Napajeni autokamery

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od pozorovatel »

Helou, asi pred dvoma mesiacmi som kúpil 70mai Pro, kamerka veľmi dobrá ale minulý týždeň začala blbnúť, reštartovala sa každých 5 sekúnd. Kontaktoval som predajcu kvôli reklamácii, ten chcel len video ako dôkaz, po poskytnutí videa mi automaticky poslal peniaze na PayPal. Z čoho som bol trochu v šoku lebo som chcel náhradnú kameru ale to je v podstate jedno. Mám teraz aj peniaze a aj kameru. Nedalo mi to, chcel som v nej prehrať software a nakoniec som zistil, že kamera je v pohode. Problém je v napájaní.
Doteraz bola dobíjaná bypassom z fuse boxu cez poistku k dennému svieteniu, tuším. Čo sa tam mohlo vyskytnúť za problém?
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
Reklama
 

kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od kolomaz »

Má to napájení přes konektor mikro USB ?
Pokud ano, pak je problém v tom konektoru , ven tenký plochý šroubváček a na kameře mírně přihni dovnitř tu delší stranu, jen mírně.
Mělo by se to spravit a kamera by měla jet.
Ale na rovinu , po čase se to zase uvolní.
No zkus a uvidíš
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od pozorovatel »

Áno, je tam micro usb. Určite je problém v tom? Doma na nabíjačke kamera ide bez problémov aj hodinu ale v aute sa začne po chvíľke reštartovať. Doma na stole je stabilnejšia ako v idúcom aute ale aj tak sa mi to nejak nezdá.
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od kolomaz »

a doma na nabíječce používáš stejný kabel jako v autě ?
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od pozorovatel »

Nie, skúsim použiť iný kábel.
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od pozorovatel »

Tak bolo to nakoniec káblom alebo koncovkou Micro USB. Už to ide normálne 👍
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od kolomaz »

tak to je dobře.
Ono u kabelů micro USB je také rozdíl, myslel bych, že budou všechny stejné, ale nejsou ... Mám externí USB DVD ,
na jednom kabelu, který mám tak funguje , na druhém ne. Přitom ten je jako nefunkční funguje pro MP3 přehrávač :-))))
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od helou »

pozorovatel píše: 06 kvě 2021, 21:18 Helou, asi pred dvoma mesiacmi som kúpil 70mai Pro, kamerka veľmi dobrá ale minulý týždeň začala blbnúť, reštartovala sa každých 5 sekúnd. Kontaktoval som predajcu kvôli reklamácii, ten chcel len video ako dôkaz, po poskytnutí videa mi automaticky poslal peniaze na PayPal. Z čoho som bol trochu v šoku lebo som chcel náhradnú kameru ale to je v podstate jedno. Mám teraz aj peniaze a aj kameru. Nedalo mi to, chcel som v nej prehrať software a nakoniec som zistil, že kamera je v pohode. Problém je v napájaní.
Doteraz bola dobíjaná bypassom z fuse boxu cez poistku k dennému svieteniu, tuším. Čo sa tam mohlo vyskytnúť za problém?
Parada ja s cinanmi tiez rad obchodujem....
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Uživatelský avatar
endrju
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 kvě 2021, 10:19

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od endrju »

margi píše: 15 čer 2020, 08:20 Ja to mám napojené v poistkovej skrinke pomocou poistkového puzdra s odbočkou https://www.isix.cz/prislusenstvi-k-vi ... ro2--mini/ . V servise žiaden problem. Jedno je normálne napájanie kamery a druhé parkovací režim. Inak pekne vidno na kamere či v servise vymenia olej alebo len naúčtuju výmenu :D
83F9D5EF-C151-46D2-B336-050ADA360531.jpeg
Ahoj margi, prosím Tě, pamatuješ si, kterou tu variantu toho pojistkového pouzdra jsi kupoval?
Na isix.cz mi na můj dotaz radili vzít 2x ATC (pro i30 MY21), která je ale podle obrázku 19mm dlouhá a to se mi fakt nezdá.
Poznáš to ze své faktury, co jsi kupoval, abych měl jistotu, která tam bude dobře pasovat? Děkuji.
Hyundai i30 kombi 1.5 T-GDI MHEV DCT MY22, Smart, Sunset Red, 10/2021
Kia cee'd ED 1.4 MPI 81kW, EX (GLS), Casa White (WD), 2/2008
Uživatelský avatar
madPav3L
**
Příspěvky: 105
Registrován: 28 lis 2018, 23:14

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od madPav3L »

@endrju
Nejsem margi :) , ale mám stejné auto jako on a také mám nainstalovaný kit. Níže je část z faktury co jsem koupil (Micro2).
Před koupí jsem si pojistku vytáhl, změřil a pak vybral a ve výsledku to pasovalo.
2021-05-12-14.40.png
2021-05-12-14.40.png (41.55 KiB) Zobrazeno 1318 x
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
margi
*
Příspěvky: 20
Registrován: 30 pro 2012, 13:50

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od margi »

Ako píše madPav3L, kupoval som Micro2
Hyundai i30 kombi, MY2019, 1.4T-GDI + 7-DCT, Style
Uživatelský avatar
endrju
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 kvě 2021, 10:19

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od endrju »

Čas se hnul, auto i kameru (nainstalovanou) už mám.
Pořídil jsem VIOFO A129 PRO DUO 4K + GPS. Když jsem se v servisu ptal, jaké mám ke kameře objednat pojistkové pouzdro, tak mi řekli, že žádné, že tohle mají. Tak jsem se zaradoval a vše objednal a po předání auta (po instalaci) jsem zjistil, že to v pojistkové skříni zapojili na "prasáka" do svátků a já tedy nemám šanci to svévolně odpojit... Nicméně to funguje. Kabel netáhli nad stropnicí, ale kolem dveří. No OK... To tedy jen abych navázal na téma a můj původní dotaz.

Kamera by mohl mít trochu širší záběr, protože v mé i30 (viz.podpis) je soustava, která drží zpětné zrcátko dost široká, tak kamera je umístěna dost vpravo od středu a nastavit se dá jen sklon nahoru/dolů. To jen, kdyby o ní někdo uvažoval. Kdyby byl zájem můžu pak dát nějakou fotku toho, co to zabírá a kde je umístěná.

Proč ale píšu sem do tohoto tématu? Nezkoumali jste někdo jaké nastavení parkovacího režimu je nejšetrnější k baterií?
Na tom HW kitu mám nastaveno limitní napětí 12.4V, ale s "chytrým" nabíjením auto baterie budu asi pořád na hraně a bohužel na sídlišti nemám možnost permanentně dobíjet.. Nevím, zda by bylo rozumné nastavit na HW kitu třeba 12.2V (pokud by to byl vůbec znatelný rozdíl)?
Hyundai i30 kombi 1.5 T-GDI MHEV DCT MY22, Smart, Sunset Red, 10/2021
Kia cee'd ED 1.4 MPI 81kW, EX (GLS), Casa White (WD), 2/2008
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od willy50 »

Toto nemá jednoduché řešení.
Napětí na Aku se i při malém odběru dostane rychle pod těch tvých 12,4V a i pokud by to šlo nastavit níže, tak zase riskuješ že jednoho krásného dne nenastartuješ! No, vlastně hnusného dne. :D
Mmch mám taky Viofo, předchozí model bez 4k a mám kabel k zadní kameře stropem! :D/
Storman
**
Příspěvky: 164
Registrován: 14 říj 2021, 12:22

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od Storman »

Na predchádzajúcich autách som mal kamery vždy napojené na powerbanku a následne powerbanka bola s nabíjačkou napojená na poistky.
Všetko schované pod palubkou alebo v odkladacej skrinke.
i30 Fastback 1.5 T-GDI DCT Style Shimmering Silver
BMW E36 323i Touring M-Packet Avusblau(1998)
BMW E36 323i Sedan M-Packet Cosmosschwarz(1996)
Favorit 136 GLX Seagreen Metallic(1994)
sud
**
Příspěvky: 214
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: Napajeni autokamery

Příspěvek od sud »

Storman, zaujimava myslienka, aka kapacita powerbanky postacovala na aku dlhu pohotovost kamery?
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“