Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od Scaild »

Neřešil tu někdo náhodou stahování oken? V mojí výbavě je nepochopitelně automatické stahování okýnka jen u řidiče a jen směrem dolu. Dá se nějak jednoduše (např. výměnou panelu tlačítek) udělat automatické stahování a vytahování u všech oken?

Je pro mě nepochopitelný, proč moderní auto postrádá funkci, kterou měli už první fabie...
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Reklama
 

Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od Pozoris »

U mé výbavy je zas po podržení tlačítka možné veškeré okna zavřít. Ptal jsem se v autorizáku na otevírání a že prý to nejde. Pro mně je zbytečné mít automatické zavírání, radši bych to otvírání.
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
Dewxik
**
Příspěvky: 104
Registrován: 21 črc 2017, 18:40

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od Dewxik »

Jste se pánové nepochopili.

První příspěvek je o tlačítkách uvnitř auta na dveřích. V nižších výbavách je automatický dojezd jen u řidiče! Opravdu je to naprd, měl jsem půjčené náhradní vozidlo a tohle, plus halogenové téměř nesvítící světla mě štvali. A otázka je spíš na servis.

Druhý příspěvek je o dálkovém ovladači, jo jdou po podržení tlačítka zamknutí jen zavřít okénka. Otevřít ovšem nejdou...Zdar
Juri2008
*
Příspěvky: 47
Registrován: 24 led 2018, 19:58

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od Juri2008 »

Idu aj otvorit okna dialkovym len je to potrebne nakodovat v jednotke. Bol som v servise a pytal som sa na to a ze uz to jednemu robili ale ze je to zdlhavy proces a ze vraj je to otvaranie zablokovane koly bezpecnosti. Neviem sidce preco ale ze vraj je to tak.
Hyundai i30 1.6 CRDi style 7DCT
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od Scaild »

No jo, ale to tady fakt neřešim :-D To mě moc netrápí a udělat o ten jeden pohyb víc a zatáhnout nebo zatlačit na všechna tlačítka na panelu už není takový problém - ale to by tam musela být! :-D

Předpokládám, že v servisu mě s tímhle pošlou do háje či případně řeknou nesmyslnou částku.

Mě šlo fakt o to, jestli se nedá/stačí koupit jen ten panel s přepínačema a je vyhráno nebo se to musí někde kódovat.
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Miroslav 62
**
Příspěvky: 192
Registrován: 29 pro 2016, 22:04
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od Miroslav 62 »

Mne išlo okno len u vodiča kde mám aj poistku proti privretiu ale ako som namontoval modul otvárania a zavierania okien na diaľkové ovládanie z aliexpresu tak mi začali fungovať automatické otvárania aj zatvárania ale len z panela vodiča ostatne tlačitka u spolujazdca a vzadu ostali pôvodne na podržanie.
Hyundai i20 YES 1.2 62kW 2016 Agua Sparkling
Renault thalia 1,2 16V 55kw expression (*2006) 2017 predané
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od idam.i »

Scalid,bohužial si myslím,že si trafil.Buď ti povedia šialenú sumu alebo,že si mal kúpiť auto s vyššou výbavou. :roll:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Nejsem absolutní odborník, ale aby korektně fungovaly automatické dojezdy, je zapotřebí, aby motorky měly "senzor" sevření, tedy aby po té, co cítí protitlak motorek vypnul. Za panel s tlačítky to bude super pumelice, to bych se spíš mrknul po vrakáčích. A pak by to chtělo zjistit od někoho, kdo se v elektrice tohoto auta fakt dobře vyzná, jak je to se senzorikou motorků u oken.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od Scaild »

Zase víme jak to u automobilek bývá... v rámci šetření nákladů je spousta dílů stejná a výbava se liší jen v tom, jestli je ta daná funkce softwarově aktivovaná a nebo ne :-k
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Taky bych čekal, že tak budou "senzory" a stačil by panel ovladačů. Ale ten bude za raketu #-o .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od Scaild »

No, našel jsem zatim jedinej a to ještě použitej za 50 liber...
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw ... cat=174026
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od Scaild »

Tak jsem se na to dneska ptal v servisu - technik se chvilku vykrucoval a že to není možné z bezpečnostních důvodů a podobný kecy. Když jsem mu řekl, jaktože to u vyšších výbav riziko není, tak jsme se nakonec dobrali k tomu, že to mají zakázaný od vedení a že to v systému nemůžou povolit. Nakonec jeho doporučení znělo, ať si koupím nějakou krabičku (už si nepamatuji název) a že ta by to měla umět, ale že u nich to rozhodně nepůjde.

Takže prostě donutit zákazníka k vyšší výbavě a když na to nepřistoupí, tak ať trpí :lol:
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
D_a_v_i_d
**
Příspěvky: 142
Registrován: 15 kvě 2019, 14:45

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od D_a_v_i_d »

Já jsem se po tom taky pídil, ale nakonec jsem se k ničemu nedobral. Kdyby jsi si vzpomněl na jméno té krabičce budu rád. Dnes jsem dálkové stahování viděl v praxi u x let starého auta a fakt to v tom vedru pomohlo.
Hyundai i30 kombi 1.4 T-GDI STYLE NAVI GO Polar White model 2019
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické stahování / vytahování okének - upgrade?

Příspěvek od Stringo »

Tohle a mnoho dalších dotažených věcí (nastavení délky coming/leaving home, více informací na palubáku, infotainment by uměl zobrazit mnohem víc údajů o jízdě atd.) jsem měl u Škodovky z roku 2004, bohužel jsem i já zjistil, že je problém v servisu se vším, co se týká ohledně nějakých doplňků, aktivací apod. Všechno mají údajně zakázano od korejců, do jednotek se nemohou dostat, musí se vše provádět vzdáleně jejich techniky, můžou jen měnit a tím si nepomůžeš... Navíc základna lidí co by tohle uměli obejít (kódování, úpravy atd.) je u Hyundai nulová :(
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“