Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Získal som schému 5" rádií.

Zdieľam, ďalší krok bude teda nájsť samicu samca konektory a vytvoriť tak redukciu aby to bolo doslova plug-and-play.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Schéma pre 8" rádio.

Nepodarilo sa mi nájsť schému pre rádio bez NAVI a preto predpokladám, že ide o to isté zapojenie.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Obrázek

Obrázek
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

Aby sme to neriešili v dvoch témach

to USB nie je vyzará ako 5 pin od molexu (alebo je to 4 pin?)
https://www.ebay.com/itm/10X-Molex-5-Pi ... 2482875745
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 59937.html
Obrázek
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 10 srp 2020, 08:53 Aby sme to neriešili v dvoch témach

to USB nie je vyzará ako 5 pin od molexu (alebo je to 4 pin?)
https://www.ebay.com/itm/10X-Molex-5-Pi ... 2482875745
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 59937.html
Obrázek
Zdravím ani jedno z toho do toho nesadne, molex vobec. Skúšal som dalo by sa ale obávam sa, že to nebude držať.

Ono ide o koncovku a kábel od spoločnosti Hirose zo série G17, Presnejsie 4-Conductor Straight Connectors (1 Row type), Key C Blue a sklada sa zo 4 casti.

https://www.mouser.com/pdfdocs/HiroseGT17Brochure.PDF

Na Ali som našiel, čakám kedy dorazí
https://s.click.aliexpress.com/e/_dZ7A2RI
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
acepetr
Příspěvky: 3
Registrován: 06 srp 2020, 15:10

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od acepetr »

Zdravím taky řeším výměnu originál rádia už jsem o něco dál pokud auto nemá 8'' lcd tak se musí vyměnit usb panel protože tyto rádia mají USB zvlášť propojené kabelem viz: https://www.aliexpress.com/item/3301251 ... hweb201603_
nebo použít redukci já jsem vyměnil panel a dodal kabel do rádia. Co se týče hodin ty se nastavují automaticky podle GPS koupil jsem na Aliexpress GPS mangetickou anténu a BMW s fakra konektorem a hodil pod palubku a hodiny pokud bz někdo chtěl originál řešení musela by se vyměnit anténa za jinou včetně kabeláže poté by fungovalo i DAB pokud ho rádio obsahuje je to vidět v menu DAB/FM. Takže mě funguje android auto i hodiny, rádio mimo DAB nemám anténu. Co není funkční je AUX protože staré zapojení jsem do nového panelu nezapojoval. Největší problém u mě je že se každých cca 15 minut na displeji zobrazuje hláška že se mát pouštět rádio s nastartovaným motorem i když se jede 130 po dálnici a ještě nefunguje při zařazení zpátečky ztlumení rádia aby byly lépe slyšet senzory na parkovaní. Pokud by někdo věděl v čem může být problém, odlišnost v zapojení jsem našel akorát na jednom pinu který má popis Vehicle SPEED ale ještě jsem ho nepřepojil.
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

máš to prepojené aj cez canbus?
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

acepetr píše: 14 srp 2020, 22:45 Zdravím taky řeším výměnu originál rádia už jsem o něco dál pokud auto nemá 8'' lcd tak se musí vyměnit usb panel protože tyto rádia mají USB zvlášť propojené kabelem viz: https://www.aliexpress.com/item/3301251 ... hweb201603_
nebo použít redukci já jsem vyměnil panel a dodal kabel do rádia. Co se týče hodin ty se nastavují automaticky podle GPS koupil jsem na Aliexpress GPS mangetickou anténu a BMW s fakra konektorem a hodil pod palubku a hodiny pokud bz někdo chtěl originál řešení musela by se vyměnit anténa za jinou včetně kabeláže poté by fungovalo i DAB pokud ho rádio obsahuje je to vidět v menu DAB/FM. Takže mě funguje android auto i hodiny, rádio mimo DAB nemám anténu. Co není funkční je AUX protože staré zapojení jsem do nového panelu nezapojoval. Největší problém u mě je že se každých cca 15 minut na displeji zobrazuje hláška že se mát pouštět rádio s nastartovaným motorem i když se jede 130 po dálnici a ještě nefunguje při zařazení zpátečky ztlumení rádia aby byly lépe slyšet senzory na parkovaní. Pokud by někdo věděl v čem může být problém, odlišnost v zapojení jsem našel akorát na jednom pinu který má popis Vehicle SPEED ale ještě jsem ho nepřepojil.
Mozes trochu rozpisat ohladom toho USB?
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
acepetr
Příspěvky: 3
Registrován: 06 srp 2020, 15:10

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od acepetr »

Nevím co znamená jestli to mám zapojené přes canbus ale žádné změny v zapojení jsem nedělal použil jsem originální zapojení. Co se týče USB jak už jsem psal pokud chcete aby fungovalo android auto tak tohle radio má usb vedeno zvláštním konektorem odděleně od hlavního zapojení proto je potřeba vyměnit ten usb panel v něm jsou zapojeny dva kabely (USB,AUX) zatímco originál má zapojen pouze jeden dohromady s USB. Já jsem zapojil v tom novém panelu pouze USB, AUX má jiný konektor než originál musel by se přepojit ale AUX nepotřebuju takže neřeším.
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

Can som myslel signály nazvané MM CAN low a MM CAN HI, myslím že je to komunikácia s autom ako takým (napr že na palubke vidíš názov pesničky čo práve hraje na rádii)

čo sa toho dolného USB a AUX týka tak spodný USB aj AUX konektor som mal dovedený do hlavného konektoru čo išiel do rádia a odtialto som ho len presmeroval formou že do protikusu pre origo pripojenie rádia som vyviedol USB konektor samca a ten som pripojil k rádiu (v mojom prípade mám neorigo androind rádio, ale princíp by mal sedieť nepotreboval som dolu meniť nič)

USB bol na pine 3 až 6 konektor a AUX 10,11,24,25 tiež konektor A teda v tom konektore čo tam máš origo si to mal mať dovedené, problémom bolo len to, že na tom 10" rádii to je zvlášť, radil som spraviť redukciu / medzikus kde sa dá jednotlivé zapojenie pinov prehádzať bez zásahu do origo elektroniky a tu by sa aplikoval rovnaký princíp že sa signál pomocou tejto redukcie vytiahne mimo
acepetr
Příspěvky: 3
Registrován: 06 srp 2020, 15:10

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od acepetr »

Na displeji mezi budíky se mi zobrazují názvy písniček takže CAN funguje. Originální rádio má usb extra takže nemá cenu ho jakkoliv pře zapojit do hlavního konektoru tam není zapojen a nebude fungovat android auto. Mě aktuálně trápí problém kdy na displeji se v intervalech zobrazuje hláška že má být nastartován motor i při jízdě a nevím v čem může být problém.
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

menil si 5" za 8" rádio?
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

ked to poviem este raz a ináč tak ked sa mení 5" rádio za 8" tak USB aj AUX je dotiahnutý do toho konektoru čo ostane po odpojení 5" rádia v aute
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Zdravím, tak som sa snažil všetko zapojiť ako som našiel na tých schémach. Problém nastal s USB a so zadnou kamerou. Vie mi niekto poradiť aké piny sú pre kameru správne prepinovať?

Pinoval som nasledove z

5" na 8"
20 pin na 6 pin
32 pin na 20 pin

Čo sa týka USB tak mi USB nabíjalo ale nebralo žiadne data. Či už som pustil pesničku alebo chcel spustiť mapy. Každopádne mi to celé fungovalo keď som napriamo napojil len kábel čo som kúpil osobitne. Takže chyba bude v zapojení datových pinov, ktoré som mal asi naopak. Ak sa nemýlim tak ide o pin 4 D+ a pin 5 D-.

Obrázek

GPS Antena s Fakra konektorom funguje a tým sa samo nastavuje čas.

Neviete niekto ako sa na tomto rádiu dá dostať do inžinierského menu?

Verzia softvéru: PDE.EUR.SOP.V095.180424.DUA_A
Verzia firmvéru: PD.EUR.282.180402.MICOM.DL
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Skúšal som aj taketo zapojenie

5" na 8"
32 pin na 6 pin
20 pin na 20 pin (ostal proste povodny)

stále nič. Auto pri zaradení R pipne, ale nespravi sa žiadna zmena na rádiu. Není ani čierne ani neblikne proste nič.
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“