Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

Tak to je riadny kabel
Reklama
 

Uživatelský avatar
Eva Bacova
*
Příspěvky: 27
Registrován: 05 lis 2020, 17:42

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Eva Bacova »

Majcip píše: 16 lis 2020, 19:36
smartmanik píše: 16 lis 2020, 18:33 =D> =D> =D>
Majcip tak super mam za teba radosť
Kolko to dalo prace a pritom takova blbost ze?

Btw na to prepinovanie si robil medzikus / medzikonektor?
Ano robil ale je priveľmi hrubý/dlhý a to rádio sa tam dosť ťažko potom vkladá. Určite ak by sa dalo chcel by som spraviť kratší medzikus.

Obrázek

Tu to je fotka ako sme to dali dokopy, nakoniec sme priamo prepajkoval USB kábel, bolo to zbytočne dlhé.

Obrázek
ahoj a kde jsi sehnal to 8" radio ? mam take i 30 s tim 5" a uvazuji o vymene take , dik za info
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 16 lis 2020, 20:08 Tak to je riadny kabel
Hej a to mi vadi. To co si daval na prvej strane nemalo spravny pocet pinov.

https://4carmedia.com/gb/en/product/4ca ... /59690/10/
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Eva Bacova píše: 16 lis 2020, 20:12
Majcip píše: 16 lis 2020, 19:36
smartmanik píše: 16 lis 2020, 18:33 =D> =D> =D>
Majcip tak super mam za teba radosť
Kolko to dalo prace a pritom takova blbost ze?

Btw na to prepinovanie si robil medzikus / medzikonektor?
Ano robil ale je priveľmi hrubý/dlhý a to rádio sa tam dosť ťažko potom vkladá. Určite ak by sa dalo chcel by som spraviť kratší medzikus.

Obrázek

Tu to je fotka ako sme to dali dokopy, nakoniec sme priamo prepajkoval USB kábel, bolo to zbytočne dlhé.

Obrázek
ahoj a kde jsi sehnal to 8" radio ? mam take i 30 s tim 5" a uvazuji o vymene take , dik za info
Uprimne bola to trochu nahoda lebo niekto riesil tusim Android radio v skupine a v komentaroch sa ozval pan, ze ma prave 8 palcove bez navigacie na predaj.

Skuste napisat do Hyundai skupin pripadne hladajte podla cisla produktu, ktore je 96160G4000PMP
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

som sa prave chcel opytat ci si riesil aj čítačku SD kariet ale ak to dobre chapem tak sa jednalo o radio bez navi

inak poliaci na allegre skoro nikdy nesklamú
majú tam aj pred faceliftové aj po faceliftové navigacie
https://allegro.pl/kategoria/czesci-sam ... -1-5-1106
cez priekupnikov čo to tam kupia a za proviziu vam to pošlú je to aj s dopravou cca 180€
pri navi však treba myslieť aj na potrebu plastu pre čítačku sd kariet s mapami + možnú výmenu ovládanie z volantu ak by napr predchodzie rádio nemalo bluetooth
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 17 lis 2020, 12:10 som sa prave chcel opytat ci si riesil aj čítačku SD kariet ale ak to dobre chapem tak sa jednalo o radio bez navi

inak poliaci na allegre skoro nikdy nesklamú
majú tam aj pred faceliftové aj po faceliftové navigacie
https://allegro.pl/kategoria/czesci-sam ... -1-5-1106
cez priekupnikov čo to tam kupia a za proviziu vam to pošlú je to aj s dopravou cca 180€
pri navi však treba myslieť aj na potrebu plastu pre čítačku sd kariet s mapami + možnú výmenu ovládanie z volantu ak by napr predchodzie rádio nemalo bluetooth
Neriešil som čítačku teda výduch. Mne vyhovuje plne riešenie mobil a mapy ako Google Maps, Apple Maps prípadne Waze. :)
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Aktualizácia: Namotnoval som nakoniec rádio s Navi, bolo k tomu treba samozrejme výduchy kvôli SD slotu, použil som obyčajnú SD kartu s veľkosťou 32GB a urobil som aktualizáciu máp na poslednú verziu podľa tohto na LG verziu. Všetko funguje ako má tak ako som to spomínal vyššie pri 8" AVN bez Navi. Akurát neviem či je kamera softvérovo zamknutá a nečíta rýchlostné značky, ktoré by mala potom zobrazovať na palubnej doske alebo to musí byť iné viac účelové zariadenie. Každopádne prikladám fotografiu. (V navigácií samozrejme zobrazovalo značku aká je povolená rýchlosť na ceste. Ale predpokladám, že to vychádzalo z dát máp.

Obrázek
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

Takze tretie radio?
Vyhoda je urcite prepojenie z autom ale inak cisto android radio kde mam offline mapy + možnosť online ked spravim hotspot na telefóne mi vyhovuje asu viac. Zalezi kazdopadne od sumy za radio.
Na druhu stranu radosť s toho ze si to rozbehal je určite na nezaplatenie.
Niekto tu písal ze toto riešil v origo servise a bez uspechu
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 04 pro 2020, 16:54 Takze tretie radio?
Vyhoda je urcite prepojenie z autom ale inak cisto android radio kde mam offline mapy + možnosť online ked spravim hotspot na telefóne mi vyhovuje asu viac. Zalezi kazdopadne od sumy za radio.
Na druhu stranu radosť s toho ze si to rozbehal je určite na nezaplatenie.
Niekto tu písal ze toto riešil v origo servise a bez uspechu
Niekto sa ma pýtal, čo by stálo rádio s navi. Tak som si to vyhľadal a cez Allegro nakoľko som riešil hneď aj USB hniezdo. Nevyšlo to práveže draho a o 8 palcové bez Navi bol záujem takže sa to celé len predražilo trochu. Stále akceptovateľné oproti tomu čo sa dá nájsť na ebay alebo iných stránkach plus clo.

Dlho mi to hlavou vŕtalo či áno alebo nie a nakoniec keď už som spravil teda návod tak že to dotiahnem do úspešného konca. Podarilo sa až na to USB hniezdo, ktoré mi poslal predajca také ako mám v aute a nie také aké inzeroval. Takže teraz zas čakám na originál diel.

Dozvedel som sa, že vec snímania rýchlostných značiek je len vec zapnutia cez diagnostiku. Ale predpokladám, že servis od toho asi dá ruky preč. V januári ma čaká garančka takže uvidím ako ochotní budú. :hyu:

A áno tá radosť je na nezaplatenie.
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Lukop
Příspěvky: 1
Registrován: 07 kvě 2022, 17:31

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Lukop »

Ahojte,

rad by som si upgradol z 5" na 8".. na nete som nasiel 8" s modelom cislom 96160G4010PMP. Vsimol som si ze vsade sa toci o 4000 alebo 4100.. ale 4010? Ma s nou niekto skusenosti? konektory zozadu vyzeraju rovnako ako pri verziach bez navi. Slot na SD tam nie je.
i30 SW 2018 1.4 T-GDi
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“