Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od zopper »

Ahoj. Indukční nabíječka na mobil se mi v kombinaci s iPhonem 12 po nějaké době začne vypínat a mám podezření na nějakou teplotní pojistku. Projevuje se to takto:
1) Dám mobil do přihrádky, začne se nabíjet. Na infotaimentu se ukáže ikona bezdrátového nabíjení.
2) Po nějaké době (10+ minut?) se nabíjení vypne a na infotaimentu se ukáže ikona bezdrátového nabíjení s červeným vykřičníkem.
3) Po půl minutě se zase zapne, ale tentokrát už jen na pár vteřin.
4) Nabíječka cykluje "pár vteřin zapnutá, o něco víc vteřin vypnutá."

Z toho chování (a celkem slušného zahřátí přihrádky pro mobil) hádám, že to je asi tepelná ochrana před přehřátím. Výsledek ale je, že to mobil dobije jen trochu a pak už nestačí ani dorovnávat spotřebu. Zkoušel jsem ten mobil umístit víc dopředu i dozadu, dokonce i vytáhnout z pouzdra, ale děje se to pořád.

Doma ten mobil nabíjím indukčně každou noc bez problému, takže se nezdá, že by byl problém v něm.

Má tuhle zkušenost víc lidí, nebo je to nějaký problém akorát u mě?
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od petzl62 »

Za posledních 5 let v žádném autě s QI dobíjením nikdy problém, ani v horkém létě. Ale nepoužívám Iphone.
Takže bych to řešil se servisem...
Ale mobil- přihrádka se zahřívá při nabíjení a docela slušně, to souhlasím #-o
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Roman1979
Příspěvky: 1
Registrován: 11 dub 2022, 13:45

Re: Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od Roman1979 »

Ahoj, mám úplně stejný problém. Vyřešil jsi to už nějak?
Nemám teda Aphone, ale Samsung Galasy S20 a dělá mi to úplně to stejné... tak hledám inspiraci, co s tím dělat.
Díky za radu.

Roman
Uživatelský avatar
sytamj
**
Příspěvky: 146
Registrován: 22 kvě 2013, 09:49
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od sytamj »

Ja som tu fičurku prestal pouzivat lebo sa mi tiez vsetko prehrievalo a blblo to. Ani som to nereklamoval. Ked potrebujem tak pripojim kabel pretoze len tak mi ide apple car a zbytok neriesim. S kablikom to funguje super
Hyundai i30, 1,4 T-GDI STYLE + 7DCT+Safety pack+Style Pack - 5/2017 - ???
Hyundai 130, 1,4i CVVT 2/2012 - 2017 predané
Škoda Fabia sedan 1,4 atmo 2002 - 2012 predané
Škoda 120L 1982 - 2002 predané
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od ivprokop »

Taky používám kabel, ale nevšiml jsem si že by mě to odpojovalo, jen vím že je pak mobil teplejší, ale to je normální.
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od JoKo »

samsung s7 sa mi prehrieval vo velkom, az sa mi raz, alebo dvakrat v horucich dnoch vypol... huawei p30 pro to zvladol, ale bol uz dost horuci, najma po dlhsej jazde v lete.
riesenim je asi len dorobit si tam ventilator... ak sa nemylim, tak pri tucsone ma qi nabijanie aj ventilator. ja som si nic nedorabal.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od zopper »

Roman1979 píše: 12 dub 2022, 08:43 Ahoj, mám úplně stejný problém. Vyřešil jsi to už nějak?
Nemám teda Aphone, ale Samsung Galasy S20 a dělá mi to úplně to stejné... tak hledám inspiraci, co s tím dělat.
Zatím jsem to dál neřešil. Musím to zmínit na garančce a pak se uvidí.
sytamj píše: 12 dub 2022, 13:50 Ked potrebujem tak pripojim kabel pretoze len tak mi ide apple car a zbytok neriesim. S kablikom to funguje super
Jo, to funguje. Ale pak zas nemůžu mít v USB vraženou flashku s hudbou, která se pustí spolu s motorem, ale musím matlat po displeji telefonu nebo panelu. Jako navigace mi stačí ta zabudovaná, takže car play většinou nevyužívám. Jen bych měl rád plnou baterku v mobilu, když někam dojedu. Taky si můžu natáhnout kablík z 12V bradavice, ale v té je zas napájení kamery. Prostě, řešit se to dá, ale přijde mi škoda to Qi nevyužívat, když už tam je.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od zopper »

Po řadě pokusů jsem zjistil, že je to prostě jen extrémně citlivé na umístění mobilu vůči nabíječce. Stačí milimetr vedle a začne se vypínat. A o ten milimetr se to klidně posune v prudší zatáčce. Asi si vyrobím rámeček, co bude mobil držet přesně na místě.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
speci
*
Příspěvky: 88
Registrován: 27 čer 2022, 22:17

Re: Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od speci »

Jo iphone 12 musí být strašně přesně na jakékoliv bezdrátové nabíječce. Tucson má chlazení a tudíž je jen lehce teplý. Fakt to funguje.
Musel jsem si taky vyrobit něco jako rámeček. V základu to bylo s iphonem naprosto nepoužitelné.
Hyundai Tucson NX4 Style HEV 169kW 4x4
Toyota Corrola Hatchback 1.8 Hybrid Selection 90kW
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 766
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od i30mpact »

Nešlo by to chlazení z Tucsona dát do i30? Jak to tam je udělaný? Taky mi ta nabíječka hodně topí.
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od zopper »

Mam doma dve ruzne bezdratove nabijecky a obe s iphonem 12 nepotrebuji az takovou presnost. A jak jsem zjistil, to teplo az tak nevadi - spustil jsem to ted i dost zahrate.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
speci
*
Příspěvky: 88
Registrován: 27 čer 2022, 22:17

Re: Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od speci »

i30mpact: Já si myslím, že na 100% asi ne. Je tam tuším aktivní ventilátor. Tucson nemá nabíjecí plochu rovně.
Ale takto: https://youtu.be/9EvtQ722Yms?t=86
Nemám u sebe teďka auto. Tak nevím zda je ten ventilátor směrován někde do uložného prostoru pod loketkou a nebo někde jinde.

zopper: Předchozí android se na domácí nabíječce nabíjel snad všude. Půlka venku a v pohodě. Iphone musím mít jedině v úplném středu. Mám klasické dvě Qi nabíjčeky bez Magsafe. Toť moje zkušenost.
Hyundai Tucson NX4 Style HEV 169kW 4x4
Toyota Corrola Hatchback 1.8 Hybrid Selection 90kW
Uživatelský avatar
Breny
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 led 2021, 09:14

Re: Přehřívání bezdrátové nabíječky mobilu?

Příspěvek od Breny »

zopper píše: 15 úno 2022, 15:01 Ahoj. Indukční nabíječka na mobil se mi v kombinaci s iPhonem 12 po nějaké době začne vypínat a mám podezření na nějakou teplotní pojistku. Projevuje se to takto:
1) Dám mobil do přihrádky, začne se nabíjet. Na infotaimentu se ukáže ikona bezdrátového nabíjení.
2) Po nějaké době (10+ minut?) se nabíjení vypne a na infotaimentu se ukáže ikona bezdrátového nabíjení s červeným vykřičníkem.
3) Po půl minutě se zase zapne, ale tentokrát už jen na pár vteřin.
4) Nabíječka cykluje "pár vteřin zapnutá, o něco víc vteřin vypnutá."

Z toho chování (a celkem slušného zahřátí přihrádky pro mobil) hádám, že to je asi tepelná ochrana před přehřátím. Výsledek ale je, že to mobil dobije jen trochu a pak už nestačí ani dorovnávat spotřebu. Zkoušel jsem ten mobil umístit víc dopředu i dozadu, dokonce i vytáhnout z pouzdra, ale děje se to pořád.

Doma ten mobil nabíjím indukčně každou noc bez problému, takže se nezdá, že by byl problém v něm.

Má tuhle zkušenost víc lidí, nebo je to nějaký problém akorát u mě?
Tento problem som mal aj ja s iPhone 13 PRO s použitím priesvitného obalu od firmy Spigen.
Musel som ho naozaj presne položiť a aj tak sa dosť prehrieval telefón.
Stále vyberanie telefónu z krytu pri každom nabíjaní je blbosť...

Momentálne používam tento obal:
https://s.click.aliexpress.com/e/_DF6TxLd

Všecko frčí neprehrieva sa môžem položíť ako chcem aj rýchlejšie nabíja.
Hyundai i30 Combi 1.5 T-GDI MHEV 7-DCT STYLE Silky Bronze
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“