Disky

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kamílek
**
Příspěvky: 427
Registrován: 29 čer 2018, 19:47
Bydliště: skoro Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky

Příspěvek od Kamílek »

Nlineik píše: 19 lis 2019, 10:56 Zdravim, chcel by som sa opytat ci ma niekto skusenost s diskami s trocha inym rozmerom (N line, pneu 225 x 40 R18), chcel by som si na leto kupit tieto, ale su o pol palca sirsie a maju nizsie ET ako podla TP.

https://www.elektrony.sk/dotz-kendo-dark-8-18-462457

Vdaka
U nás to chodí tak, že s už nasazenýma kolama, který chceš nechat zapsat zajedeš spolu s velkým techničákem a typovým listem na stanici TK, kde to technik zkontroluje a vyjede ti dokument, se kterým pak zajdeš na dopravní a tam ti to zapíšou/přidají jako alternativní rozměr do velkýho techničáku.
Hyundai i30 II kombi FL 1.6 GDI Weekend
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky

Příspěvek od Stringo »

No, to jo, ale dát 30000kč za kola a potom koukat že je problém by se mě osobně nechtělo řešit. Proto jsem šel napřed za dealerem, zjistil si to u prodejce a teď v klidu mužů šetřit a řešit to. Ono totiž dneska může kdokoli prodat cokoli a papír snese všechno a potom já úřadu koukáš jak blázen, peníze nemáš, kola budou ničemu a budeš jen naštvaný. Je lepší se napřed na r,hke věci připravit, není to investice za 1000kč...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Kamílek
**
Příspěvky: 427
Registrován: 29 čer 2018, 19:47
Bydliště: skoro Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky

Příspěvek od Kamílek »

Stringo popsal jsem vlastní zkušenost. Pokud není kolo nějak dramaticky jiný tzn. výrazně větší, širší a nebo hodně rozdílný ET a je tvé auto uvedený v typovým listu, tak by neměl být problém. To, že ses na to pro jistotu zeptal předem přímo u dealera je pro vlastní klid samozřejmě super :)
Hyundai i30 II kombi FL 1.6 GDI Weekend
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky

Příspěvek od Stringo »

Chtěl jsem tim říct, že je dobře, že se na to ptá...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Bullko
Příspěvky: 4
Registrován: 03 pro 2019, 19:54

Re: Disky

Příspěvek od Bullko »

Caute ludia, planujem na leto kupit nove disky. Original su na Nline fastback ET 53, chcem sa opytat ci je ET45 este v pohode a netrci to moc do strany alebo radsej vzat vyzsie ET ako u originaloch. Dikes
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Disky

Příspěvek od lumix »

ET musí správně odpovídat zápisu v TP. Druhá věc jestli ti to je jedno můžeš dat ET jaké to snese, otázkou je co udělá s autem (jízdní vlastnosti a namáhání mechaniky).
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky

Příspěvek od Stringo »

Jedna věc je ET a druhá věc je šířka ráfku. Je nutné si to vždycky spočítat a rozhodující je konečné vyložení disku v podběhu. Zjednodušeně řečeno je teoretické vysunutí hrany disku o 15-20mm únosné za předpokladu, že není snížený podvozek. Ideálně je vytočit kolo co nejvíc to jde a změřit si mezeru od gumy k vnitřní hraně blatníku a podle toho volit vysunutí. Do těch 20mm by to nemělo mít vliv na žádné nadměrné opotřebení nápravy, ložiska atd. Na druhou stranu se zlepšují stabilizační vlastnosti vozu. Pokud by někdo chtěl poradit víc konkrétně s tím výpočtem, tak můžu přes SZ pomoci :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Miroslav 62
**
Příspěvky: 192
Registrován: 29 pro 2016, 22:04
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: Disky

Příspěvek od Miroslav 62 »

Bullko.
Doplň si údaje do tejto kalkulačky a uvidíš o kolko sa to posunie.
https://www.no1pneu.sk/informacie%20a%2 ... -ka-z-lisu
Hyundai i20 YES 1.2 62kW 2016 Agua Sparkling
Renault thalia 1,2 16V 55kw expression (*2006) 2017 predané
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky

Příspěvek od Stringo »

:D tohle je mnohem pohodlnější =D>
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Bullko
Příspěvky: 4
Registrován: 03 pro 2019, 19:54

Re: Disky

Příspěvek od Bullko »

Podla kalkulacky vystupi vnutorny okraj o 2mm a vonkajsi o 14mm. To je pri sirke novych diskov 7,5. Pri sirke 7 ako na original vystupia oba okraje o 8mm.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Disky

Příspěvek od lumix »

Stringo píše: 20 bře 2020, 16:00 Jedna věc je ET a druhá věc je šířka ráfku. Je nutné si to vždycky spočítat a rozhodující je konečné vyložení disku v podběhu. Zjednodušeně řečeno je teoretické vysunutí hrany disku o 15-20mm únosné za předpokladu, že není snížený podvozek. Ideálně je vytočit kolo co nejvíc to jde a změřit si mezeru od gumy k vnitřní hraně blatníku a podle toho volit vysunutí. Do těch 20mm by to nemělo mít vliv na žádné nadměrné opotřebení nápravy, ložiska atd. Na druhou stranu se zlepšují stabilizační vlastnosti vozu. Pokud by někdo chtěl poradit víc konkrétně s tím výpočtem, tak můžu přes SZ pomoci :wink:
Já jsem názoru, že 20mm na každou stranu je už docela dost. A zlepšení stability je také diskutabilní.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky

Příspěvek od Stringo »

Neříkám že to není dost, ale je to možné ve většině případů bez nutnosti upravovat lemy blatníků. Jinak já osobně nevidím důvod se 20mm bát, spoustu disků je takto homologováno, většinou se jedná o disky šířky J8. Z čeho usuzuješ, že je to moc?
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Disky

Příspěvek od lumix »

Z vlastní zkušenosti jak jsem psal výše. Na auto se to "vejde" to neříkám, že ne. Musí být homologováno i auto. To, že jsou disky k dispozici, neznamená automaticky že je vhodné dát na auto kde je stanoveno ET 47 vhodné i ET 27. Hodně lidí to udělá kvůli vzhledu, a to že si nevhodnýma kolama zhorší jízdní vlastnosti berou jakou podružnou záležitost.
Bullko
Příspěvky: 4
Registrován: 03 pro 2019, 19:54

Re: Disky

Příspěvek od Bullko »

Zas taky extrem neplanujem. Len miesto 53 dat 45.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Disky

Příspěvek od lumix »

8 mm zásadní problém nebude, problém může být u technické, nebo v případě nehody kdy by to někdo zkoumal. Jaká bude šířka disku?
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“