Dodělání Kessy

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
MaroH
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2021, 21:37

Dodělání Kessy

Příspěvek od MaroH »

Ahoj,

zkoušel jsem hledat ale nenašel - existuje nějaká cesta, jak legálně a bez vlivu na záruku dodělat do auta Kessy? Myslel jsem, že to s klíčem zvládnu ale po měsíci jsem z toho absolutně nepricetny. Klíč je pořád někde, kde být nemá a vždy v momentě, kdy ho potřebuju... typicky přicházím do garáže s plným rukama, hledám klíč v kapse odemknu. Všechno naložil sednu za volant, ze zmacknu tlacitko. klíč někde v kapse tak se na sedadle kroutil jak paragraf abych ho našel... Jako aspoň to tlačítkové startování s klíčem v kapse, kdyby šlo dodělat to by bylo půl bídy, ale ideálně bych komplet keyless.

Tipuju že to asi bude mít nějaký vliv na pojistku, s tím bych byl i smířen, hlavně abych nemusel pořád někde klíče hledat, mačkat, schovávat a strkat...
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Family Smart
Reklama
 

Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od Verxes »

Ahoj, jelikož mě to taky zajímalo - protože mě vadí, že Hyundai motor 1.5DPI dává max. do výbavy SMART a nic víc ](*,) - právě bezklíčové odemykání a startování (+ dešťové senzory) bych si určitě rovnou připlatil, kdyby tuto možnost nabízeli.
Takže jsem se taky lehce pídil, zda to lze dodělat, ale bezklíčové odemykání nejde - nenašel jsem, hyundai nic sám nenabízí.. a bezklíčový start auta přes tlačítko je možné vyřešit např. takto, ale je to nějaká chujovina, moc se mi nezdá - není to moc jako extra profi řešení :shock: :
https://www.levnealarmy.cz/eshop/zabezp ... se289.html

Otázka jak moc to funguje a jak moc "bezpečné" to je + co by na to řekl výrobce ohledně záruky a co pojišťovna..
Koukal jsem do návodu a píšou tam, že se UŘÍZNE originální klíč, který se strčí do té jednotky :lol:
Pak se to aktivuje při odemčení dálkovým klíčem (vyblokováním alarmu) a pak už stačí jen stisknout startovací tlačítko.. ještě se k tomu dokupuje nějaká řídící jednotka - pak lze třeba i dálkově nastartovat auto.. ale moc se mi to nezdá - do toho bych fakt nešel.

Nehledě na to, že to neřeší bezklíčové odemykání - když už mám klíč v ruce kvůli odemčení vozu, tak už i tím klíčem nastartuju. #-o :-k
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
MaroH
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2021, 21:37

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od MaroH »

Díky za odpověď. Když jsem to říkal prodejkyni, ze to tam chci, ťukala si na čelo, že jsem blázen. no bohužel jsem bral skladovku, protože jsem auto potřeboval rychle, takze jsem si nemohl moc vymyslet, jinak bych si tohle taky připlatil...

Já právě i když ten klíč už jednou v ruce mám, stejně ho strčím do kapsy a to často i než dojdu k autu v garáži. Takže rozcvicka za volantem probíhá prakticky pokaždé. Je pravda, že přítelkyně je ráda, protože teď auto otevírám "dopředu" a nemusí tedy čekat, než dojdu k autu a vezmu za kliku, což teda zase vytacelo ji...

Nějaké pofiderni řešení z aliexpresu fakt nechci, nedal bych si do auta z ali ani ledky do dveří, smrdí mi to tuzingem nultych let a jak popisuješ to řešení, zda se to ještě horší 😀 tohle bych jako alternativu nebral...

Na jednu stranu chápu, že to nechcou nabízet, když si za to ten člověk měl zaplatit při konfiguraci, na druhou stranu, když jsou schopni dodělávat vyhrivani sedaček za půlku ceny v konfiguratoru, tohle by snad taky mohli být schopni dodělat a klidně bych za to tu dvacku dal, no bohužel to vypadá, že mám smůlu...
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Family Smart
motorol
***
Příspěvky: 722
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od motorol »

Ono srovnavej srovnatelné. Přidat vyhřívání sedadla znamená dat dratenou rohož do sedadla a někam dat cudl. U bezklice se po stisku tlačítka na dveřích auto zeptá klice a ten odpoví, stejne tak u startovani. Obyc klic odpovědět neumí. Takze to mame vymenu dvou klíčů, pak výměna tusim předních klik za ty co maji tlačítko, pak někam narvat antény a možná i jednotku toho systému. Pak jiný zamek volantu - protože klasickej klic odemyka volant mechanicky, bezdrat elektricky. A pak vyměnit spínací skříňku za tlačítko- asi nejmenší detail. Když to sectes, tak je snazší objednat nove auto, které chces a až ho dostaneš, tak nejspíš aktuální prodas za vic než za kolik jsi koupil- takze to je nejlevnější cesta i se zárukou…
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 765
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od i30mpact »

Vím, že už je asi pozdě, ale na hyundai.sk se dá nakonfigurovat 1.5DPi i s bezklíčovým odemykáním a startováním. Maj to tam jako paket Smart pro verzi Family. Takže objednat a koupit auto v SR a dovézt do ČR by asi byla cesta, jak tuhle kombinaci získat.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2086
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od dibarbora »

Na takéto veci treba myslieť pred kúpou.... doba keď dorobiť tempomat do jednotkovej octavie znamenalo vymeniť páčku, natiahnuť jeden vodič a prepísať jedno číslo v kódovaní cez diagnostiku dávno skončila.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od Verxes »

To už jsem koukal taky dřív, že to tam v SR nabízejí - hlavně je v tom balíčku i ten dešťový sensor, takže to jsou přesně ty 2 věci, co bych si tam přidal..
Každopádně nevím kdo tam v :hyu: ty výbavy vymýšlí.. ale je v tom akorát bordel - u nás je verze SMART, na Slovensku je to verze FAMILY, ke které se dá dokoupit Smart pack, ale tenhle Smart pack obsahuje ty výše zmíněné věci, které u nás verze SMART nemá ](*,) . Naše verze SMART má v základu FULL LED světla, na Slovensku si za ně musím připlatit 900€..

i30mpact píše: 17 pro 2021, 19:38 Vím, že už je asi pozdě, ale na hyundai.sk se dá nakonfigurovat 1.5DPi i s bezklíčovým odemykáním a startováním. Maj to tam jako paket Smart pro verzi Family. Takže objednat a koupit auto v SR a dovézt do ČR by asi byla cesta, jak tuhle kombinaci získat.
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Na každém importu je na to celé oddělení, které vytváří výbavy podle analýz trhu co si obvykle zákazníci žádají v jakých kombinacích a pak se pohádají s oddělením nákupu, které jim pak hodí na papír jak to vychází cenově. A z toho vznikne nějaká kombinace výbav.
Co trh, to jiné specifikace - mnohdy zcela.

Doby, kdy za to v minulém století na MOTOKOVu nesl odpovědnost jeden člověk, na kterého jsme my prodejci pak řvali, jak blbě to nakombinoval, jsou už dávno pryč :mrgreen: ...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 765
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od i30mpact »

Hmm, kam teda člověk může psát, že by v příštím faceliftu bylo pěkný mít taky vyhřívaný čelní sklo a ostřikovače světlometů (pokud jsou LED). :D
motorol
***
Příspěvky: 722
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od motorol »

Psát muzes na nejbližší nádraží :D
Zrovna o víkendu jsem nadával, proč nepremysli u vnitřního osvětlení. Proč to neudělali tak, ze vnitřní osvětlení se zapne při otevření dveri jen když je tma?
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od idam.i »

Skús napísať Ježiškovi. :mrgreen:
Obávam sa,že jednotlivé pozíadavky ich nebudú moc zaujímať.Predpokladám,že nejaké informácie zbierajú id predajcov.Skús možná tam.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

i30mpact píše: 20 pro 2021, 09:45 Hmm, kam teda člověk může psát, že by v příštím faceliftu bylo pěkný mít taky vyhřívaný čelní sklo a ostřikovače světlometů (pokud jsou LED). :D
Tak zrovna tohle přímo do Koreje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I když, možná i evropská centrála by mohla být příjemcem tohoto podnětu :-k
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 765
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od i30mpact »

Děkuju, obávám se, že v Korei nemaj dost tuhé zimy na to, aby byli schopní ocenit kombinaci nepřímýho vstřikování a vyhřívání čelního skla a zadních sedadel. :(

Ale v podstatě jsem jim docela vděčný za to, že vůbec ten motor 1.5 DPi vyvinuli a aspoň v něčem ho nabízí. A výbava Smart taky není za tak marná - třeba v životě by mě nenapadlo si připlatit za vyhřívaný volant, ale teď, když jsem ho vyzkoušel, asi bych se s ním jen obtížně loučil. :D
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od idam.i »

Jj tiež mi to pripadalo komické.No po vyskúšaní som zmenil názor. 8-[
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Dodělání Kessy

Příspěvek od sarin007 »

Souhlasím, vyhřívaný volant a sedačky jsou věci, bez kterých bych auto už nekoupil.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“