský avatar
Venca
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 srp 2005, 08:34
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od Venca »

Hezký článek na téma jak ochránit bezklíčový přístupový systém vozidel byl nedávno uveřejněn na webu garaz.cz
Odkaz je zde: https://www.garaz.cz/clanek/cech-vymysl ... &source=hp.
Hyundai Getz 1,3i SOHC/60 kW, Sea Side Blue, Elegance, r.v. 2003
Uživatelský avatar
JurajN
*
Příspěvky: 43
Registrován: 26 bře 2018, 20:44
Bydliště: Kosice SK

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od JurajN »

to Joko no neviem v com je moj prispevok polovicny ako pises, ale tipujem ze asi nemas ani sajnu o sposobe likvidacie skod v pripade kradeze. To ze si si opatovne precital zmluvne podmienky tvojej poistovne a aj napriet tomu si sa nedocital, ze v takomto pripade kradeze bude poistenec tahat za kratsi koniec, sveci o tom ze mas " super poistovnu" a si idealny poistenec ktory jej veri.... Len musis pockat ked pride na "lamanie chleba" potom sa ta opytam na tvoj nazor ](*,)
Hyundai Elantra 1.6 MPi-6MT Premium 2018
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od JoKo »

jurajn, ako si pochvalil prispevok 09fredsa, tak tvoj ma uroven krcmovych reci v 4. cenovej. nieco si tvrdil, automaticky som cakal aj nejake niecim podoprene vyjadrenie a neprislo ziadne, tak som ta poprosil o najdenie konkretneho bodu, kde to pisu, opat nic... takze, ako sikovnika ta poprosim najst ten bod, mne hlupemu cloveku. dakujem

nastastie som osobne neriesil kradez vozidla. v mojom okoli viem o troch pripadoch kradeze, z toho jedno vozidlo ukradnute s bezklucovym pristupom a ziadne kratenie, ziadne pozastavenie nad bezklucom...
a ak narazas na kooperativu, v rodine sme riesili tri poistkne udalosti cez nu a zatial vsetko bez problemov.... 2x celne sklo a 1x oprava 9 rocneho auta po opreti o zvodidla, kde sa lahko mohli vyhovorit na totalku a napriek tomu ho nechali opravit... samozrejme, plnenie bez problemov, ziadne natahovanie casu a podobne, co napriklad o ceskej poistovni slovensko {dnes uz patria pod generali} nemozem povedat.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
JurajN
*
Příspěvky: 43
Registrován: 26 bře 2018, 20:44
Bydliště: Kosice SK

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od JurajN »

to Joko vies pokial moje prispevky zaradis tam kde si ich zaradil, ale zaroven automaticky ocakavas skoro az pozadujes aby som ti analyzoval VOP tvojej poistovne no popritom sa sam nazves hlupakom, tak to potom nieje pre mna parketa rozvijat s tebou dalsiu debatu a ostava mi len ti popriat aby tvoja poistovna ktoru tak enormne vyzvihujes ti aj do buducnosti likvidovala skody tak vzorne ako do teraz. Urcite budu k tebe mili a pre tvoje oci ti s usmevom na tvari a obratom preplatia hodnotu ukradnuteho auta. Ved podla teba je asi jedno ci ti likviduju celne sklo za 300€, ci oprete stare auto so skodou 3000€ alebo ukradnute auto s cenou nad min.10.000€. Len ked ti zazvoni budik tak sa z toho sna prebudis do reality .
Hyundai Elantra 1.6 MPi-6MT Premium 2018
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Juraji, tak to osvětli nám ostatním, prosím. Jinak je to fakt jen hospodské plácání bez jediného argumentu :( .
Co takhle osobní zkušenost s průběhem a výskedkem likvidace. Ta by nebyla?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od JoKo »

jurajn, zatial mi tvoje prispevky tak pripadaju, ze vyssiu uroven nemaju... pretoze si nieco povedal a nicim nepodlozil. ak nieco tvrdim, tak to viem aj nejako podlozit, alebo zdovodnit preco.
ja som dal poistne podmienky, kde som to nenasiel... slusne som ta {2x} poprosil, aby si mi to nasiel, kedze som to tam nenasiel a to, ze som debil si mi naznacil uplne zbytocnou vetou o super poistovni a idealnom poistencovi...
co sa tyka poistovne, tak mam klamat a vymyslat si zle pribehy na nu? na cesku poistovnu slovensko poviem len zle, pretoze tam nic dobre nebolo pri poistnom plneni, ale s kooperativou som nemal {zatial} problem aj napriek hrozostrasnym scenarom popisanych na internete. podla tych scenarov mal byt problem uz len povedat, ze chcem nieco opravit z havarijnej poistky. nieto este opravovat auto na totalku.
p.s.: skla boli za dva a dva a pol nasobok tvojej odhadovanej ceny ;) {ber to na odhlacenie poznamku :) }
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
JurajN
*
Příspěvky: 43
Registrován: 26 bře 2018, 20:44
Bydliště: Kosice SK

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od JurajN »

to Mr Hyindai....ake "hospodske placani" ???? predsa kazdy kto ma poistene svoje auto aj ma od svojej poistovne podmienky poistenia, a pokial je korektnym poistencom taj aj vyluky z poistenia resp. rozsah kratenia odskodnenia. Tam je +/- skryto uvedene ze o.i. vlastnik - uzivatel je povinny zabranit resp. zamedzit moznosti pristupu neopravnej osoby pristupu ku klucom resp. systemu k spristupneniu vozidla. Tym je to jasne. Naivne si mysliet ze Vasa poistovna je charitativna organizacia a nie tvrdy obchodny partner je zcestne. Kazda poistovna predsa v takomto pripade pri skode nad 10.000€ najprv skusa na poistenca ako poistne plnenie neuplatnit, resp. kratit a az ked niesu ziadne pravne cesty tak skodovu udalost likvidovat, ale popritom hladat moznosti ako si ustrazit peniaze. Pokial niekto mi napise ze poistovna je super proaktivna, tak to je utopia. [-o<

toJoko nic v zlom, ale pokial moje prispevky pre teba nemaju uroven, kasli na nich, pretoze pre mna nema vyznam reagovat na tvoje reakcie.... [-X
Hyundai Elantra 1.6 MPi-6MT Premium 2018
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od JoKo »

nieco konkretne by nebolo? ja som si teraz preletel v rychlosti podmienky v allianze, nenasiel som to, co hovoris...
nasiel som v oboch pripadoch, ze musim aktitovat zabezpecovacnie zariadenie, co urobim uzamknutim vozidla, kedy sa okrem ineho aktivuje aj alarm...
{bez}kluc od vozidla pouzivam podla vseobecne zauzivanych zvyklosti a podla navodu k obsluhe vozidla. poistovna nevydala, alebo o tom aspon neviem specialne usmernenie na "spravne" pouzivanie bezklucovych vozidiel a vozidiel s dialkovym centralnym zamykanim...

skusenost z mojho okolia, kedy 3x boli odcudzene auta bola, ze to islo relativne rychlo. najneskor do dvoch mesiacov mali peniaze na ucte... viem, ze v jednom pripade sa hadali o vyske aktualnej hodnoty odcudzeneho vozidla. v dvoch pripadoch boli majitelia relativne spokojni.{jedno auto tesne pod 10 000eur, jedno mohlo byt niekde medzi 15-20 000, nepamatam si presne :( a tretie, s bezklucom bolo za 2x 000eur}.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Sorry Juraji, ale to je pořád plácání. Nejsi náhodou holka? Hledáš a vytváříš problém kde není. Žádal jsem Tě o konkrétní zkušenost kde byl problém, nebo alespoň pociťovaný problém, s likvidací po krádeži. A ten tu nevidím.
Osobní zkušenost s likvidací po krádeži nemám, ta jediná mi za těch zhruba 20 let chybí :D , s ostatními škodami včetně totálek s GAPem, nebyl NIKDY sebemenší problém. Nikdy na mě žádná z pojišťoven (Česká, Allianz, UNIQA, ČSOB pojišťovna) nic nezkusili.
Vím o jednom problému s likvidací škody v zahraničí, ale tam to zvládli "zvojtit" úplně všichni zúčastnění :) .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od sarin007 »

Osobně mi přijde také hloupost, aby mi krátila nebo nevyplatila pojišťovna plnění z důvodu, že mi bylo odcizeno auto zesílením signálu. To může rovnou pojišťovna vypsat do svých podmínek všechny možný způsoby odcizení vozidla a pak být vysmátá. Jako majitele mě nezajímá, jakým způsobem mi bylo auto odcizeno. Jo něco jinýho by bylo, pokud by se prokázalo, že jsem auto neměl zabezpečené (nezamčené, otevřené nebo nastartované). Ale auto jsem měl řádně zamčené, zabezpečené a že přišel nějaký floutek a auto odemknul "nezákoným" způsobem bez mého vědomí, je pořád krádež. Ale podívám se ze zvědavosti do podmínek u pojišťovny, pokud tam nebude nic uvedeno, mají smůlu.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od sarin007 »

Venca píše:Hezký článek na téma jak ochránit bezklíčový přístupový systém vozidel byl nedávno uveřejněn na webu garaz.cz
Odkaz je zde: https://www.garaz.cz/clanek/cech-vymysl ... &source=hp.
Podle mě hezký, ale z větší části nefunkční:

1. klíč se vypíná po 3 minutách, takž po příjezdu do obchodního centra mají zloději pořád 3 minuty na odcizení vozu. To jim dle videa v článku pořád stačí.
2. když nakupuju v obchodě, chodím. Takže klíč je v pohybu a tak je stále funkční. Když si sednu třeba na oběd, musel bych klíče dát na stůl, aby se vše deaktivovalo. Pokud je budu mít u sebe, stačí se pohnout a klíč je zase na 3 minuty aktivní
3. při jízdě stačí někde stát 3 minuty v koloně, klíč se deaktivuje a hned na displeji hlásí, že není ve vozidle. Takže bude potřeba klíčem zatřepat

Navíc nemám kontrolu nad tím, kdy klíč vysílá a kdy ne, můžu být v pohodě, že jsem chráněn a pak zjistím, že klíč vysílá pořád, protože jsem byl zkrátka v pohybu.
Takže jediné využití je v době, kdy přijdu domů a dám klíče na věšák. Ale to je za 4 tisíce docela drahá sranda, to je hodím radši do kovový krabičky za stovku :mrgreen: Osobně bych uvítal malý vypínač na klíči. Sám bych si zvolil, kdy má být klíč deaktivován a měl bych nad tím 100% kontrolu. Sice už to ztrácí tu volnost keyless funkce, ale co se dá dělat.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Nicméně si musíme přiznat, že vedeme zcela teoretickou diskuzi. Kdo a proč by ta naše korejská vozítka kradl :mrgreen: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od Richard555 »

Mr. HYUNDAI píše:Nicméně si musíme přiznat, že vedeme zcela teoretickou diskuzi. Kdo a proč by ta naše korejská vozítka kradl :mrgreen: .
Ámen :!: :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Bezklucovy vstup a jeho ochrana

Příspěvek od sarin007 »

Mr. HYUNDAI píše:Nicméně si musíme přiznat, že vedeme zcela teoretickou diskuzi. Kdo a proč by ta naše korejská vozítka kradl :mrgreen: .
Pravda, to je asi jediná pozitivní věc na :hyu: antireklamě v ČR :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“