Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Storman
**
Příspěvky: 164
Registrován: 14 říj 2021, 12:22

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od Storman »

comp16 píše: 30 lis 2021, 18:30 Možno si len trocha obyčajný a cely ten systém si nepochopil ,ja to testujem týždeň a asi 2x sa stalo že nezrušilo značku inak max spokojnosť ,mimochodom to nie je vec podľa ktorej sa máš striktne držať ,treba poriadne naštudovať návod tam je to presne popísané.
Áno je tam napísané, že to je vlastne na hovno a máš sa spoliehať na seba a nie na to či tam ukazuje 90 keď už si 5min v meste.
Vlastne je dobrý len na to aby si v krčme mohol povedať, že to tam mám a ty nie.
Každopádne, ak ti vyhovuje takýto systém o ktorom píše aj výrobca, že je nedokonalý...tak potom petzl je obyčajný a ty lietadlo.
i30 Fastback 1.5 T-GDI DCT Style Shimmering Silver
BMW E36 323i Touring M-Packet Avusblau(1998)
BMW E36 323i Sedan M-Packet Cosmosschwarz(1996)
Favorit 136 GLX Seagreen Metallic(1994)
Reklama
 

comp16
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 dub 2019, 10:44

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od comp16 »

Ešte ani raz sa mi nestalo aby pri vjazde do mesta nezrušil 90 ,stalo sa mi že nezrušil zákaz predbiehania ale nikdy nie rýchlosť ,a áno máš sa spoliehať sám na seba ,alebo ty sa spoliehať na niekoho iného ?? Aj rýchlomer neukazuje presne ,je to dane špecifikáciou systému a tým že má na to vpliv veľa iných faktorov ,je to teda na hovno ???
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Systém, který načte omezení s doplňkovou tabulkou, že omezení platí pro odbočení, systém, který neumí zrušit omezení křižovatkou je úplně a zcela na hovno!
U předchozích aut jsem to měl vypnuté, u toho posledního se tahle sračka zapíná defaultně, takže jí vypínám po každém nastartování. Já se bez nápovědy, ještě k tomu zcela zcestné, samozřejmě obejdu, ale lituju řidiče začátečníky - první zmiňovaný případ předvádí omezení na 30 v místě, kde dopravní značení povoluje 70 :roll: ...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Storman
**
Příspěvky: 164
Registrován: 14 říj 2021, 12:22

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od Storman »

comp16 píše: 06 pro 2021, 11:52 Ešte ani raz sa mi nestalo aby pri vjazde do mesta nezrušil 90 ,stalo sa mi že nezrušil zákaz predbiehania ale nikdy nie rýchlosť ,a áno máš sa spoliehať sám na seba ,alebo ty sa spoliehať na niekoho iného ?? Aj rýchlomer neukazuje presne ,je to dane špecifikáciou systému a tým že má na to vpliv veľa iných faktorov ,je to teda na hovno ???
Nejdem sa s tebou ťahať o sémantiku lebo porovnávaš hrušky s jablkami.

Rýchlomer je hlavne ukazateľ tvojej aktuálnej rýchlosti a nie tej maximálne povolenej - tam je najpodstatnejší rozdiel. Rovnako má konštantú odchylku, ktorá sa nemení prechodom do obce alebo po prejdení križovatkou. Máš istotu, že keď pôjdeš podľa rýchlomeru 50 tak určite nepôjdeš 60.

Ale keď ti čítanie značiek ukazuje bludy tak si nemôžeš byť ničím istý a stále sa musíš spoliehať na seba - takže načo mi je "asistent", ktorého ešte ja musím kontrolovať či si robí svoju prácu poriadne a keď si ju nerobí tak sa ma ešte snaží presvedčiť o opaku a nahlodáva môj úsudok = definícia na hovno.
i30 Fastback 1.5 T-GDI DCT Style Shimmering Silver
BMW E36 323i Touring M-Packet Avusblau(1998)
BMW E36 323i Sedan M-Packet Cosmosschwarz(1996)
Favorit 136 GLX Seagreen Metallic(1994)
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od pozorovatel »

comp16 píše: 28 lis 2021, 18:17 Mne to robil mechanik čo tomu rozumie ale dal to cez OBD a telefón ,predpokladám že nič hrozne ,mali by ísť ešte okna z diaľkovým ,Hyundai to má tak že okna sa dajú len vytiahnuť z diaľkovým dá sa to aj stiahnuť.
Čau, vieš o aký soft ide? Mám obd Carista aj zo softom premium, to som kúpil pre BMW ktoré som mal predtým a tam som sa s tým vedel vyhrať parádne, na Hyundai to spraví len diagnostiku a zmaže chybové kódy ale nič viac.
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
jeffe
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 srp 2018, 20:17

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od jeffe »

comp16 píše: 30 lis 2021, 18:30 Možno si len trocha obyčajný a cely ten systém si nepochopil ,ja to testujem týždeň a asi 2x sa stalo že nezrušilo značku inak max spokojnosť ,mimochodom to nie je vec podľa ktorej sa máš striktne držať ,treba poriadne naštudovať návod tam je to presne popísané.
To jsi mně rozesmál. K čemu ti je systém, který lže? Ale asi máš stejný názor jako Hyundai. Když jsem jim poslal dotaz proč do auta instalují nedodělek, tak mi odepsali, že mnou kritizované chování systému "JE JEHO VLASTNOSTÍ". Člověk pak neví,zda se má smát, nebo brečet.
----
I30 1,4 GDI kombi Ultimate, White Sand
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od petzl62 »

A co teprve, když ti stejnou kouzelnou větu oznámí u vadného aktuátoru turba u 1,4 T-GDi ](*,) ](*,) , který ti předtím třeba 2x vyměnili na záruku? :wink: :oops: :oops: Ale to patří jinam. Omlouvám se...
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Majitelka hyundaie
*
Příspěvky: 37
Registrován: 08 lis 2019, 14:15

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od Majitelka hyundaie »

Ahoj pánové,
S touto věcí jsem byla vcelku spokojená až do včerejška, kdy jsem měla auto na garančce.
Po aktualizaci to absolutně neumí poznat, kolik je třeba jet pokud nevidí číslo v červeném kolečku. Po vjezdu na dálnici prostě ukáže ---, stejně tak na vjezdu do obce.
Předchozí verze podle navigace věděla kde jsem a dokázala informovat o rychlosti i bez rychlostních značek.
I30 1.6crdi 100kw 7DCT 2017
I30 1.6crdi 100kw 7DCT 2019
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od Mexican »

to asi bude treba pozerat pekne postaruu na cestu a vnimat znacky. Viem, je to zaostale a neortodoxne ale ocenia to najma cestari okolo ktorych nebudu lietat auta maximalkami len preto lebo to ukazuje navigacia
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Majitelka hyundaie
*
Příspěvky: 37
Registrován: 08 lis 2019, 14:15

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od Majitelka hyundaie »

Já si nestěžuju, že nevím kolik jet. Jen konstatuji, že to fungovalo a po aktualizaci je to k ničemu.
Před tím jsem to ani nevnímala, ale teď mi vyloženě tahá oči to, že zas neví.
Ale časem si určitě zvyknu to ignorovat.
I30 1.6crdi 100kw 7DCT 2017
I30 1.6crdi 100kw 7DCT 2019
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od Mexican »

na aktualizacii aktualizacii sa udajne pracuje (info z KIA ktora vyuziva prakticky identicky system)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
jeffe
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 srp 2018, 20:17

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od jeffe »

Potvrzuji, byl jsem na TP, nic neaktualizovali s tím, že to co dostali k instalaci je zcela nefunkční. Takže mám čekat....
----
I30 1,4 GDI kombi Ultimate, White Sand
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od Pjotr1 »

Jestli to dobře chápu tak "Majitelka hyundaie" nejde o čtení značek ale o zobrazení rychlostních limitů na navigaci.
Mě se po listopadové aktualizaci taky zobrazuje jen "---", ale jednou jsem nastartoval a vyrazil až po cca 2 minutách a při této jízdě se mi limity zobrazovaly. Toto jsem opakovaně ověřil. Takže asi je potřeba nechat infotainment nastartovat až do konce beze změny GPS polohy a pak to zobrazuje. Zkuste.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Majitelka hyundaie
*
Příspěvky: 37
Registrován: 08 lis 2019, 14:15

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od Majitelka hyundaie »

Nene, ono to čte, ale pouze značky o omezení rychlosti. Když se delší dobu žádná neobjeví, není auto schopno z navigace vyvodit že jsme na dálnici, v obci, či jinde. Pak prostě hodí ---
I30 1.6crdi 100kw 7DCT 2017
I30 1.6crdi 100kw 7DCT 2019
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Speed Limit Information Function (Slif) Čítanie dopravných značiek

Příspěvek od petzl62 »

A zobrazuje se ti to v levém rohu obrazovky v navigaci MMS, nebo na displeji nahoře mezi budíky...? A zobrazuje ti to i zákazy předjíždění?
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“