Neoriginální infotainmenty,radia

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

Uz to tu niekto riesil a ani priamo v hyundai si s tym neporadili myslim ze je to tym ze je konetor inak napinovany. Ale skor by som isiel do androidu cenovo budes +/- rovnako ale funkciami a realizovatelnostou budes na tom lepsie
Reklama
 

sluki8
Příspěvky: 5
Registrován: 03 dub 2020, 21:15

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od sluki8 »

V mém případě se to stylem ,,vyndám staré rádio, připojím nové'' řešit nedalo. Přišel mi trochu jiný svazek kabeláže, nebyla přibalená redukce na anténu od rádia a tím pádem jsem to musel trochu poupravit ale vše funkční. Záruku jsem neřešil, myslím že si ani nikdo nevšimne, že tam to rádio je jiné a když ano, co jim je po tom :lol: a když jim to vadit bude, tak tam dám v den servisu zpět to původní a hotovo.
Ještě teď řeším, zda použiju jinou ROM nebo ne, musel bych jít cestou rootu a potom tam hodit něco jiného. Zatím mi na oůvodní ROM vadí pouze vytáčení hovorů. Dělá se to přes aplikaci v rádiu ,,Bluetooth'' vše je fajn, písmena i čísla velké, ale když chci vytočit nějaký kontakt na číselníku, tak písmena nejsou podbarvené (jsou zašedlé) tím pádem mi to nevyhledává v kontaktech podle jmen. Taktéž historie volání se mi nezobrazuje správně, což je docela blbé. Proto budu muset jít cestou rootu a nahrát tam nějakou ROM z xda developers...
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

Vie mi niekto poradit akým spôsobom spraviť update na android rádiu? resp má to nejaký význam?
zatial mi tam vadia len dve veci vyhladávanie kontaktov cez bluetooth a to že media player si nevie zapamätať, že má mp3 prehrávať náhodne v priečinkoch
Gykon
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 kvě 2020, 19:04

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Gykon »

Vcera jsem ho nainstaloval - mam toto: http://s.click.aliexpress.com/e/_dXsuBeC

Nekolik poznatku:
  • Instalace je jednoducha - je tu nekde navod. K radiu se da dobre dostat a vse je bez problemu - nejvetsi problem jsem mel s hledanim sroubku co mi zapadnul dolu jak je ta stredova konzola co v ni je radici paka.
  • Komunikace s prodejcem byla velmi rychla a vzdy reagoval, ale obcas mi posilal takove informace napul - kdyz jsem se ptal jestli to poslal, tak behem 5 minut se mi aktualizoval status na "poslano" ale s nejakym chaotickym tracking number. Ale vlastne krome toho incidentu vse ok. Dokonce me aktivne kontektoval ohledne toho kdy si mysli ze to dojede, takze jo, koupil bych od nich znovu
  • Radio - vsechno pasuje. Nemel jsem tam konverzi z Hyundai antena konektoru na normalni antena konektor, ale slibili mi ze to poslou - tak jsem to radio zapojil, ale FM nejede, ostatni jo
  • Radio zapojeni - bal jsem se kabelu, ale oni posilaji nekolik ruznych svazku, aby to pasovalo vsude, takze v podstate staci zapojit jeden kabel a antenu. Ja jsem zapojil 2 kabely, protoze chci vzadu kameru a DAB+ (chci pripojit pres normalni antenu - uvidim jestli to pujde). Jo, a tlacitka z volantu se daji individualne nastavit - co bude na kterem a co to ma spoustet kdyz se to zmackne jednou a kdyz se to drzi - pekna funkce.
Bal jsem se toho, ze to zacnu a nekde v polovine to zustane zasekle, ale slo to naprosto v pohode a staci mit krizovy sroubovak a idealne takove ty plastove pacidla. Pro ty mene sikovne i klic 10, az budou uvolnovat tu stredovou konzolu jak je v ni radici paka a hledat popadane sroubly.
Gykon
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 kvě 2020, 19:04

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Gykon »

Uživatelský avatar
Rudolf Hary
*
Příspěvky: 30
Registrován: 17 led 2019, 22:17
Bydliště: Slaný

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Rudolf Hary »

Gykon jakou jsi na Ali zvolil dopravu? Platil jsi clo
Hyundai i30 Style GO 1.4 T-GDI Kombi
Mazda 323F BJ
Fiat UNO 1.5i
Škoda 120 GLS
Škoda 100
Gykon
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 kvě 2020, 19:04

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Gykon »

Neplatil jsem clo. Ten můj dodavatel to posílal z Německa tuším přes GLS. Doprava stala už nevím lehce přes 30eur.
Jsou Ali dodavatele co tvrdí že to mají na skladu v ČR - tuším PengGPS ale od nich jsem to nebral protože po zahájení naší komunikace se v Ali najednou zvedla cena o 100eur...přišlo mi to dost nesolidni.

Jo a abych nezapomněl. Neměl jsem tam redukci na anténu na tu stále čekám ale počítám že přijde bez problémů. Když ne tak se dá koupit za 1.6eur v Ali. Moc mě to nevadí protože stejně čekám na kabel který anténní přípojku rozdělí na 2 jedna do antény na FM a druhá do USB u Androidu na DAB+ radio (nevím jestli to bude fungovat, ale nechci lepit žádnou další anténu pro příjem DAB+ na sklo.
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Scaild »

A jak u toho funguje mirror link? Je to svižný? Nemá to prodlevu?
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Gykon
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 kvě 2020, 19:04

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Gykon »

Nevim, nezkousel jsem. Nevim poradne co to je mirror link a jak se to pouziva. Dival jsem se na internet a instalace vypada komplikovane.
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Scaild »

Je to zrcadlení telefonu v infotainmentu. Mělo by pouze stačit připojit telefon s Androidem :)
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
qwecko
*
Příspěvky: 58
Registrován: 02 říj 2017, 20:10

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od qwecko »

Po dlhsej dobe prispejem aj ja...mam android radio PX5 MTCE uz dlhsiu dobu a celkovo som spokojny jedine co mi trosku vadilo bola kvalita zvuku...nie ze by to boli total plechove zvuky,mam vytlmene dvere a osadene repro PHD s vyhybkami a vyskami a radio s DSP ale mam asi moc citlive usi...riesenim bola instalacia viper4android...pre tych co to nepoznaju je to vlastne audio mod pre android a mozem potvrdit ze je to to najlepsie co mozete do svojho radia pre vylepsenie zvuku nainstalovat...jediny problem je ze musite mat rootnute radio coho som sa trosku obaval a moc sa mi nechcelo riskovat ze sa nieco pos€r€...kazdopadne ak mate jednotku MTCE alebo MTCD je na strankach xda developers k dispozicii mod od uzivatela HAL9K a ak budete postupovat podla navodu tak vysledok stoji za to a nie je to nic zlozite...po instalacii modu mate root a uz aj nainstalovany viper4android...teraz je zvuk naozaj porovnatelny so zvukom aky malo moje predosle auto s radiom pioneer...a v neposlednom rade su v tom mode od HAL9K vychytane muchy s original androidu a je tam viac moznosti na upravu...pre viac info ceknite stranku xda developers...
Gykon
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 kvě 2020, 19:04

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Gykon »

Scaild, tak jsem se vzdelaval :? a protoze mam Samsung Galaxy A40 a ten pry mirror link neumi tak to uz neresim :D
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Scaild »

Aha :( Já myslel že tohle maj všechny telefony s androidem :D Tak jsem zas o něco moudřejší :)
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
maba78
Příspěvky: 8
Registrován: 02 srp 2018, 16:25

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od maba78 »

Potřebuji poradit. Na Alliexpresu jsem koupil autoradio, https://www.aliexpress.com/item/3288400 ... 4c4dOZpMpD ale nesedí mi koncovka napájecího kabelu s koncovkou v autě .Psal jsem čiňanovi, ale ještě neodpověděl. Dá se někde u nás sehnat redukce, aby se dalo radio zapojit? Popřípadě řešil někdo podobný problém? Vložil bych i foto, ale nejde mi to. Děkuji.
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

Da sa to objednať z ali ale zase nemusi sedet koncovka do radia, ale to uz je riesitelny problem

Treba hladat kia k3 konektor
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“